Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 23.12.2015 року у справі №925/45/15

Постанова ВГСУ від 23.12.2015 року у справі №925/45/15

13.02.2017
Автор:
Просмотров : 129

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2015 року Справа № 925/45/15

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді Кочерової Н.О. суддівПопікової О.В. Саранюка В.І. - доповідача у справірозглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Комунального підприємства "Служба утримання будинків "Митниця"на рішення від та на постанову відгосподарського суду Черкаської області 09.09.2015 Київського апеляційного господарського суду 17.11.2015у справі господарського суду№ 925/45/15 Черкаської областіза позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Обслуговуюче підприємство "Митниця"доКомунального підприємства "Служба утримання будинків "Митниця"простягнення боргу за Договором про надання послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем № 66/3 від 01.06.12 у сумі 118 251,00 грн.за участю представників:

від позивача - не з'явились

від відповідача - Голуб С.В.

В С Т А Н О В И В :

Рішенням господарського суду Черкаської області від 09.09.2015 № 925/45/15 (суддя Гура І.І.), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 17.11.2015 (головуючий суддя Ільєнок Т.В., судді: Яковлєва М.Л., Куксова В.В.), задоволено позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Обслуговуюче підприємство "Митниця" (позивач), стягнуто з Комунального підприємства "Служба утримання будинків "Митниця" Черкаської міської ради (відповідач) на користь позивача 118 251,00 грн. боргу.

Не погоджуючись із вказаними судовими актами, КП "Служба утримання будинків "Митниця" звернулося з касаційною скаргою, в якій просить Вищий господарський суд України скасувати рішення господарського суду Черкаської області від 09.09.2015, постанову Київського апеляційного господарського суду від 17.11.2015 у даній справі та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

В касаційній скарзі заявник вказує на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши пояснення представника відповідача, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судами попередніх інстанцій та підтверджується матеріалами справи, 01.06.2012 між КП "Служба утримання будинків "Митниця" Черкаської міської ради (замовник) та ТОВ "Обслуговуюче підприємство "Митниця" (виконавець) укладено договір № 66/3 про надання послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем, відповідно до якого виконавець в порядку та на умовах, визначених цим договором зобов'язався протягом визначеного в договорі строку надавати замовнику послуги з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливної каналізації, а також з ліквідації аварій у внутрішньобудинкових мережах житлових будинків, що знаходяться на балансі чи обслуговуванні замовника. Здійснювати обслуговування від зовнішньої стіни будинку (крім транзитних трубопроводів) до першої запірної арматури на відгалуженні від стояка або (у разі її відсутності) трійника (врізки) включно, що знаходиться у квартирі споживача, нежитлового приміщення у житловому будинку.

Згідно з пунктом 1.3 договору замовник передає на технічне обслуговування та поточний ремонт, а виконавець приймає внутрішньобудинкові системи житлових будинків замовника, від межі розподілу для забезпечення їх належного функціонування згідно з відповідними нормами та правилами за підписаним сторонами актом приймання-передачі. Після підписання акта приймання-передачі відповідальність за належне технічне обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових систем несе виконавець.

Пунктами 2.1, 2.3 договору передбачено, що вартість послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем відповідно до п. 1.1 договору складається згідно з фактично наданими послугами. Поточний ремонт внутрішньобудинкових систем підтверджується актами виконаних робіт форми №КБ-2в та №КБ-3. Вартість робіт не може бути більшою від розрахункової суми витрат замовника, що відповідає діючим тарифам. Підставою для оплати робіт є підписаний уповноваженим представником замовника Акт про виконання робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем, планового і аварійного ремонту внутрішньобудинкових систем форми №КБ-2в та №КБ-3.

У пункті 2.4 договору визначено, що замовник здійснює оплату за виконані роботи не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним. Якщо останній день строку оплати виконаних робіт припадає на вихідний або святковий день, то замовник зобов'язаний оплатити виконані роботи протягом робочих днів, що передують вихідному чи святковому дню.

Відповідно до пунктів 3.1, 3.2 договору, Акти виконаних робіт подаються виконавцем замовнику безпосередньо або поштою щомісяця до 10 числа поточного місяця за попередній місяць. Замовник зобов'язаний підписати Акт виконаних робіт або письмово відмовитися від його підписання, письмово пояснивши причини відмови, протягом трьох днів з моменту отримання актів. У випадку не підписання замовником акта виконаних робіт або при відсутності обґрунтованої письмової відмови замовника від його підписання протягом встановленого строку (з урахуванням нормативів поштового обігу, але не більше семи календарних днів з дня отримання акта) та у випадку ухилення замовника від отримання поштового листа, яким надсилався акт виконаних робіт, виконані роботи вважаються прийнятими з дотриманням виконавцем всіх умов договору, а акт виконаних робіт вважатиметься автоматично акцептованим та підписаним замовником.

Згідно з пунктом 4.1 договору, у разі неякісного виконання виконавцем робіт замовник має право викликати його представника для складання та підписання акта-претензії, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо.

У Додатках до договору сторони узгодили перелік житлових будинків, щодо яких мають надаватися послуги та виконуватися поточний ремонт і вартість робіт та послуг.

Листом від 04.07.2014 № 106 позивач надіслав відповідачеві Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг за червень 2014 року у двох екземплярах, в тому числі Акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № Г-0000039 від 27.06.2014 на суму - 118 251,00 грн.

08.07.2014 відповідач листом № 652 повернув вказаний Акт здачі-прийняття робіт та повідомив про неможливість його підписання, оскільки не надано Акт прийому-передачі наданих послуг згідно затверджених графіків на 2014 рік.

Позивач 15.07.2014 листом № 116 направив відповідачеві додатки до Актів надання послуг за червень 2014 року, повторно направляючи вказаний Акт здачі-прийняття робіт.

Відповідачем Акт здачі-прийняття робіт № Г-0000039 від 27.06.2014 не підписано, про наявність зауважень не вказано.

ТОВ "Обслуговуюче підприємство "Митниця" звернулося до господарського суду Черкаської області з позовом про стягнення з відповідача КП "Служба утримання будинків "Митниця" Черкаської міської ради - 118 251,00 грн. боргу за виконані роботи за червень 2014 року за договором № 66/3 від 01.06.2012 "Про надання послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем".

Судами попередніх інстанцій, з позицією яких погоджується колегія суддів Вищого господарського суду України, задоволено позовні вимоги позивача з огляду на наступне.

Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України є, зокрема, договори. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

За своєю правовою природою договір № 66/3 про надання послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем від 01.06.2012 є договором змішаного типу.

Згідно з частиною 2 статті 628 Цивільного кодексу України сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.

Відповідно до частини 1 статті 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти і оплатити виконану роботу.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст