Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВСУ від 09.12.2025 року у справі №910/14570/24

Постанова ВСУ від 09.12.2025 року у справі №910/14570/24

09.12.2025
Автор:
Просмотров : 11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2025 року

м. Київ

cправа № 910/14570/24

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Малашенкової Т.М. (головуючої), Булгакової І.В., Власова Ю.Л.,

за участю секретаря судового засідання Гибало В.О.,

представників учасників справи:

позивача - Комунального підприємства «Фінансова компанія «Житло-інвест» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) [далі - Підприємство, позивач) - не з`явився,

відповідача - Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Прованс» від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Дельта плюс» (далі - Товариство, відповідач, скаржник) - Липовенко Г.В. (адвокатка),

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства

на рішення Господарського суду міста Києва від 15.04.2025 (головуючий - суддя Курдельчук І.Д.)

та постанову Північного апеляційного господарського суду від 10.09.2025 (головуючий - суддя Корсак В.А., судді Алданова С.О., Євсіков О.О.)

у справі за позовом Підприємства

до Товариства

про стягнення коштів.

ІСТОРІЯ СПРАВИ

ВСТУП

Предметом судового розгляду є наявність/відсутність підстав для стягнення 3 % річних.

1. Короткий зміст позовних вимог

1.1. Підприємство звернулося до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення 16 658 913,44 грн 3% річних.

1.2. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що, оскільки, відповідач не попередив про наявність обставин, що загрожують якості будівництва або придатності його результату, то він безпідставно користувався грошовими коштами з моменту їх отримання, тобто з 26.07.2021, а тому позивач нарахував та просив стягнути 3% річних за весь період безпідставного користування коштами.

2. Короткий зміст рішення суду першої та постанови суду апеляційної інстанцій

2.1. Господарський суд міста Києва рішенням від 14.05.2025 у цій справі позов задовольнив частково та стягнув з Товариства на користь Підприємства 6 854 112,13 грн 3% річних.

2.2. Північний апеляційний господарський суд постановою від 10.09.2025 у цій справі, зокрема, апеляційну скаргу задовольнив частково, рішення Господарського суду міста Києва від 15.04.2025 у справі №910/14570/24 змінив та виклав його резолютивну частину в такій редакції:

«Позов задовольнити частково.

Стягнути з Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Прованс» (01011, місто Київ, Печерський узвіз, будинок 19, код ЄДРПОУ 40655276) на користь Комунального підприємства «Фінансова компанія «Житло-інвест» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01601, місто Київ, вулиця Володимирська, будинок 42, код ЄДРПОУ 32855406) 4 906 670,91 грн грн 3% річних та 73 600,06 грн судового збору.

В решті позову, - відмовити».

3. Короткий зміст вимог касаційної скарги

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст