ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2015 року Справа № 916/2462/14 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Дроботової Т.Б. - головуючого, Волковицької Н.О., Рогач Л.І. за участю представників сторін:позивачаБезсмертний М.В. дов. від 01.10.2013відповідачівне з'явився, про час і місце слухання справи повідомлений належним чиномтретіх осібне з'явився, про час і місце слухання справи повідомлений належним чиномпрокурора Боднарчук В.М. пост.023013розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Одеської міської ради, Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Департаменту фінансів Одеської міської радина постановувід 11.12.2014 Одеського апеляційного господарського судуу справі№916/2462/14 господарського суду Одеської області за позовомТовариства з обмеженою відповідальності "ТТ-Буд"доУправління капітального будівництва Одеської міської ради доДепартаменту фінансів Одеської міської ради доОдеської міської радиза участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області Одеської обласної державної адміністрації за участюПрокуратури міста Одесипростягнення ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТТ-Буд" звернулося до господарського суду Одеської області з позовом до Управління капітального будівництва Одеської міської ради та Департаменту фінансів Одеської міської ради про солідарне стягнення 59718677,18 грн, з яких: 46265581,77 грн основного боргу, 3121976,11 грн 3% річних та 10331119,30 грн збитків.
08.09.2014 позивач надав уточнення до позовної заяви, в яких просив солідарно стягнути з Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Департаменту фінансів Одеської міської ради та Одеської міської ради 59718677,18 грн, з яких: 46265581,77 грн основного боргу, 3121976,11 грн 3% річних та 10331119,30 грн збитків.
Рішенням господарського суду Одеської області від 14.10.2014 (суддя Погребна К.Ф.), залишеним без змін постановою Одеського апеляційного господарського суду від 11.12.2014 (головуючий суддя Журавльов О.О., судді Гладишева Т.Я., Ярош А.І.), позовні вимоги задоволено частково.
З Управління капітального будівництва Одеської міської ради на користь позивача стягнуто 46265581,77 грн основного боргу, 10331119,30 грн збитків та 69259,52 грн судового збору.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Заступник прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Одеської міської ради, Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Департаменту фінансів Одеської міської ради звернувся до Вищого господарського суду України із касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Одеської області від 14.10.2014 та постанову Одеського апеляційного господарського суду від 11.12.2014 в частині задоволення позову і в цій частині у позові відмовити, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, зокрема, статей 2, 4, 7, 13, 22, 23, 46-51, 78 Бюджетного кодексу України, статей 11, 509, 526, 530, 627, 692 Цивільного кодексу України, статей 47, 43 Господарського процесуального кодексу України.
Заявник вважає, що виходячи з умов договору від 30.11.2011 №20-11/П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти правовідносини, що склалися між сторонами носять характер не звичайних зобов'язань, а виключно бюджетних та регулюються, в тому числі бюджетним законодавством України.
Скаржник зазначає, що судами попередніх інстанцій безпідставно не взято до уваги, що одним із принципів бюджетної установи є цільове використання бюджетних коштів відповідно до бюджетних призначень та бюджетних асигнувань.
Рішенням Одеської міської ради від 04.01.2011 №269-VI "Про бюджет міста на 2011 рік" затверджено загальний обсяг видатків бюджету міста Одеси у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету та видатків спеціального фонду управлінню капітального будівництва Одеської міської ради за кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів на реконструкцію будівель комунальної установи "Міська клінічна інфекційна лікарня" з інженерними мережами у розмірі 3,9 млн грн.
Рішенням сесії Одеської міської ради від 08.04.2011 №519-VI на реконструкцію будівель комунальної установи "Міська клінічна інфекційна лікарня" затверджено видатків на суму 1,4 млн грн, які профінансовані у сумі 28 тис. грн. Відповідно до рішення сесії Одеської міської ради від 08.07.2011 №791-VI виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально - економічного розвитку окремих територій - реконструкцію будівель комунальної установи "Міська клінічна інфекційна лікарня" у сумі 1 млн грн, яку профінансовано у повному обсязі.
