ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2025 року
м. Київ
cправа № 904/1060/24
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Жайворонок Т. Є. - головуючої, Булгакової І. В., Ємця А. А.,
за участі:
секретаря судового засідання - Іщука В. В.,
представників:
позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Енера Суми» -
Сахнова Д. А.,
відповідача Акціонерного товариства «Дніпровська теплоелектроцентраль» - не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Енера Суми»
на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 19.06.2024 (суддя - Новікова Р. Г.)
та постанову Центрального апеляційного господарського суду від 20.11.2024 (колегія суддів: Кощеєв І. М. (головуючий), судді: Чус О. В., Дармін М. О.)
у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енера Суми»
до Акціонерного товариства «Дніпровська теплоелектроцентраль», м. Кам`янське
про стягнення суми боргу в розмірі 2 419 959 грн та 3 % річних в розмірі 9 435,93 грн,
УСТАНОВИВ:
У березні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Енера Суми» (далі - ТОВ «Енера Суми», Товариство, позивач) звернулося до суду з позовом до Акціонерного товариства «Дніпровська теплоелектроцентраль», м. Кам`янське (далі - АТ «Дніпровська ТЕЦ», відповідач), у якому просило стягнути з відповідача 2 419 959 грн заборгованості за спожиту електричну енергію з ПДВ, 9 435,93 грн 3 % річних та 17 152,74 грн судового збору.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем своїх зобов`язань з оплати вартості електричної енергії за договором про постачання електричної енергії споживачу № 42400025 від 01.02.2023.
02.04.2024 відповідач направив до господарського суду відзив на позовну заяву, в якому просив закрити провадження у справі в частині стягнення суми боргу в розмірі 1 000 000,00 грн, зменшити розмір 3 % річних з нарахованої суми в розмірі 9 435,93 грн на 90 %, відстрочити виконання судового рішення у справі на один рік з моменту набрання цим рішенням законної сили, посилаючись на часткову сплату суми боргу в розмірі 1 000 000,00 грн, та для підтвердження надав платіжну інструкцію № 495 від 26.03.2024.
Крім того, відповідач повідомив, що звертався до позивача із пропозицією укласти мирову угоду для врегулювання спору у цій справі.
11.04.2024 позивач направив до суду відповідь на відзив, у якій вказав, що підтримує закриття провадження у справі в частині стягнення суми боргу в розмірі 1 000 000,00 грн, проте заперечує проти зменшення розміру 3 % річних та відстрочення виконання рішення, а також заперечує проти пропозиції відповідача щодо укладення мирової угоди. У решті позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Господарський суд Дніпропетровської області у рішенні від 19.06.2024 позовні вимоги ТОВ «Енера Суми» до АТ «Дніпровська ТЕЦ» задовольнив частково. Закрив провадження у справі в частині стягнення суми боргу у розмірі 1 000 000,00 грн у зв`язку з відсутністю предмета спору. Стягнув з АТ «Дніпровська ТЕЦ» на користь ТОВ «Енера Суми» 1 419 959,00 грн боргу, 9 435,93 грн 3 % річних та 17 152,74 грн судового збору. Відстрочив виконання рішення Господарського суду Дніпропетровської області на 9 місяців - до 19.03.2025.
Центральний апеляційний господарський суд згідно з постановою від 20.11.2024 апеляційну скаргу ТОВ «Енера Суми» залишив без задоволення, а рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 19.06.2024 - без змін.
Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанції, ТОВ «Енера Суми» звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій посилається на підставу касаційного оскарження судових рішень, передбачену пунктом 3 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України). Зазначає про відсутність висновку Верховного Суду у подібних правовідносинах щодо застосування до спірних правовідносин норм права, а саме: статей 2, 15, 331 ГПК України, у відносинах щодо відстрочення виконання судового рішення.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.12.2024 для розгляду касаційної скарги у справі № 904/1060/24 визначено колегію суддів у складі: Жайворонок Т. Є. (головуючої), Булгакової І. В., Ємця А. А.
Верховний Суд згідно з ухвалою від 19.12.2024 відкрив касаційне провадження у справі № 904/1060/24 та встановив строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу до 03.01.2025.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.