Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 06.10.2015 року у справі №910/23503/13

Постанова ВГСУ від 06.10.2015 року у справі №910/23503/13

28.02.2017
Автор:
Просмотров : 214

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2015 року Справа № 910/23503/13

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого:Жукової Л.В. (доповідач),суддів:Білошкап О.В., Погребняка В.Я.,розглянувши касаційну скаргу Розпорядника майна Шаргала Романа Вікторовича на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 06.07.2015 у справі№ 910/23503/13 господарського суду міста Києваза заявою Державного підприємства "Одеська залізниця"доДержавного підприємства "Укрспецпостач"провизнання банкрутомза участю представників сторін: Державного агентства резерву - Сквірська Н.П.; ДП "Одеська залізниця" - Ткаченка В.В.

ВСТАНОВИВ :

Постановою господарського суду м. Києва від 18.03.2015 у справі №910/23503/13 (Суддя - Чеберяк П.П.) припинено процедуру розпорядження майном ДП "Укрспецпостач", припинено повноваження розпорядника майна ДП "Укрспецпостач" - арбітражного керуючого Шаргала Романа Вікторовича, визнано ДП "Укрспецпостач" банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором ДП "Укрспецпостач" - арбітражного керуючого Шаргала Романа Вікторовича, господарську діяльність банкрута завершено.

Не погодившись з винесеною постановою, Державним агентством резерву України подано апеляційну скаргу, з проханням про скасування постанови про визнання ДП "Укрспецпостач" банкрутом та прийняття нового рішення щодо продовження процедури розпорядження майном у даній справі.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 06.07.2015 (головуючий суддя: Пантелієнко В.О., судді: Доманська М.Л., Гарник Л.Л.) апеляційну скаргу Державного агентства резерву України задоволено частково, постанову господарського суду м. Києва від 18.03.2015 у справі №910/23503/13 - скасовано. Справу №910/23503/13 скеровано до господарського суду м. Києва для подальшого розгляду.

Не погодившись із постановою Київського апеляційного господарського суду від 06.07.2015 року у даній справі розпорядник майна Шаргало Роман Вікторович звернувся до Вищого господарського суду України із касаційною скаргою з проханням її скасувати та залишити в силі постанову господарського суду м. Києва від 18.03.2015 про визнання боржника банкрутом.

Обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши, згідно ч.1 ст.1117 Господарського процесуального кодексу України, наявні матеріали справи на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення в судових рішеннях, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Далі - Закон).

Частиною 1 статті 5 Закону передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом та іншими законодавчими актами України.

Відповідно до вимог ч. 4 ст.96 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" положення цього Закону застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об'єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, в частині санації чи ліквідації після виключення їх у встановленого порядку з переліку таких об'єктів.

Відповідно до пункту "г" частини 2 статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна", приватизації не підлягають об'єкти, що мають загальнодержавне значення, а також казенні підприємства. Загальнодержавне значення мають об'єкти, які забезпечують життєдіяльність держави в цілому, зокрема, запаси державного резерву незалежно від його місцезнаходження, підприємства, установи і організації та інші об'єкти, що входять до системи державного резерву.

Частиною 2 статті 1 Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" визначено, що не підлягають приватизації запаси державного резерву незалежно від його місцезнаходження, а також підприємства, установи і організації та інші об'єкти, що входять до системи державного резерву.

Отже, чинним законодавством виключається можливість введення процедури санації (ліквідації) щодо державних підприємств, які входять до системи державного резерву, оскільки приватизація таких підприємств заборонена.

При цьому, тільки після виведення державного підприємства у передбаченому законом порядку з підпорядкування Державного агентства резерву України, як правонаступника Державного комітету України з державного матеріального резерву, який є органом управління державного матеріального резерву, можливе прийняття рішення про включення державного підприємства до переліку об'єктів, які підлягають приватизації.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 27.10.2014 порушено провадження у справі про банкрутство ДП "Укрспецпостач", визнано розмір вимог ініціюючого кредитора - Державного підприємства "Одеська залізниця" на суму 12 103 358,97 грн., введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Шаргала Романа Вікторовича та призначено попереднє засідання суду на 24.12.2014.

Ухвалою попереднього засідання від 24.12.2014 затверджено реєстр вимог кредиторів ДП "Укрспецпостач", на загальну суму 17 699 946,09 грн. Підсумкове засідання призначено на 02.02.2015.

Приймаючи рішення про можливість введення процедури ліквідації боржника суд першої інстанції виходив з прийняття рішення зборами комітету кредиторів боржника від 13.03.2015 про введення процедури ліквідації.

Однак, рішення зборів (комітету кредиторів) про можливість введення процедури ліквідації повинно прийматися до уваги судом тільки після встановлення обставин можливості введення такої процедури банкрутства.

Як встановлено апеляційним господарським судом, відповідно до витягу ЄДРПОУ станом на 11.04.2014 року підтверджується правовий статус Державного підприємства "Укрспецпостач", як юридичної особи, заснованої Державним агентством резерву України (т. 2, а.с. 107-108).

Відтак, апеляційний господарський суд, скасувавши постанову господарського суду м. Києва від 18.03.2015 року про визнання боржника банкрутом, належним чином встановив обставини правового статусу боржника, як юридичної особи, яка належить до системи державного резерву, не виключена з переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, та дійшов обґрунтованого висновку про неможливість застосування процедури ліквідації щодо ДП "Укрспецпостач".

З огляду на встановлене, колегія суддів Вищого господарського суду України, діючи в межах повноважень суду касаційної інстанції, відповідно до приписів статей 1115, 1117 ГПК України, вважає постанову апеляційного суду від 06.07.2015 року прийнятою з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а доводи скаржника вважає такими, що не спростовують обґрунтованості висновків апеляційного суду, викладених в оскаржуваній постанові.

На підставі викладеного, керуючись статями 1115, 1117, 1119 - 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,

ПОСТАНОВИВ :

Касаційну скаргу розпорядника майна Шаргала Романа Вікторовича залишити без задоволення.

Постанову Київського апеляційного господарського суду від 06.07.2015 року у справі №910/23503/13 залишити без змін.