Заявник вважає, що судами попередніх інстанцій безпідставно не прийнято до уваги, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2004 №1604 Про затвердження програми комплексного соціально-економічного розвитку м.Одеси на 2005-2015 роки" безпосередньо кошти не виділено, а лише передбачено здійснення заходів "Реконструкція і реставрація пам'ятки містобудування XIX століття - міської клінічної інфекційної лікарня на вул. Пастера 5/7", виконавцем яких визначено виконавчий комітет Одеської міської ради. Здійснення фінансування заходів передбачено за рахунок державного бюджету та бюджету м.Одеси.
Також заявник зазначає, що за інформацією Департаменту фінансів міської ради головному розпоряднику управління капітального будівництва Одеської міської ради за рахунок коштів бюджету розвитку м.Одеси та субвенцій з державного бюджету у 2011 році видатки становили лише 2,4 млн грн, а Одеська обласна державна адміністрація, як головний розпорядник бюджетних коштів за постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №928, відповідні бюджетні запити до Мінфіну України щодо включення до видатків Державного бюджету України на 2014 рік заборгованості за програмою не здійснено, що підтверджує відсутність відповідних асигнувань з державного бюджету.
Крім того, заявник наголошує на тому, що суди, в порушення статей 11, 509 Цивільного кодексу України та статті 174 Господарського кодексу України, які регламентують підстави виникнення зобов'язань, дійшли невірного висновку про наявність підстав для стягнення коштів, оскільки відповідно до пункту 4.1 договору від 30.11.2011 №20-11/П платіжні зобов'язання виникають при наявності відповідного бюджетного призначення (бюджетних асигнувань).
На думку заявника, хибним є посилання судів попередніх інстанцій на наявність рішення у справі №916/2330/13 за позовом ПП "Інно-Трейдінг" до ТОВ "ТТ-Буд" про стягнення заборгованості з виконаних робіт, оскільки в даному випадку склалися правовідносини виключно між приватними підприємствами, в яких управління не було стороною та відповідні зобов'язання не брало.
Обговоривши доводи касаційної скарги, заслухавши суддю - доповідача та присутніх у судовому засіданні представників сторін, перевіривши в межах вимог статей 108, 1117 Господарського процесуального кодексу України наявні матеріали справи на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення в рішенні та постанові у даній справі, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судами попередніх інстанцій та вбачається з матеріалів справи 30.11.2011 між Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТТ-Буд" (підрядник) було укладено договір №20-11/П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти, відповідно до пунктів 1.1 - 1.2 якого підрядник зобов'язався у 2011-2013 роках виконати роботи, зазначені у проектно-кошторисній документації, а замовник - прийняти від підрядника завершені роботи та оплатити їх, за наявності державних коштів на рахунку замовника. Найменування робіт: Реконструкція будівель комунальної установи "Міська клінічна інфекційна лікарня" з інженерними мережами за адресою: м. Одеса, вул. Пастера, 5/7 (І-ІІ пускові комплекси).
Згідно пункту 3.1 договору договірна ціна становить 118577736, 07 грн:
на 2011 рік - 1444836 грн, у тому числі ПДВ,
на 2012 рік - 87132900,70 грн, у тому числі ПДВ,
на 2013 рік - 30000000 грн, у тому числі ПДВ;
Ціну договору сторонами визначено як динамічну. Коригування ціни здійснюється один раз на рік.
Протягом 2012-2013 років до договору укладені додаткові угоди, якими вносилися зміни до графіку виконання робіт та плану фінансування.
Відповідно до пункту 4.1 договору розрахунки проводяться шляхом оплати Замовником підряднику виконаних робіт, після підписання сторонами акта прийому виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, акту купівлі-продажу обладнання; або поетапної оплати Замовником виконаних робіт.
За умовами пункту 4.2 договору розрахунки між замовником та підрядником проводяться за умови наявності державних коштів на рахунку замовника наступним чином:
-авансування в розмірі тридцяти відсотків річних планових обсягів фінансування на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.