Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 24.11.2016 року у справі №911/360/16

Постанова ВГСУ від 24.11.2016 року у справі №911/360/16

09.02.2017
Автор:
Просмотров : 158

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2016 року Справа № 911/360/16

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Головуючий, суддяЯценко О.В.,суддіБакуліна С.В., Ходаківська І.П.розглянувши матеріали касаційної скарги Забірської сільської ради Києво - Святошинського району Київської областіна постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.06.2016 у справі№ 911/360/16господарського судуКиївської областіза позовомПублічного акціонерного товариства "Київобленерго"доЗабірської сільської ради Києво - Святошинського району Київської області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Комунальне підприємство "Оберіг"простягнення 38143,33 грн,

В засіданні взяли участь представники:

- позивача:Бабич М.М.- відповідача:Карпенко О.І., Негоденко С.В.- третя особаНегоденко С.В.ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Київобленерго" (далі - позивач) звернулось з позовом про стягнення з Забірської сільської ради (далі - відповідач) 38 143,33 грн вартості необлікованої електричної енергії.

Рішенням господарського суду Київської області від 21.04.2016 року (суддя Антонова В. М.) позов задоволено повністю.

Рішення суду першої інстанції ґрунтується на тому, що належними та допустимими доказами підтверджений факт вчинення відповідачем правопорушення.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 22.06.2016 року (судді: Калатай Н.Ф., Ропій Л.М., Рябуха В.І.) рішення господарського суду Київської області від 21.04.2016 року залишено без зміни.

Забірська сільська рада в касаційній скарзі просить постанову апеляційного господарського суду від 22.06.2016 року та рішення господарського суду першої інстанції від 21.04.2016 року скасувати з підстав неправильно застосували норми матеріального та процесуального права, справу направити на новий розгляд.

Скаржник вважає, що судами неправильно застосовані норми статей 235-237 Господарського кодексу України, оскільки оперативно-господарські санкції застосовуються до суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання та можуть бути застосовані лише ті оперативно-господарські санкції, застосування яких передбачено договором, тобто доводить, що для застосування зазначених норм важливе значення має перебування сторін у договірних правовідносинах, що в даному випадку відсутнє.

Скаржник вважає, що споживачем електричної енергії є власники об'єктів благоустрою, а не орган місцевого самоврядування на території якого споживається електроенергія, що підключена до елементів зовнішнього освітлення; стверджує, що він не є ні власником, ні балансоутримувачем засобів та обладнання з вуличного освітлення по вул. Лісовій у с. Забір'я, будь-яких рішень щодо забезпечення вуличним освітленням вулиці Лісової у селі Забір'я, сільська рада в межах компетенції не приймала, розроблення необхідної технічної документації не замовляла, дій по підключенню вуличного освітлення до мережі інергопостачальника не здійснювала.

Публічне акціонерне товариство "Київобленерго" у відзиві доводи касаційної скарги заперечує з тих же мотивів, якими обґрунтовані висновки суду в оскаржуваних судових рішеннях, просить залишити рішення місцевого господарського суду та постанову апеляційної інстанції без зміни, а скаргу без задоволення.

Учасників судового процесу відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.

Колегія суддів Вищого господарського суду України, переглянувши у касаційному порядку рішення суду першої інстанції та постанову апеляційної інстанції, на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 02.11.2010 ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго", назва якого змінена на ПАТ "Київобленерго", як постачальник та відповідач як споживач уклали договір про постачання електричної енергії №0658, за умовами якого позивач зобов'язався продавати електричну енергію відповідачу для забезпечення потреб електроустановок відповідача з приєднаною потужністю 55,0 кВт, а відповідач - оплачувати позивачу вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснювати інші платежі за умовами цього договору.

Відповідно до п. 1.2 договору, точка продажу електричної енергії встановлюється сторонами згідно "Акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін", що є невідємною частиною договору.

Згідно п. 2.1 договору під час виконання умов договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені таким договором, сторони зобовязуються користуватись чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (ПКЕЕ).

Строк дії даного договору визначений п. 9.4, відповідно до якого договір набуває чинності з дня його підписання та дії до 31.12.2010 та вважається щорічно продовженим на рік, якщо за місяць до закінчення строку дії договору жодною із сторін не буде заявлено про розірвання такого договору або його перегляд.

10.04.2014 на представниками позивача було здійснено перевірку на дотримання ПКЕЕ за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Забір'я, вул. Лісова.

При перевірці було встановлено порушення ПКЕЕ, а саме п. 7.6, зокрема самовільне підключення електропроводки, електроустановок та струмоприймачів вуличного освітлення по вул. Лісовій до електричної мережі енергопостачальника без укладення відповідного договору та без приладів обліку.

За вказаним фактом був складений акт про порушення № К028184 від 10.04.2014 у присутності представників споживача, а саме в.о. сільського голови Бондаренко О.В., який не надав своїх зауважень та зазначений акт не підписав.

25.03.2015 відбулося засідання комісії з розгляду Актів про порушення Правил користування електроенергією у споживача, за участю представника відповідача, яке було оформлене Протоколом №0296 від 25.03.2015, на якому було прийнято рішення про нарахування згідно з п.2.6 Методики визначення обсягу та вартості електроенергії не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕ у розмірі 38 143,33 грн.

Вищевказаний протокол та розрахунок по акту № К028184 від 10.04.2014 були направлені відповідачу поштою 20.04.2015, про що свідчить відповідний запис в протоколі та квитанція поштового відправлення.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживання енергії можливе на підставі договору з енергопостачальником.

Споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно технічних документів та договору про постачання енергії.

Пунктом 5.1. Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.1996 (далі Правила) встановлено, що договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається. Між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом та споживачем укладається один договір про постачання електричної енергії за усіма об'єктами споживача, які розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом. За взаємною згодою сторін можуть бути укладені окремі договори про постачання електричної енергії за кожним об'єктом споживача.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст