Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 28.01.2015 року у справі №911/2470/14

Постанова ВГСУ від 28.01.2015 року у справі №911/2470/14

27.02.2017
Автор:
Просмотров : 263

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2015 року Справа № 911/2470/14

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючий суддя : Корсак В.А.

судді: Данилова М.В., Данилова Т.Б. (доповідач)

розглянувши матеріали касаційної скаргивиробничого приватного підприємства "Меблева фабрика "Модерн" на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 17.11.2014р. у справі господарського суду№911/2470/14 Київської області за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" довиробничого приватного підприємства "Меблева фабрика "Модерн" про за участю представників сторін: позивача - відповідача -стягнення 12 254,12грн. пр. Баранівська В.В. - дов. №22 від 05.01.15р. пр. Логунов В.П.- дов. №01 від 03.01.14р.

В С Т А Н О В И В:

У червні 2014 року товариство з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" звернулось до господарського суду Київської області з позовом до виробничого приватного підприємства "Меблева фабрика "Модерн" про стягнення з відповідача на користь позивача суми боргу в розмірі 12524,12грн., з яких 11575,12грн. основного боргу, інфляційних втрат - 798,68грн., 3% річних - 150,32 грн.

Рішенням господарського суду Київської області від 20.08.2014р. (суддя Бацуца В.М.), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 17.11.2014р. (судді Шевченко Е.О., Зеленін В.О., Синиця О.Ф.) позовні вимоги задоволені повністю, стягнуто з відповідача на користь позивача 11575,12грн. основної заборгованості, 798,68грн. інфляційних втрат, 150,32грн. 3% річних, посилаючись на доведеність та обґрунтованість позовних вимог.

Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій, виробниче приватне підприємство "Меблева фабрика "Модерн" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судами норм матеріального права, просить скасувати оскаржувані рішення і постанову та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

У відзиві на касаційну скаргу товариство з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" заперечує проти доводів, викладених в касаційній скарзі та вважає їх безпідставними, а оскаржувані рішення судів попередніх інстанцій законними і обґрунтованими, а тому просить касаційну скаргу залишити без задоволення, а оскаржувані рішення судів залишити без змін.

Заслухавши присутніх в судовому засіданні представників сторін, перевіривши наявні матеріали справи на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення в рішенні і постанові та доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Як встановлено судами попередніх інстанцій та вбачається з матеріалів справи, правовідносини між позивачем, як виконавцем, та відповідачем, як споживачем, виникли на підставі Договору №7455 про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення від 01.07.2013р., за умовами якого виконавець зобов'язався надавати споживачеві послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення у обсягах, встановлених нормативним розрахунком, та відповідної якості, а споживач зобов'язався своєчасно і у повному обсязі оплачувати отримані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених цим Договором.

Пунктом 3.1 вказаного Договору передбачено, що кількість холодної води, яка постачається виконавцем на об'єкти споживача, визначається за показниками приладів обліку, встановлених на межі балансової належності мереж споживача та виконавця опломбованих і зареєстрованих виконавцем.

Згідно із п.3.7 Договору кількість стічних вод, що надходить до каналізаційних мереж, визначається за обсягом води, використаної споживачем з комунального водопроводу та інших джерел водопостачання, або згідно показників приладів обліку стічних вод, опломбованих і зареєстрованих виконавцем.

Відповідно до п.3.11 Договору ліміти використання води та відведення стічних вод встановлюються на підставі нормативного розрахунку водоспоживання та водовідведення по підприємству, поданого споживачем за три місяці до початку кожного наступного року та погодженого виконавцем.

Пунктом 4.2 Договору передбачено, що термін оплати рахунків за надані послуги (рахунків на авансовий платіж) - протягом 5-ти банківських днів з дати отримання споживачем рахунків.

Згідно із п.4.5 Договору у разі перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах (Додаток №2) споживач здійснює оплату за послуги водовідведення згідно наданого виконавцем рахунку із застосуванням коефіцієнта кратності відповідно "Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква".

Відповідно до п.12.1 Договору визначено строк його дії, згідно якого даний Договір набирає чинності з дня його підписання і діє до 31 грудня 2013р.

Пунктом 12.2 Договору передбачено, що договір вважається переукладеним на наступний календарний рік на таких же умовах, якщо за один місяць до його припинення жодна із сторін не заявить про закінчення строку його дії.

Також, судами встановлено, що сторонами були підписані додатки до Договору, а саме: Нормативний розрахунок водоспоживання та водовідведення підприємству ВПП "Меблева фабрика "Модерн", Розрахунок вартості послуг водопостачання та водовідведення на момент укладення договору, Допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються до міської каналізації, додаток №4 до Договору.

31.10.2013р. Хіміко-бактеріологічною лабораторією стічних вод ТОВ "Білоцерківвода" за участю представника відповідача головного інженера Чалого В. М. було проведено відбір проб стічної води в контрольному колодязі ВПП "Меблева фабрика "Модерн", за результатами якої складено та підписано без заперечень та зауважень представниками лабораторії та відповідача відповідний акт відбору проб стічної води.

06.11.2013р. Хіміко-бактеріологічною лабораторією стічних вод ТОВ "Білоцерківвода" було проведено хімічний аналіз стічних проб, відібраних за актом відбору проб стічної води від 31.10.2013р., за результатами якого складено відповідний протокол №19 результатів хімічного аналізу стічних проб, яким встановлено, що відібрані проби стічних вод за своїм хімічним складом не відповідають "Правилам приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква".

На підставі протоколу №19 проведених аналізів від 06.11.2013р. позивачем проведено та затверджено розрахунок плати за скид наднормативно забруднених стічних вод у міську каналізацію по ВПП "Меблева фабрика "Модерн" відповідно до хімічних аналізів від 06.11.2013р., згідно якого розмір вказаної плати складає 11575,12грн.

13.11.2013р. позивач звернувся до відповідача із листом №1-04/08-991 від 11.11.2013р., у якому він повідомив його про результати хімічного аналізу стічних проб, відібраних за актом відбору проб стічної води від 31.10.2013р. та додав до листа розрахунок плати за скид наднормативних забруднень зі стічними водами у міську каналізацію, рахунок №12 овід 11.11.2013р. на суму 11575,12грн.

14.12.2013р. позивач звернувся до відповідача із претензією №1-04/09-1237 від 04.12.2013р., в якій він просив відповідача погасити заборгованість по платі за перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах у розмірі 11575,12грн.

Розглядаючи справу по суті, суди попередніх інстанцій виходили з того, що п.1 ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України передбачено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст