ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2026 року
м. Київ
справа № 761/28549/23
провадження № 61-6019св25
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:
головуючого - Синельникова Є. В.,
суддів: Осіяна О. М., Сакари Н. Ю. (суддя-доповідач), Ступак О. В., Шиповича В. В.,
учасники справи:
позивачка (відповідачка за зустрічним позовом) - ОСОБА_1 ,
відповідач (позивач за зустрічним позовом) - ОСОБА_2 ,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору за первісним та зустрічним позовом, - служба у справах дітей Талалаївської селищної ради,
розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Талалаївського районного суду Чернігівської області від 01 жовтня 2024 року у складі судді Тіщенко Л. В. та постанову Чернігівського апеляційного суду від 12 березня 2025 року у складі колегії суддів: Євстафіїва О. К., Скрипки А. А., Шарапової О. Л.,
ВСТАНОВИВ:
Описова частина
Короткий зміст позовних вимог первісного позову
1. У серпні 2023 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - служба
у справах дітей Талалаївської селищної ради, у якому просила визначити місце проживання дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом із нею.
2. Позов обґрунтовувала тим, що 14 лютого 2019 року вона зареєструвала шлюб із ОСОБА_2 , який у подальшому було розірвано рішенням Талалаївського районного суду Чернігівської області від 25 жовтня 2022 року.
3. Позивачка та відповідач мають спільних доньок: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 ,
ІНФОРМАЦІЯ_2 .
4. Із грудня 2021 року вона разом із спільними дітьми проживає окремо від
ОСОБА_2 .
5. На початку березня 2022 року ОСОБА_1 у зв`язку із повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України була змушена виїхати
з дітьми до Федеративної Республіки Німеччина (далі - ФРН) та оселитись там до закінчення воєнного стану.
6. У червні 2022 року ОСОБА_2 звернувся до Міністерства юстиції України, Уповноваженого Верховної ради з прав дитини, Державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби України із заявою про розшук і повернення дітей та визнання порушених дружиною його батьківських прав і прав дітей.
7. Посилаючись на безпечні умови проживання на території Талалаївської громади Чернігівської області, де зареєстровані діти, ОСОБА_2 у змісті заяви вимагав, серед іншого, зобов`язати ОСОБА_1 повернути дітей на територію України.
8. 22 червня 2022 року Міністерство юстиції України надало ОСОБА_2 відповідь, у змісті якої порадило звернутися до Федерального відомства юстиції ФРН через Міністерства юстиції України із заявою про розшук і повернення дітей та про визнання порушеними дружиною його батьківських прав і прав дітей.
9. У подальшому, 07 липня 2022 року, відділом у справах сім`ї районного суду міста Лауфен, ФРН, отримано заяву ОСОБА_2 про повернення дітей.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.