Стаття 34-1. Експерт з радіаційного захисту

Предыдущая

37/93

Следующая

Експерт з радіаційного захисту надає суб’єктам діяльності у сфері використання ядерної енергії, іншим юридичним та фізичним особам, органам державної влади рекомендації з питань забезпечення радіаційного захисту персоналу та населення відповідно до законодавства України та з урахуванням міжнародних і європейських норм та практик на цивільно-правових засадах.

Експертом з радіаційного захисту може бути фізична особа, яка має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня у відповідній галузі знань, досвід роботи не менше п’яти років у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки і відповідає кваліфікаційним характеристикам, вимогам до обсягу знань та практичних навичок за напрямами компетенції.

Експертом з радіаційного захисту не може бути особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Кваліфікаційні характеристики, вимоги до обсягу знань та практичних навичок за напрямами компетенції, порядок визнання та позбавлення компетентності експерта з радіаційного захисту встановлюються в положенні про експерта з радіаційного захисту, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Для визнання компетентності особа, яка має намір стати експертом з радіаційного захисту, подає заяву до органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки в письмовій чи електронній формі із накладанням свого кваліфікованого електронного підпису.

До заяви додаються:

копія паспорта громадянина України;

засвідчені в установленому порядку копії документів, які підтверджують відповідність особи кваліфікаційним характеристикам, вимогам до обсягу знань та практичних навичок за напрямами компетенції до експерта з радіаційного захисту, зокрема:

документа (документів) про вищу освіту;

про підвищення кваліфікації;

про навчання та перевірку знань з питань радіаційної безпеки;

про трудову діяльність та стаж роботи за напрямом компетенції;

про науковий ступінь та звання (у разі наявності).

Зазначені в частині шостій цієї статті документи подаються, якщо відомості, що містяться в них, не внесені до відповідних інформаційних баз в обсязі, достатньому для визнання компетентності особи, яка має намір стати експертом з радіаційного захисту.

Особа, яка має намір стати експертом з радіаційного захисту, може подавати додаткові документи щодо досвіду роботи, професійної компетентності та досягнень і репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

Орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки приймає рішення про відмову у визнанні компетентності експерта з радіаційного захисту в разі:

невідповідності особи, яка має намір стати експертом, кваліфікаційним характеристикам, вимогам до обсягу знань та практичних навичок за напрямами компетенції;

виявлення в документах, поданих особою, яка має намір стати експертом, недостовірної інформації.

Рішення про визнання компетентності або про відмову у визнанні компетентності приймається органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки протягом одного місяця з дня надходження заяви.

Рішення про відмову у визнанні компетентності може бути оскаржено особою, яка має намір стати експертом, до суду.

Орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки повідомляє особі, яка має намір стати експертом, про прийняте рішення в письмовій формі протягом трьох робочих днів з дня його прийняття із зазначенням підстав у разі відмови у визнанні компетентності.

Орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про прийняті рішення щодо визнання компетентності експерта з радіаційного захисту не пізніше трьох робочих днів з дня прийняття рішення.

Строк, на який визнається компетентність експерта з радіаційного захисту, встановлюється органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки відповідно до дати, яка зазначена в заяві, але не більше п’яти років.

У разі наміру експерта з радіаційного захисту продовжити строк своєї компетентності заява до органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки подається до закінчення строку, на який було визнано компетентність експерта.

Продовження строку визнання компетентності експерта з радіаційного захисту здійснюється у порядку, передбаченому для визнання компетентності.

Визнання та продовження строку компетентності експерта з радіаційного захисту здійснюється на безоплатній основі.

{Закон доповнено статтею 34 - 1 згідно із Законом № 2758-IX від 16.11.2022 }

Предыдущая

37/93

Следующая

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст