Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВСУ від 13.03.2026 року у справі №910/11432/25

Постанова ВСУ від 13.03.2026 року у справі №910/11432/25

13.03.2026
Автор:
Просмотров : 40

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2026 року

м. Київ

cправа № 910/11432/25

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Берднік І.С. - головуючого, Зуєва В.А., Міщенка І.С.,

розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер Фуд 2020»

на постанову Північного апеляційного господарського суду від 11.12.2025 (у складі колегії суддів: Ткаченко Б.О. (головуючий), Гаврилюк О.М., Сулім В.В.)

та ухвалу Господарського суду міста Києва від 15.09.2025 (суддя Марченко О.В.) про забезпечення позову

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Р.С.В.П. Едженсі»

про забезпечення позову

у справі № 910/11432/25

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Р.С.В.П. Едженсі»

до Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер Фуд 2020», Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва»

про визнання недійсними результатів електронного аукціону та договору оренди,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Р.С.В.П. Едженсі» (далі - ТОВ «Р.С.В.П. Едженсі») звернулося до суду з позовом до Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - Шевченківська РДА в місті Києві), Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер Фуд 2020» (далі - ТОВ «Інтер Фуд 2020»), Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва» (далі - КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва») про визнання недійсними:

- результатів електронного аукціону № LLE001-UA-20250721-99559 з передачі в оренду частини нежитлової будівлі першого, другого та підвального поверхів загальною площею 1 873,19 кв. м, яка розташована за адресою: просп. Берестейський, 84, літ. А, м. Київ, 03190, оформлених протоколом від 31.07.2025 про результати електронного аукціону;

- договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва № 1156, укладеного 28.08.2025 за результатами аукціону між відповідачами.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ТОВ «Р.С.В.П. Едженсі» є власником 29/100 часток у праві спільної часткової власності на об`єкт нерухомого майна, а саме: будинок, Спортивно-розважальний клуб, літера «А», загальною площею 2 654,5 кв. м, що розташований за адресою: просп. Берестейський, 84, м. Київ (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2321673580000). Іншим співвласником зазначеного нерухомого майна є територіальна громада міста Києва, повноваження щодо управління та розпорядження належною їй часткою (71/100) здійснює Шевченківська РДА в місті Києві.

31.07.2025 відбувся електронний аукціон № LLE001-UA-20250721-99559 з передачі в оренду частини нежитлової будівлі першого, другого та підвального поверхів загальною площею 1 873,19 кв. м за наведеною адресою, що підтверджується протоколом про результати електронного аукціону, сформованим того ж дня; переможцем аукціону було визнано ТОВ «Інтер Фуд 2020», з яким 28.08.2025 Шевченківською РДА в місті Києві (орендодавець) і КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва» (балансоутримувач) укладено договір оренди, за яким орендарю (ТОВ «Інтер Фуд 2020») передано у строкове платне користування частину нежитлової будівлі першого, другого та підвального поверхів загальною площею 1 873,19 кв. м за наведеною адресою.

Позивач зазначає, що всі дії від прийняття рішення про передачу спірного майна в оренду до укладення оспорюваного договору оренди було проведено Шевченківською РДА в місті Києві за повної відсутності комунікації з позивачем та без отримання його обов`язкової, передбаченої законом згоди; відтак, на думку позивача, його як законного співвласника було усунуто від вирішення питання щодо спірного майна, чим порушені його права.

ТОВ «Р.С.В.П. Едженсі» разом із позовною заявою було подано суду заяву про забезпечення позову шляхом заборони:

- ТОВ «Інтер Фуд 2020» та будь-яким іншим особам, що діють від його імені або за його дорученням, вчиняти будь-які дії, спрямовані на вселення, зайняття приміщень, проведення ремонтних, будівельних, демонтажних робіт, перепланування чи будь-яких інших робіт, що змінюють стан нерухомого майна, у приміщеннях загальною площею 1 873,19 кв. м у будівлі (літера «А») за адресою: просп. Берестейський, 84, м. Київ;

- державним реєстраторам прав на нерухоме майно, нотаріусам та іншим особам, уповноваженим на виконання функцій державного реєстратора, вчиняти будь-які реєстраційні дії, зокрема, вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно будь-які записи щодо державної реєстрації іншого речового права - права оренди - ТОВ «Інтер Фуд 2020» стосовно спірного нерухомого майна на підставі оспорюваного договору оренди.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.09.2025, залишеною без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 11.12.2025, ТОВ «Р.С.В.П. Едженсі» про забезпечення позову задоволено повністю. Постановлено до набрання рішенням законної сили вжити заходи до забезпечення позову шляхом заборони:

- ТОВ «Інтер Фуд 2020» та будь-яким іншим особам, що діють від його імені або за його дорученням, вчиняти будь-які дії, спрямовані на вселення, зайняття приміщень, проведення ремонтних, будівельних, демонтажних робіт, перепланування чи будь-яких інших робіт, що змінюють стан нерухомого майна, у приміщеннях загальною площею 1 873,19 кв. м у будівлі (літера «А») за адресою: просп. Берестейський, 84, м. Київ;

- державним реєстраторам прав на нерухоме майно, нотаріусам та іншим особам, уповноваженим на виконання функцій державного реєстратора, вчиняти будь-які реєстраційні дії, зокрема, вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно будь-які записи щодо державної реєстрації іншого речового права - права оренди ТОВ «Інтер Фуд 2020» стосовно нерухомого майна на підставі договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва № 1156, укладеного 28.08.2025 за результатами аукціону Шевченківською РДА в місті Києві, ТОВ «Інтер Фуд 2020» і КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва».

Судові рішення мотивовані тим, що невжиття заходів, заявлених позивачем у забезпечення позову, може ускладнити виконання рішення суду у разі задоволення позову ТОВ «Р.С.В.П. Едженсі», оскільки в процесі розгляду справи спірне майно може зазнати значних невідворотних змін, бути передане ТОВ «Інтер Фуд 2020» у користування третім особам, а окрім того, ТОВ «Інтер Фуд 2020» може бути укладена низка договорів щодо обслуговування спірного нерухомого майна.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст