ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 лютого 2025 року
м. Київ
справа № 185/147/20
провадження № 61-8834св22
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду:
головуючого - судді Фаловської І. М.,
суддів: Ігнатенка В. М., Карпенко С. О. (судді-доповідача), Пророка В. В.,
Сердюка В. В.,
учасники справи:
позивач - Павлоградська окружна прокуратура Дніпропетровської області в інтересах Вербківської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області,
відповідачі: ОСОБА_1 , Павлоградська районна державна адміністрація Дніпропетровської області,
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровської області, державний реєстратор Виконавчого комітету Новоолександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області Юрченко Дмитро Сергійович,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури на ухвалу Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 1 грудня
2021 року, постановлену суддею Бондаренко В. М., та постанову Дніпровського апеляційного суду від 20 липня 2022 року, прийняту колегією у складі суддів Петешенкової М. Ю., Городничої В. С., Лаченкової О. В.,
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст позовних вимог
У грудні 2019 року керівник Павлоградської місцевої прокуратури в інтересах Головного управління (далі - ГУ) Держгеокадастру у Дніпропетровській області звернувся з позовом до ОСОБА_1 , Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області (далі - Павлоградська районна державна адміністрація), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Вербківська сільська рада Павлоградського району Дніпропетровської області (далі - Вербківська сільська рада), державний реєстратор виконавчого комітету Новоолександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області Юрченко Д. С., про визнання незаконним розпорядження, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та її повернення.
В обґрунтування позову вказував, що відповідно до наказу ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області від 21 грудня 2018 року № 4-5230/15-18-СГ земельну ділянку, площею 29,5057 га з кадастровим номером 1223583000:01:003:0996, що розташована на території Вербківської сільської ради, передано в комунальну власність Вербківської територіальної громади. Однак таке право не зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Розпорядженням Павлоградської районної державної адміністрації
від 29 грудня 2018 року № Р-569/0/335-18 вказану земельну ділянку передано в оренду ОСОБА_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на 25 років. 29 грудня 2018 року на виконання вказаного розпорядження Павлоградська районна державна адміністрація уклала з ОСОБА_1 договір оренди землі.
17 квітня 2019 року право власності на спірну земельну ділянку зареєстровано за Павлоградською районною державною адміністрацією.
Прокурор зазначав, що ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області не вживає заходів, спрямованих на захист порушених інтересів держави, не проводить претензійно-позовну роботу, спрямовану на повернення спірної земельної ділянки у власність держави, що підтверджується листом вказаного управління від 23 грудня 2019 року № 10-4-0.6-9934/2-19.
Перший заступник керівника Павлоградської місцевої прокуратури листом
від 26 грудня 2019 року за вих. № 101-4099вих-19 повідомив в.о. начальника
ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області Холодову М. Б. про звернення з цим позовом про захист інтересів держави в особі ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області.
За таких обставин прокурор просив:
- визнати незаконним розпорядження Павлоградської районної державної адміністрації «Про передачу в оренду гр. ОСОБА_1 земельної ділянки на території Вербківської сільської ради» від 29 грудня 2018 року № Р-569/0/335-18;
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.