1. Органом з уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації (далі - орган з уповноваження), є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.
2. Для проведення зазначеної в частині першій цієї статті повірки наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії зобов’язані одержати свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - свідоцтво про уповноваження), яке видається органом з уповноваження.
Видача, відкликання свідоцтва про уповноваження здійснюються відповідно до цього Закону з урахуванням вимог законів України "Про адміністративну процедуру" та "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
{Частину другу статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }
3. Для одержання свідоцтва про уповноваження наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії (далі - заявники) подають до органу з уповноваження заяву про уповноваження.
Якщо уповноважується відокремлений підрозділ юридичної особи, заява подається підприємством чи організацією, до складу якої належить цей підрозділ.
До заяви про уповноваження додаються:
паспорт повірочної лабораторії заявника або його відокремленого підрозділу, який буде виконувати роботи з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затверджений керівником заявника;
проект сфери уповноваження заявника на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, який повинен містити відомості про категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та їх метрологічні характеристики, підписаний керівником заявника. У разі якщо заявник входить до складу підприємства чи організації як відокремлений підрозділ, проект сфери уповноваження підписується керівником цього підприємства чи організації;
копія договору користування приміщенням (найму приміщення), укладеного не менше ніж на п’ять років з дня подання заявником заяви про уповноваження, засвідчена заявником (у разі якщо заявник не має власного приміщення, необхідного для виконання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки відповідно до заявленої сфери уповноваження);
{Абзац шостий частини третьої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }
платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) про сплату плати за видачу свідоцтва про уповноваження з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції.
Зазначений у цій частині перелік документів, що додаються до заяви про уповноваження, є вичерпним.
Реєстрація заяви про уповноваження здійснюється відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
{Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }
У разі подання заявником неповного пакета документів, необхідних для уповноваження, заява про уповноваження залишається без руху відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
{Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }
Строк для усунення заявником недоліків щодо подання неповного пакета документів становить 10 календарних днів з дня надсилання заявнику письмового повідомлення про залишення заяви про уповноваження без руху. За клопотанням заявника орган з уповноваження може продовжити строк для усунення заявником недоліків щодо подання неповного пакета документів.
{Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }
У разі усунення заявником недоліків щодо подання неповного пакета документів у передбачені абзацом одинадцятим цієї частини строки заява про уповноваження вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заяви про уповноваження продовжується на строк залишення заяви без руху.
{Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }
Заява про уповноваження не підлягає розгляду у випадках, визначених Законом України "Про адміністративну процедуру".
{Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }
Подані заявником для уповноваження заява та документи, що додаються до неї, залишаються в органі з уповноваження.
{Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }
4. Заявники можуть бути уповноважені на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за умови їх відповідності критеріям, яким повинні відповідати уповноважені наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії (далі - уповноважені організації).
Критеріями, яким повинні відповідати уповноважені організації (далі - встановлені критерії), є:
незалежність та неупередженість;
кваліфікація персоналу;
наявність матеріально-технічної бази;
наявність фонду нормативних документів та технічної документації, необхідних для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації;
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.