ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2015 року Справа № 926/368/15 Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
головуючого - суддів:Грейц К.В., Бакуліної С.В., Поляк О.І. (доповідач), розглянувши у відкритому судовому засіданнікасаційні скарги Чернівецької міської ради та Комунального підприємства "Міський торгівельний комплекс "Калинівський ринок"на постановуЛьвівського апеляційного господарського суду від 06.10.2015у справі № 926/368/15 Господарського суду Чернівецької областіза позовомЧернівецької міської радидоФізичної особи-підприємця ОСОБА_4третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Комунальне підприємство "Міський торгівельний комплекс "Калинівський ринок"провідновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, шляхом знесення самочинно збудованого об'єкту,
за участю представників
від позивача: Шиба О.М. № 01/02-18/3228 від 08.12.15;
від відповідача: ОСОБА_7. дов. від 03.04.15; ОСОБА_8 дов. від 10.12.13;
від третьої особи: ОСОБА_9; ОСОБА_10;
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 28.08.2015 у справі № 926/368/15 (суддя - Бутирський А.А.), залишеним без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 06.10.2015 (головуючий суддя - Бонк Т.Б., судді - Бойко С.М., Якімець Г.Г.), у позові відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеними рішенням та постановою, Комунальне підприємство "Міський торгівельний комплекс "Калинівський ринок" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, у якій просить їх скасувати, а справу передати на новий розгляд до Господарського суду Чернівецької області.
Касаційна скарга мотивована порушенням господарськими судами попередніх інстанцій норм матеріального права, а саме: ст. 376 Цивільного кодексу України, ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", п. 1.3 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 N 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за N 1330/20068.
Також не погоджуючись із рішенням Господарського суду Чернівецької області від 28.08.2015 та постановою Львівського апеляційного господарського суду від 06.10.2015 у справі № 926/368/15, Чернівецька міська рада звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, зміст якої ідентичний змісту касаційної скарги третьої особи, у якій просить скасувати вищевказані судові рішення, а справу передати на новий розгляд до Господарського суду Чернівецької області.
09.12.2015 відповідачем до Вищого господарського суду України було подано заперечення на касаційну скаргу, у якому ФОП ОСОБА_4 просить касаційні скарги Чернівецької міської ради та Комунального підприємства "Міський торгівельний комплекс "Калинівський ринок" залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції та постанову суду апеляційної інстанції залишити без змін.
Розпорядженням секретаря другої судової палати від 15.12.2015 № 03-05/2341 у зв'язку з перебуванням у відпустці судді Ходаківської І.П. та виходом із відпустки судді Грейц К.В., для розгляду касаційних скарг у справі № 926/368/15 Господарського суду Чернівецької області, сформовано колегію суддів у наступному складі: головуючий - Грейц К.В., судді -Бакуліна С.В., Поляк О.І. (доповідач).
У судовому засіданні 15.12.2015 оголошувалася перерва до 22.12.2015.
21.12.2015 відповідачем до Вищого господарського суду України було подано клопотання у якому ФОП ОСОБА_4 просив суд винести окрему ухвалу щодо перевірки законності дій в.о. генерального директора КП "Міський торгівельний комплекс "Калинівський ринок" ОСОБА_9 та наявності в них кримінального правопорушення.
Згідно зі ст. 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу. Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, в порядку та розмірі, передбачених частиною першою статті 119 цього Кодексу.
Розглянувши клопотання відповідача про винесення окремої ухвали щодо перевірки законності дій в.о. генерального директора КП "Міський торгівельний комплекс "Калинівський ринок" ОСОБА_9 та наявності в них кримінального правопорушення, а саме корупційних дій, які перешкоджають здійсненню відповідачем господарської діяльності, колегія суддів зазначає, що у зв'язку з відсутністю у господарських судів повноважень на встановлення в діях учасників господарських відносин наявності складу кримінального правопорушення, вищевказане клопотання задоволенню не підлягає.
У судове засідання з'явилися представники позивача, відповідача та третьої особи.
