ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2016 року Справа № 910/24846/14 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючогоМачульського Г.М.суддівКоробенка Г.П., Сибіги О.М.розглянувши у відкритому судовому засіданнікасаційну скаргузаступника прокурора міста Києвана постановуКиївського апеляційного господарського судувід17.12.2015у справі№910/24846/14Господарського судуміста Києваза позовомзаступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі: 1. Київської міської ради 2. Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація)до1. Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 2. Департаменту економіки та інвестиції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 3. Комунального підприємства "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва" 4. Комунального підприємства "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва" 5. Комунального підприємства по ремонту і утриманню мостів і шляхів міста Києва "Київавтошляхміст" 6. Товариства з обмеженою відповідальністю "Сентіс"третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів Фізична особа-підприємець ОСОБА_4провизнання недійсним розпорядження та визнання недійсним договору
за участю
- позивача 1:Козак А.Л. (довіреність від 14.03.2016)- позивача 2:Костюк О.М. (довіреність від 04.01.2016),- відповідача 1:Аввакумова Ю.О. (довіреність від 03.03.2016)- відповідача 2:Аввакумова Ю.О. (довіреність від 23.02.2016)- відповідача 6:Яценко О.В. (довіреність від 18.05.2016)- третьої особи:1) ОСОБА_9 (договір № 03/08/2015-1 про надання правової допомоги) 2) ОСОБА_10 (договір № 03/08/2015-1 про надання правової допомоги)- прокурора:Романов Р.О. (посвідчення № 014714 від 21.03.2013),
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради (далі - позивач-1) та Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) (далі - позивач-2) звернувся з позовом до Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - відповідач-1), Департаменту економіки та інвестиції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - відповідач-2), Комунального підприємства "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва" (далі - відповідач-3), Комунального підприємства "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва" (далі - відповідач-4), Комунального підприємства по ремонту і утриманню мостів і шляхів м. Києва "Київавтошляхміст" (далі - відповідач-5), Товариства з обмеженою відповідальністю "Сентіс" (далі - відповідач-6) про визнання недійсними розпорядження відповідача-1 №1058 від 23.06.2012 "Про затвердження переможця конкурсу по залученню інвестора до здійснення заходів з облаштування 45 пішохідних підземних переходів (Лот 4)" (далі - розпорядження №1058), та про визнання недійсним інвестиційного договору №049-13/і/119 від 26.09.2012, укладений між відповідачем-2, відповідачем-3, відповідачем-4, відповідачем-5 та відповідачем-6 (далі - договір).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вказані розпорядження та інвестиційний договір прийняті з порушенням вимог чинного законодавства.
Справа розглядалась судами неодноразово.
Останнім рішенням Господарського суду міста Києва від 16.09.2015 (суддя Балац С.В.), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 17.12.2015 (колегія суддів у складі: головуючий суддя Шапран В.В., судді Андрієнко В.В., Жук Г.А.), в задоволені позову відмовлено.
У касаційній скарзі заступник прокурора міста Києва просить скасувати вищевказані судові рішення та прийняти нове, яким позов задовольнити, посилаючись на порушення та неправильне застосування судами норм матеріального і процесуального права.
У відзиві відповідач-2 просить залишити касаційну скаргу без задоволення, вказуючи, що апеляційний суди обох інстанцій повно встановили обставини справи та правильно застосували норми права.
У відзиві відповідач-1 також просить залишити касаційну скаргу без задоволення посилаючись на законність судових рішень та на необґрунтованість доводів прокурора.
У відзиві на касаційну скаргу відповідач-6 вказує на законність та обґрунтованість прийнятих рішень і, посилаючись на незаконність доводів прокурора, просить оскаржені рішення залишити без змін.
Учасники судового процесу відповідно до приписів статті 1114 Господарського процесуального кодексу України були належним чином повідомлені про день, час і місце розгляду касаційної скарги, однак відповідач-3, відповідач-4, та відповідач-5 не використали наданого законом процесуального права на участь своїх представників у судовому засіданні.
