Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 04.10.2016 року у справі №909/82/16

Постанова ВГСУ від 04.10.2016 року у справі №909/82/16

10.02.2017
Автор:
Просмотров : 176

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2016 року Справа № 909/82/16

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Куровського С.В. - головуючого (доповідача),

Катеринчук Л.Й.,

Білошкап О.В.,

за участю представників:

ПАТ "Укрексімбанк" - Запорожана І.М. (дов. від 12.09.2016),

розглянувши у відкритому судовому засіданні

касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Камаз-Україна"

на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 06.07.2016

у справі №909/82/16 господарського суду Івано-Франківської області

за заявою Компанії Naran advisory corporation

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація "Агро-Союз"

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 11.02.2016 (суддя Булка В.І.) за заявою Компанії Naran advisory corporation порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація "Агро-Союз". Визнано безспірні грошові вимоги Компанії Naran advisory corporation до Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація "Агро-Союз" в сумі 600 000,00 грн. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника. Введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна ТОВ "Корпорація "Агро-Союз" арбітражного керуючого Тритяченко О.В.

Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 06.07.2016 (колегія суддів у складі: Желік М.Б., Костів Т.С., Малех І.Б.) апеляційне провадження по розгляду скарг ТОВ "Камаз-Україна" та ТОВ "Агро-Союз Менеджмент" на ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 11.02.2016 у справі № 909/82/16 припинено.

В касаційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Камаз-Україна" просить скасувати вказану вище ухвалу суду апеляційної інстанції від 06.07.2016 та направити справу на новий розгляд до Львівського апеляційного господарського суду. В обґрунтування посилається на порушення норм матеріального та процесуального права, а саме ст. 129 Конституції України, ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 80, 91, 106 ГПК України.

Обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Так, нормами ч. 1 ст. 91 ГПК України передбачено право на апеляційне оскарження судового рішення, що не набрало законної сили особою, яка не брала участі у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки.

Нормами ч. 6 ст. 106 цього ж кодексу встановлено, що апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду можуть подавати сторони та інші учасники судового процесу, передбачені цим Кодексом та Законом про банкрутство.

Провадження у справах про банкрутство здійснюється в порядку, передбаченому ГПК України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.

В силу особливостей справи про банкрутство (ст. 4-1 ГПК України), коло осіб, які мають право оскаржити судові рішення у справі про банкрутство, діючим законодавством звужено до учасників такої справи задля попередження необґрунтованого втручання інших осіб, які не є учасниками справи, у хід процедури банкрутства.

Учасниками провадження у справі про банкрутство, згідно зі ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є сторони (конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.

Між тим, стаття 1 Закону про банкрутство передбачає, що кредитор - це юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).

Таким чином, спеціальним Законом визначено умови, за наявності яких особа набуває правового статусу кредитора боржника.

З матеріалів справи вбачається, що офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство здійснено 15.02.2016 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст