Главная Сервисы для юристов Законы Про поштовий зв'язок Стаття 19. Забезпечення поштової безпеки операторами поштового зв’язку

Стаття 19. Забезпечення поштової безпеки операторами поштового зв’язку

Предыдущая

49/63

Следующая

Оператори поштового зв’язку забезпечують збереженість поштових відправлень і грошових коштів у рамках заходів поштової безпеки.

Приміщення, в яких здійснюються обробка поштових відправлень і зберігання грошових коштів, оснащуються необхідним обладнанням і засобами протипожежного захисту.

Для охорони об’єктів поштового зв’язку, забезпечення збереженості поштових відправлень і грошових коштів у рамках заходів поштової безпеки оператор поштового зв’язку може мати підрозділи поштової безпеки.

Підрозділи поштової безпеки здійснюють заходи із запобігання втратам та крадіжкам поштових відправлень і грошових коштів, контролюють дотримання вимог щодо вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях.

Працівники підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку з метою захисту грошових коштів мають право застосовувати вогнепальну зброю в порядку, передбаченому цим Законом.

{Частина п’ята статті 19 в редакції Закону № 3699-IX від 09.05.2024 }

Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений на носіння вогнепальної зброї, а також на її застосування і використання лише за умови, що він відповідає вимогам щодо володіння вогнепальною зброєю, встановленим законодавством України, та пройшов відповідну спеціальну підготовку.

{Частина шоста статті 19 в редакції Закону № 3699-IX від 09.05.2024 }

Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений застосовувати вогнепальну зброю у таких виняткових випадках:

1) для відбиття нападу на персонал оператора поштового зв’язку у разі загрози їхньому життю чи здоров’ю;

2) для відбиття групового чи збройного нападу на об’єкти поштового зв’язку з метою забезпечення збереженості грошових коштів.

{Статтю 19 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 3699-IX від 09.05.2024 }

Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений застосовувати вогнепальну зброю лише після попередження про необхідність припинення протиправних дій і намір використання зброї.

{Статтю 19 доповнено частиною восьмою згідно із Законом № 3699-IX від 09.05.2024 }

Застосування вогнепальної зброї без попередження допускається:

1) у разі збройного нападу, а також раптового нападу із застосуванням транспортних засобів або інших засобів, що загрожують життю чи здоров’ю людей;

2) для припинення спроби заволодіти вогнепальною зброєю.

{Статтю 19 доповнено частиною дев’ятою згідно із Законом № 3699-IX від 09.05.2024 }

Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений застосовувати вогнепальну зброю лише з метою заподіяння особі такої шкоди, що є необхідною і достатньою в такій обстановці для негайного припинення нападу.

{Статтю 19 доповнено частиною десятою згідно із Законом № 3699-IX від 09.05.2024 }

Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений застосовувати вогнепальну зброю у разі нападу, якщо припинення відповідного нападу неможливо досягнути іншими засобами.

{Статтю 19 доповнено частиною одинадцятою згідно із Законом № 3699-IX від 09.05.2024 }

Працівнику підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку заборонено застосовувати вогнепальну зброю до жінок з явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб з явними ознаками обмежених можливостей або старості, крім випадків учинення ними збройного чи групового нападу, що загрожує життю і здоров’ю людей, якщо відбити такий напад іншими способами і засобами неможливо, а так само в місцях, де може бути завдано шкоди іншим особам, або у вогненебезпечних та/або вибухонебезпечних місцях, крім випадків необхідності відбиття нападу або крайньої необхідності.

{Статтю 19 доповнено частиною дванадцятою згідно із Законом № 3699-IX від 09.05.2024 }

У разі заподіяння шкоди життю чи здоров’ю особи внаслідок застосування вогнепальної зброї працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку зобов’язаний невідкладно надати такій особі домедичну допомогу, викликати медичну допомогу, вжити заходів щодо забезпечення охорони місця події та невідкладно повідомити про це безпосереднього керівника та Національну поліцію України.

{Статтю 19 доповнено частиною тринадцятою згідно із Законом № 3699-IX від 09.05.2024 }

Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку може взяти до рук вогнепальну зброю і привести її у готовність, якщо вважає, що в обстановці, що склалася, можуть виникнути підстави для застосування вогнепальної зброї.

{Статтю 19 доповнено частиною чотирнадцятою згідно із Законом № 3699-IX від 09.05.2024 }

Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку може використати вогнепальну зброю для подання сигналу тривоги або виклику допомоги.

{Статтю 19 доповнено частиною п’ятнадцятою згідно із Законом № 3699-IX від 09.05.2024 }

Порядок проходження спеціальної підготовки, придбання, зберігання, перевезення, обліку та носіння вогнепальної зброї працівниками підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Предыдущая

49/63

Следующая

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст