Главная Блог Консультации от юристов Постійний догляд за членом сім'ї як підстава для оформлення відстрочки

Постійний догляд за членом сім'ї як підстава для оформлення відстрочки

06.08.2024
Просмотров : 5633

Мушу звернути увагу всіх, хто здійснює постійний догляд за близьким членом сім'ї (батько, мати), щодо проблемних аспектів оформлення відстрочки у даній ситуації. Вже констатуємо, що на практиці стикаємося з вимогами з боку ТЦК, що не передбачені Законом України. Про що йде мова, спробую пояснити.

Як відомо, пункт 9 частини першої статті 23 Закону України "Про МПтаМ" надає відстрочку тим, хто зайнятий постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком МСЕК чи ЛКК, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком МСЕК чи ЛКК потребують постійного догляду.

Якщо звернути увагу на дану статтю, її можна розділити на окремі складові:

здійснення постійного догляду за хворою дружиною;

здійснення постійного догляду за хворою дитиною;

здійснення постійного догляду за хворим батьком чи матір'ю;

здійснення постійного догляду за хворим батьком чи матір'ю дружини.

Проаналізувавши зміст пункту 9 стає очевидним, що у випадку здійснення постійного догляду за хворим батьком чи матір'ю дружини, обов'язково потрібно довести, що сама дружина потребує постійного догляду за висновком МСЕК чи ЛКК, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд. Коротко кажучи, потрібно довести факт відсутності інших осіб.

Однак такої вимоги не передбачено у випадку здійснення постійного догляду за своїм батьком чи матір'ю, дружиною або дитиною. І це прямі вимоги Закону України "Про МПтаМ".

Що ж відбувається далі. Уряд України приймає постанову від 16.05.2024 № 560, яка для пункту 9 передбачає обов'язковість подання наступних документів:

для особи, яка зайнята доглядом, - документи, що підтверджують родинні зв’язки

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст