Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 24.02.2014 року у справі №904/6559/13

Постанова ВГСУ від 24.02.2014 року у справі №904/6559/13

27.02.2017
Автор:
Просмотров : 249

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2014 року Справа № 904/6559/13 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого - судді Карабаня В.Я.

суддів Жаботиної Г.В., Ковтонюк Л.В.

у відкритому судовому засіданні за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

розглянувши касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго"

на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 04.12.2013р.

у справі № 904/6559/13 Господарського суду Дніпропетровської області

за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго"

до Малого приватного підприємства "Нагідка"

про стягнення 41 437,05 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 23.10.2013р. (суддя Мілєва І.В.) позов задоволено в повному обсязі, стягнуто з Малого приватного підприємства "Нагідка" на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго" вартість не облікованої електричної енергії у розмірі 41437,05грн.

Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 04.12.2013р. (судді: Антонік С.Г., Чоха Л.В., Чимбар Л.О.) зазначене судове рішення скасоване, провадження у справі припинено.

Не погоджуючись з прийнятою у справі постановою, Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Дніпрообленерго" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення апеляційним господарським судом норм матеріального та процесуального права, зокрема, ст. 27 Закону України "Про електроенергетику", пунктів 6.40 - 6.42 Правил користування електричною енергією, ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, просить її скасувати, а рішення суду першої інстанції залишити в силі.

Розглянувши касаційну скаргу, перевіривши правильність застосування господарським судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, Вищий господарський суд України дійшов висновку, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Переглядаючи рішення місцевого суду в апеляційному порядку, апеляційний господарський суд дійшов висновку, що оскільки предметом даного позову є оперативно-господарська санкція у розмірі 41437,05грн., нарахована відповідачу за порушення Правил користування електричною енергією на підставі акту про порушення Д№000769 від 13.09.2011р. за період з 20.05.2009р. по 13.09.2011р., то є рішення господарського суду від 03.05.2012р. у справі № 3/5005/2788/2012, який в межах своєї компетенції вирішив господарський спір між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав.

Проте, судова колегія касаційної інстанції не погоджується з таким висновком суду апеляційної інстанції з огляду на наступне.

Господарськими судами встановлено:

Мале приватне підприємство "Нагідка" є споживачем електричної енергії на підставі укладеного з Відкритим акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія "Дніпроробленерго" (енерголпостачальником) договору про постачання електричної енергії від 07.08.2008р. № 2908.

13.09.2011р. представниками енергопостачальника проведена перевірка дотримання відповідачем Правил користування електричною енергією в належному йому магазині кондитерських виробів за адресою: Дніпропетровська область, м. Дніпродзержиньск, вул. Ніколенко, 4. За результатами перевірки складено акт про порушення Д№ 000769.

Згідно абз. 1, 2 п. 6.41 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996р., у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.

Із змісту наведеної правової норми випливає, що у разі виявлення під час відповідної перевірки порушення правил користування електричною енергією або умов договору на місці виявлення порушення оформляється акт порушень, в якому зазначаються зміст виявленого порушення та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії.

Як вже було зазначено, представниками позивача проведена перевірка дотримання відповідачем Правил користування електричною енергією, за результатами якої складено акт про порушення Д№ 000769 від 13.09.2011р.

Господарським судом встановлено:

05.10.2011р. на засіданні комісії енергопостачальника по розгляду акта про порушення споживачем правил користування електричною енергією розглянуто акт про порушення Д№000769 від 13.09.2011р. і прийнято рішення, оформлене протоколом № 132, про проведення нарахування за період з 20.05.2009р. по 13.09.2011р. у сумі 41437,05грн.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст