Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВАСУ від 30.07.2015 року у справі №807/33/14

Постанова ВАСУ від 30.07.2015 року у справі №807/33/14

27.02.2017
Автор:
Просмотров : 237

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"30" липня 2015 р. м. Київ К/800/49697/14

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого судді Шведа Е.Ю.,

Калашнікової О.В.,

Мороз Л.Л.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу за

касаційною скаргою Державної фінансової інспекції в Закарпатській області

на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року

та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 вересня 2014 року

у справі № 807/33/14

за позовом Управління соціального захисту населення Берегівської міської ради

до Державної фінансової інспекції в Закарпатській області, Головного державного фінансового інспектора відділу інспектування в соціальній сфері та культури Державної фінансової інспекції в Закарпатській області - Логойди О.А.

про визнання дій неправомірними та скасування вимоги,

встановив:

Управління соціального захисту населення Берегівської міської ради (далі - УПСЗН Берегівської міськради) звернулось до суду з позовом до Державної фінансової інспекції в Закарпатській області (далі - ДФІ в Закарпатській області), Головного державного фінансового інспектора відділу інспектування в соціальній сфері та культури ДФІ в Закарпатській області, в якому просило визнати протиправними дії по складанню акту ревізії і визнати протиправною та скасувати вимогу від 26 листопада 2013 року № 07-04-6-14/7907.

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 вересня 2014 року, позов задоволено частково: вимогу ДФІ в Закарпатській області від 26 листопада 2013 року за № 07-04-6-14/7907 визнано протиправною та скасовано. В решті позовних вимог відмовлено.

У касаційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить рішення судів скасувати, ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. Касаційна скарга мотивована тим, що виявлені відповідачем порушення доведені у встановленому законодавством порядку, не спростовані позивачем, вимоги відповідача ґрунтуються на нормах закону, тому суди дійшли помилкового висновку про їх скасування.

В судове засідання представники сторін не з'явились.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин справи, суд дійшов наступних висновків.

Суд касаційної інстанції розглядає справу в межах доводів касаційної скарги відповідно до ч. 2 ст. 220 КАС України.

Судами встановлено, що у період з 24 жовтня по 07 листопада 2013 року головним державним інспектором відділу інспектування в соціальній сфері та культури ДФІ в Закарпатській області Логойда О.А. проведено позапланову ревізію з окремих питань фінансово-господарської діяльності УПСЗН Берегівської міськради за період з 01 січня 2006 року по 31 жовтня 2013 року, за результатами якої складено відповідний акт ревізії від 07 листопада 2013 року за № 07-04/115. Вказаний акт не було підписано представниками управління соціального захисту населення по причині зазначення інспектором, на його думку, неправдивих відомостей та додатково було надано заперечення на вказаний акт ревізії.

Ревізією встановлено, що внаслідок неповідомлення громадянками ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 інформації про факт проживання на момент звернення з особами, від яких вони мали дітей та нездійснення контролю відповідальними особами УПСЗН Берегівської міськради в період з 01 вересня 2009 року по 31 жовтня 2013 року в порушення вимог ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та вимог п. 33 «Порядку призначень і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», незаконно виплачено допомоги на дітей одиноким матерям, які мали дітей від особи, з якою вони не перебували та не перебувають в зареєстрованому шлюбі, але з якими вони ведуть спільне господарство, разом проживають і виховують дітей, на загальну суму 120942,60 грн.

ДФІ в Закарпатській області підконтрольній організації направлено вимогу № 07-04-6-14/7907 від 26 листопада 2013 року, якою зобов'язано начальника УПСЗН Берегівської міськради забезпечити належний контроль за дотриманням відповідальними працівниками відділу соціальних допомог при призначенні та виплаті допомоги на дітей одиноким матерям вимог ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та вимог п. 33 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» і забезпечити відшкодування коштів в загальній сумі 120942,60 грн. незаконно виплачених допомог на дітей одиноким матерям.

Позивач, непогодившись з наведеною письмовою вимогою про усунення виявлених порушень, звернувся до суду з даним позовом про її скасування, визнання дій неправомірними.

Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції, з висновками якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з незаконності вимоги органу державного фінансового контролю через їх невідповідність законодавству.