Переглянувши у касаційному порядку оскаржені судові рішення, колегія суддів Вищого господарського суду України, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, виходить з наступного.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, Рішенням Київської міської ради №528/1189 від 24.05.2007 затверджено Положення про порядок проведення інвестиційних конкурсів для будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва (далі - Положення №528/1189).
Згідно з пунктом 4 вказаного рішення організатором інвестиційних конкурсів визначено Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке в подальшому рішенням Київської міської ради "Про діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)" №198/7535 від 15.03.2012 перейменовано у Департамент управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (відповідач-2).
В п.1.1. Положення №528/1189 вказано, що воно визначає порядок підготовки, проведення інвестиційного конкурсу, укладення інвестиційних договорів на залучення інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, у тому числі соціальної інфраструктури міста, об'єктів незавершеною будівництва, станцій метрополітену, підземних переходів, автошляхів, площ, та інших об'єктів на умовах проведення інвестиційного конкурсу.
Згідно із п.1.5. Положення №528/1189 рішення про проведення конкурсу та про затвердження переможця конкурсу приймає виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) (відповідач-1) за поданням організатора конкурсу шляхом видання відповідного розпорядження.
В п.1.9 Положення передбачено, що інвестиційний договір після погодження всіх його умов укладається між організатором конкурсу, переможцем конкурсу та, у разі відповідного рішення комісії, замовником будівництва та/або балансоутримувачем об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва.
Згідно із п.2.1.1. вказаного положення пропозиції до переліку об'єктів, які потребують залучення інвестицій, надаються щомісячно організатору конкурсу структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), головними управліннями, управліннями, балансоутримувачами зазначених об'єктів.
Організатор конкурсу формує перелік об'єктів за формою (додаток 2, таблиці 1 - 3) та подає його на розгляд Комісії. Робоча група розглядає запропоновані переліки об'єктів та формує перелік інвестиційно привабливих об'єктів, у тому числі земельних ділянок. Після визначення робочою групою переліку інвестиційно привабливих об'єктів організатор конкурсу забезпечує їх оформлення за формою (додаток 2, таблиця 4) та подає на розгляд Комісії. Комісія щотижня (або в інші визначені Комісією терміни) розглядає пропозиції робочої групи, зазначений перелік та своїм протокольним рішенням визначає об'єкти, по яких пропонується проведення інвестиційних конкурсів (п.п. 2.1.4., 2.1.5. Положення).
Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 22.10.2007 №1403 затверджено склад постійнодіючої конкурсної комісії по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва та створено робочу групу для виконання робіт та надання послуг, пов'язаних з організацією та проведенням конкурсів та затверджено її склад. До складу вказаної комісії входять і депутати Київської міської ради - позивача 1.
31.10.2008 відповідач-1 на підставі Положення № 528/1189 прийняв розпорядження "Про проведення інвестиційних конкурсів із залучення інвесторів до облаштування пішохідних підземних переходів в м. Києві" № 1496 (далі - розпорядження №1496).
Згідно із п.1 розпорядження №1496 структурним підрозділам комунальної корпорації "Київавтодор" доручено надати Головному управлінню економіки та інвестицій пропозиції щодо формування переліку пішохідних підземних переходів, які потребують облаштування.
У відповідності до пунктів 3 та 4 розпорядження №1496 постійнодіючій комісії доручено провести конкурси із залученням інвесторів до облаштування пішохідних підземних переходів, передбачивши можливість здійснення підприємницької діяльності, а Головному управлінню комунальної власності м. Києва доручено зупинити розгляд всіх питань, пов'язаних з використанням пішохідних підземних переходів.
Згідно розпорядження відповідача-1 №1058 від 23.06.2012 за результатами проведеного у 2012 році конкурсу щодо залучення інвесторів до здійснення заходів з облаштування 45-ти пішохідних підземних переходів, постійно діючою конкурсною комісією по залученню інвесторів, до складу якої входили і депутати Київської міської ради, переможцем інвестиційного конкурсу на здійснення заходів з облаштування 45-ти підземних переходів (Лот-4) було визнано відповідача-6.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.