Главная Блог Аналитические статьи Статьи Право на забуття: правовий контекст і судова практика

Право на забуття: правовий контекст і судова практика

12.01.2023
Просмотров : 2474

Нині є потреба захисту честі й гідності не лише в друкованих джерелах інформації, а й на просторах інтернету. Водночас процедура видалення шкідливого для персони контенту відрізняється від захисту репутації «фізично» (тобто коли шкода їй була заподіяна шляхом відповідних публікацій у друкованих джерелах).

У цій статті буде наведено способи видалення небажаних результатів із Google, а також проаналізовано концепцію права на забуття.

Читайте статтю: Право на забуття: що варто знати

Що таке право на забуття?

Правом на забуття визнається право людини, що дозволяє їй вимагати за певних умов видалення своїх особових даних із загального доступу через пошукові системи, тобто посилань на ті дані, які, на її думку, можуть заподіяти їй шкоду.

Іншими словами, правом на забуття визнається право особи вимагати в пошуковиків, зокрема в Google, видалення своїх даних із результатів пошукових запитів. Водночас слід розуміти, що мова йде лише про видалення результатів пошуку, тоді як видалення небажаного контенту із сайтів здійснюється шляхом контакту з власниками сайтів, на яких розміщено саму інформацію.

Захист честі та гідності в межах сервісів Google.

Найпростішим у сенсі як грошових, так і часових витрат є подання скарги до Google за спеціальною формою, розміщеною за цим посиланням: https://support.google.com/websearch/answer/3143948.

Розробниками Google була створена процедура, яка дає змогу вилучати певні результати за пошуковими запитами в Google за заявою скаржника.

Описуємо процедуру подання скарги на результати пошуку в Google.

Крок 1. Для початку слід обрати продукт Google, на який подається скарга, а саме – пошук Google.

Крок 2. Враховуючи той факт, що честь і гідність захищаються Конституцією України, а також іншими нормами українського законодавства, причиною скарги варто обирати юридичні причини скарг на контент.

Крок 3. Обирається пункт «Право на забуття». Сама ця концепція буде розкрита в розділі «Спори з Google в суді».

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст