Прикінцеві та перехідні положення

/

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Визнати такими, що втратили чинність:

Закон України "Про Рахункову палату" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 43, ст. 212 із наступними змінами);

Постанову Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про Рахункову палату" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 43, ст. 213);

Постанову Верховної Ради України "Про чинність Закону України "Про Рахункову палату" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 24, ст. 136);

Постанову Верховної Ради України "Про створення територіальних представництв Рахункової палати" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 38, ст. 481).

3. Голова та інші члени Рахункової палати, призначені на посади до набрання чинності цим Законом, перебувають на посадах та виконують свої повноваження до призначення Верховною Радою України нового складу Рахункової палати.

У двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом Верховна Рада України призначає новий склад Рахункової палати у порядку, встановленому цим Законом.

4. Вимоги до члена Рахункової палати щодо володіння однією з офіційних мов Ради Європи, передбачені частиною першою статті 19 цього Закону, застосовуються з 1 січня 2017 року.

{Пункт 4 - 1 розділу VІІІ виключено на підставі Закону № 4042-IX від 30.10.2024 }

4 - 2 . Комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання бюджету, разом з Апаратом Верховної Ради України не пізніше трьох місяців з дня набрання чинності Законом України від 14 листопада 2019 року № 293-IX "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" забезпечити проведення конкурсу для допризначення чотирьох членів Рахункової палати і внести на розгляд Верховної Ради України відповідні матеріали.

{Розділ VІІІ доповнено пунктом 4 - 2 згідно із Законом № 293-IX від 14.11.2019 }

4 - 3 . Установити, що з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Рахункову палату" та деяких інших законодавчих актів України" від 30 жовтня 2024 року № 4042-IX:

1) усі процедури конкурсів на зайняття посад членів Рахункової палати, розпочаті у Верховній Раді України та не завершені станом на день набрання чинності зазначеним Законом, вважаються припиненими без окремого рішення Верховної Ради України;

2) розпочинається конкурс на посади членів Рахункової палати, вакантні станом на день набрання чинності зазначеним Законом.

{Розділ VІІІ доповнено пунктом 4 - 3 згідно із Законом № 4042-IX від 30.10.2024 }

4 - 4 . Установити, що впродовж восьми років з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Рахункову палату" та деяких інших законодавчих актів України" від 30 жовтня 2024 року № 4042-IX, як виняток з положень статті 20 - 1 цього Закону та статті 208 - 2 Регламенту Верховної Ради України:

1) дорадча група експертів утворюється Верховною Радою України у складі шести осіб, у тому числі:

трьох осіб, визначених на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері фінансового контролю (аудиту) та/або запобігання і протидії корупції, та/або реформування Рахункової палати;

трьох осіб, визначених на підставі пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) за підсумками рейтингового голосування у порядку, встановленому частиною третьою статті 208 - 2 Регламенту Верховної Ради України;

2) Кабінет Міністрів України у тижневий строк з дня початку конкурсу (про що повідомляє комітет Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання бюджету) звертається до відповідних міжнародних та іноземних організацій для надання пропозицій стосовно кандидатур до складу дорадчої групи експертів. Кабінет Міністрів України у тижневий строк після отримання таких пропозицій затверджує кандидатури до складу дорадчої групи експертів, надані відповідними міжнародними та іноземними організаціями, та подає інформацію щодо них до Верховної Ради України (комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання бюджету). Таке рішення приймається на відкритому засіданні Кабінету Міністрів України;

3) комітет Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання бюджету, у тижневий строк з дня отримання від Кабінету Міністрів України інформації щодо відповідних кандидатур подає на розгляд Верховної Ради України кандидатури до складу дорадчої групи експертів (кандидатури, визначені Кабінетом Міністрів України, та кандидатури, запропоновані депутатськими фракціями (депутатськими групами);

4) дорадча група експертів у строк не більше дев’яти місяців з дня отримання від комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання бюджету, документів, поданих кандидатами для участі в конкурсі, здійснює заходи, визначені частиною п’ятою статті 20 - 1 цього Закону;

5) рішення дорадчої групи експертів вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше чотирьох членів дорадчої групи експертів, у тому числі не менше двох її членів, визначених на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій згідно з абзацом другим підпункту 1 цього пункту.

У разі однакової кількості членів дорадчої групи експертів, які підтримали рішення, та кількості членів дорадчої групи експертів, які його не підтримали або утрималися під час голосування чи не брали участі у голосуванні незалежно від причин, голосування з відповідного питання проводиться повторно до прийняття рішення відповідно до абзацу першого цього підпункту.

Якщо при проведенні повторних голосувань з відповідного питання рішення відповідно до абзацу першого цього підпункту не прийнято протягом 24 годин з моменту першого голосування, вважається прийнятим рішення, за яке проголосувало не менше трьох членів дорадчої групи експертів, у тому числі не менше двох її членів, визначених на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій згідно з абзацом другим підпункту 1 цього пункту.

{Розділ VІІІ доповнено пунктом 4 - 4 згідно із Законом № 4042-IX від 30.10.2024 }

4 - 5 . Вихідна допомога, передбачена частиною четвертою статті 87 Закону України "Про державну службу", не виплачується у разі звільнення державного службовця апарату Рахункової палати у зв’язку із скороченням його посади державної служби та наступним його призначенням на посаду державного аудитора в апараті Рахункової палати.

{Розділ VІІІ доповнено пунктом 4 - 5 згідно із Законом № 4042-IX від 30.10.2024 }

4 - 6 . Установити, що впродовж десяти років з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Рахункову палату" та деяких інших законодавчих актів України" від 30 жовтня 2024 року № 4042-IX, як виняток з положень частини другої статті 43 цього Закону, зовнішнє оцінювання діяльності Рахункової палати щодо відповідності міжнародним стандартам аудиту здійснюється з такими особливостями:

Рахункова палата звертається до Міжнародної організації вищих органів аудиту (INTOSAI) щодо здійснення зазначеного оцінювання не пізніше ніж за три місяці до спливу трьох років з дня призначення складу Рахункової палати у порядку, визначеному Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Рахункову палату" та деяких інших законодавчих актів України" від 30 жовтня 2024 року № 4042-IX, а також не пізніше ніж через шість років і через дев’ять років з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Рахункову палату" та деяких інших законодавчих актів України" від 30 жовтня 2024 року № 4042-IX;

/

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст