ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2025 року
м. Київ
справа № 621/468/19
провадження № 51-4361км23
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати
Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
у режимі відеоконференції:
захисника ОСОБА_6 ,
засудженого ОСОБА_7 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу з доповненнями засудженого ОСОБА_7 на вирок Зміївського районного суду Харківської області від 05 квітня 2023 року та ухвалу Харківського апеляційного суду від
30 травня 2023 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018220300000965, за обвинуваченням
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя
АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кримінального кодексу України (далі - КК).
Зміст судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини
Зміївський районний суд Харківської області вироком від 05 квітня 2023 року визнав винуватим ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК, та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років із конфіскацією майна.
Також вирішив питання щодо: початку строку відбування покарання; запобіжного заходу; відшкодування процесуальних витрат; речових доказів.
За вироком районного суду ОСОБА_7 22 жовтня 2018 року у вечірній час разом з особою, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження (далі - особа, матеріали щодо якої виділено), вживав алкогольні напої вдома у ОСОБА_8 ( АДРЕСА_2 ). Приблизно о 19:20 особа, матеріали щодо якої виділено, пішла з квартири, а приблизно о 19:30 вийшов і ОСОБА_7 . У цей час у них виник спільний умисел, направлений на здійснення нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного
з насильством, небезпечним для життя чи здоров`я особи, яка зазнала нападу.
Реалізуючи зазначений умисел, ОСОБА_7 та особа, матеріали щодо якої виділено, будучи у стані алкогольного сп`яніння, діючи за попередньою змовою групою осіб, наздогнали ОСОБА_9 , який проходив поблизу будинку № 7, що на вул. Дружби, підбігши до нього з-за спини, завдали одного удару невизначеним предметом у потиличну ділянку голови. Коли ОСОБА_9 від отриманого удару впав, вони завдали кожен не менш як по два удари ногами в різні частини тіла потерпілого, чим заподіяли йому тілесні ушкодження у виді травматичного набряку м`яких тканин у потиличній ділянці, у поперековій ділянці справа, на тильній поверхні лівої кисті, на долонній поверхні правої кисті, синця на передній поверхні лівого стегна, що належать до легких тілесних ушкоджень, а також забитих ран на слизовій оболонці верхньої губи праворуч і ліворуч, які належать до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров`я.
Унаслідок заподіяних тілесних ушкоджень ОСОБА_9 утратив свідомість,
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.