ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2016 року Справа № 908/6181/15
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Головуючого судді Ємельянова А.С. (доповідач у справі),
суддів Карабаня В.Я.,
Чернова Є.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Запорізької міської радина рішеннягосподарського суду Запорізької області від 22.02.2016 р. (суддя: Топчій О.А.) та на постановуДонецького апеляційного господарського суду від 20.04.2016 р. (судді: Мартюхіна Н.О., Агапов О.Л., Малашкевич С.А.) у справі№908/6181/15 господарського суду Запорізької області за позовомЗапорізької міської ради доТовариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Спеценерго" простягнення збитків за участю представників: від позивача Шеремет З.В., довіреність №01/02-17/03467 від 10.06.2016 р.від відповідача не з'явились
В С Т А Н О В И В :
Рішенням господарського суду Запорізької області від 22.02.2016 р. у справі №908/6181/15, залишеним без змін постановою Донецького апеляційного господарського суду від 20.04.2016 р., відмовлено в задоволенні позову Запорізької міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Спеценерго" про стягнення 45 032 грн. 70 коп. збитків.
Місцевий та апеляційний господарські суди, відмовляючи в задоволенні позову про стягнення збитків (несплаченої суми пайової участі у розвитку інфраструктури м. Запоріжжя), мотивували свої рішення тим, що норми Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються до спірних правовідносин, які виникли до набрання ним чинності, а також тим, що договір про пайову участь між сторонами справи не укладався і законодавчо встановлений строк на його укладення вже сплив.
Не погодившись з прийнятими місцевим та апеляційним господарськими судами рішеннями, Запорізька міська рада звернулась до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Донецького апеляційного господарського суду від 20.04.2016 р., рішення господарського суду Запорізької області від 22.02.2016 р. у справі №908/6181/15 та прийняти нове рішення про задоволення позову.
Вказана касаційна скарга обґрунтована неправильним застосуванням господарськими судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, зокрема, ст. ст. 11, 14, 224, 225 Цивільного кодексу України та ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Ухвалою Вищого господарського суду України від 23.06.2016 р. касаційну скаргу Запорізької міської ради прийнято до провадження. Розгляд справи призначено на 04.07.2016 р.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 29.06.2016 р. задоволено клопотання представника Запорізької міської ради З.В. Шеремет про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції та доручено господарському суду Запорізької області забезпечити проведення відеоконференції.
Таким чином, в судовому засіданні 04.07.2016 р. представник позивача був присутній в режимі відеоконференції.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, сторони зобов'язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
З врахуванням вищенаведеного, судова колегія приходить до висновку про можливість розгляду касаційної скарги без участі представника відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав доводи, викладені в касаційній скарзі, просив її задовольнити.
Перевіривши повноту встановлення місцевим та апеляційним господарськими судами обставин справи, правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В процесі судового розгляду справи №908/6181/15 господарськими судами попередніх інстанцій встановлено, що 28.01.2008 р. Інспекцією державного архітектурного - будівельного контролю у Запорізькій області видано Товариству з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Спеценерго" дозвіл №27 на виконання робіт на об'єкті будівництва "Реконструкція адміністративної будівлі за адресою: 69076, м. Запоріжжя, вул. Новобудов, 5".
Відповідачем було здійснено реконструкцію вказаної нежитлової будівлі, що, зокрема, підтверджується декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованою 20.05.2013 р.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Згідно ч. 3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором (ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").
Крім того, Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього закону.
Так, рішенням Запорізької міської ради №77 від 24.12.2012 р. затверджено Порядок залічення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя.
Як закріплено в п. 1.4 вказаного Порядку замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у м. Запоріжжі, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя, крім випадків, передбачених пунктом п'ятим даного порядку.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.