Розглянувши матеріали касаційних скарг, заслухавши пояснення представників позивача, відповідача та третьої особи, перевіривши повноту встановлення обставин справи та правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку, що касаційні скарги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, на підставі рішення Чернівецької міської ради № 39 від 29.09.1998 Державному комунальному підприємству "Міський торговий комплекс "Калинівський ринок" передано земельну ділянку за адресою: м. Чернівці, вул. Калинівська 13-А, загальною площею 20,3396 га. Відповідно до державного акту серії І-ЧВ № 001019 від 04.06.1999 землю надано у постійне користування для організації та обслуговування ринку.
29.12.2005 рішенням Виконавчого комітету Чернівецької міської ради № 1040/23 "Про визначення придатності об'єктів торгівлі та сфери послуг на ринках і мікроринках до експлуатації" уповноважено, зокрема, адміністрацію КП "МТК "Калинівський ринок" надавати господарюючим суб'єктам дозволи на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг, створювати комісії щодо визначення придатності цих об'єктів до експлуатації.
27.11.2008 ФОП ОСОБА_4 звернувся до КП "МТК "Калинівський ринок" із письмовою заявою про виділення торгівельного місця в секторі № 1 для розміщення пункту продажу - павільйону.
26.12.2008 наказом КП "МТК "Калинівський ринок" ФОП ОСОБА_4 надано дозвіл на розміщення на території ринку на торгівельному місці в секторі № 1 пункту продажу (павільйону).
Господарськими судами встановлено, що надане ФОП ОСОБА_4 торгівельне місце знаходиться на земельній ділянці з певними особливостями рельєфу, зокрема, земельна ділянка має ухил під кутом 45 градусів. Враховуючи зазначене, ФОП ОСОБА_4 почав здійснювати необхідні облаштування вказаної ділянки для забезпечення можливості подальшого розміщення свого торгового павільйону, зокрема, почав встановлювати відповідну площадку (опору) для подальшого розміщення павільйону.
Господарськими судами також встановлено, що у березні 2010 року Чернівецький міжрайонний природоохоронний прокурор звернувся до Господарського суду Чернівецької області з позовом в інтересах держави в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Чернівецькій області до ФОП ОСОБА_4 про припинення будівництва та демонтування самовільно збудованої з порушенням будівельних норм капітальної споруди. В обґрунтування позовних вимог прокурор посилався на те, що спірний об'єкт є капітальною спорудою, оскільки влаштовано фундамент, цокольний поверх, стіни, залізобетонні колони, залізобетонні стовпчики та монолітне перекриття, а відтак для його будівництва необхідно було отримати дозвіл на будівництво в порядку встановленому законодавством, а для подальшої експлуатації - проходити процедуру введення його в експлуатацію.
Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 30.06.2010 в справі 1/10, залишеним без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 19.10.2010 та постановою Вищого господарського суду України від 13.01.2011, у зазначеному позові було відмовлено. Судові рішення мотивовані тим, що підстави для зобов'язання відповідача припинити будівництво торгового павільйону відсутні, оскільки відповідачу в порядку, встановленому рішенням органу місцевого самоврядування, надано дозвіл на розміщення на території ринку торгового об'єкту, розміщення якого відбувається без оформлення права власності на нього як на об'єкт нерухомості, а введення в експлуатацію такого об'єкта відбувається виключно адміністрацією ринку, а не відповідно до порядку прийняття в експлуатацію закічених будівництвом об'єктів.
На замовлення підприємця ОСОБА_4, ТОВ "Горизонт LTD" було виготовлено Робочий проект щодо торгівельного павільйону в 1 секторі "МТК "Калинівський ринок". Згідно з яким проектований торгівельний павільйон - двоповерховий. На першому поверсі розташовуються дві торгівельні зали кожна площею 35,0 кв.м, на другому поверсі - підсобні приміщення. Стіни - металевий каркас з обшивкою з обох сторін сандвіч панелями та гіпсокартоном. Фундаменти - буро набивні палі та монолітна залізобетонна плита. Перекриття - по металевим балкам. Сходи - монолітні залізобетонні. Покрівля - сумісна з покриттям із металопрофілю по металевим кроквам. Підлога - на першому поверсі з керамічної плитки, на другому поверсі дощаті. Вікна та двері - з металопластику. Внутрішнє оздоблення - обшиття стін та стель гіпсокартоном.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.