1. Недобросовісна емісія цінних паперів - це дії, що порушують встановлену цим Законом процедуру емісії.
2. Підставами для визнання емісії цінних паперів недобросовісною є:
1) порушення емітентом вимог цього Закону, невідповідність поданих емітентом документів вимогам законодавства та/або неповнота інформації у поданих документах;
2) внесення недостовірних, з розбіжностями між різними положеннями та/або неповних відомостей до документів, що подаються для реєстрації звіту про результати емісії цінних паперів;
3) неодноразове грубе порушення емітентом прав інвесторів під час емісії цінних паперів.
3. У разі визнання емісії цінних паперів недобросовісною Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право відмовити в реєстрації звіту про результати емісії цінних паперів або тимчасово зупинити розміщення цінних паперів.
Порядок винесення постанови про зупинення розміщення цінних паперів встановлюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
{Абзац другий частини третьої статті 96 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3585-IX від 22.02.2024 }
4. Зупинене розміщення цінних паперів поновлюється за постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку лише до закінчення строку укладення договорів з першими власниками, визначеного рішенням про емісію цінних паперів, за умови усунення порушень, що стали підставою для зупинення розміщення.
{Частина четверта статті 96 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3585-IX від 22.02.2024 }
5. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку виносить постанову про визнання емісії цінних паперів недійсною в разі, якщо:
{Абзац перший частини п’ятої статті 96 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3585-IX від 22.02.2024 }
1) порушення, що стали підставою для зупинення розміщення цінних паперів, не усунені протягом 15 днів після винесення Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку відповідної постанови;
{Абзац другий частини п’ятої статті 96 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3585-IX від 22.02.2024 }
2) Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку не надіслані документи, що підтверджують усунення порушень.
6. У разі визнання емісії недійсною або незатвердження в установлені законодавством строки результатів емісії цінних паперів органом емітента, уповноваженим приймати таке рішення, або невнесення в установлені законодавством строки змін до статуту, пов’язаних із збільшенням статутного капіталу акціонерного товариства з урахуванням результатів розміщення акцій, емітент таких цінних паперів зобов’язаний повернути інвесторам кошти (майно, майнові права), що надійшли як плата за розміщені цінні папери, у строки, визначені рішенням про емісію цінних паперів, але не більше шести місяців, у порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Центральний депозитарій цінних паперів протягом трьох робочих днів після отримання від емітента інформації про повернення інвесторам коштів (майна, майнових прав), що надійшли як плата за розміщені цінні папери, забезпечує в порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему, списання депозитарними установами прав на відповідні цінні папери з рахунків інвесторів (депонентів) та переведення відповідних цінних паперів з рахунків депозитарних установ на рахунок такого емітента.
За кожний день порушення строку, передбаченого абзацом першим цієї частини, емітент сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.