ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"30" червня 2016 р. м. Київ К/800/8755/16
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
Цуркана М.І. (головуючий), Єрьоміна А.В., Кравцова О.В.,секретар судового засідання - Коцюрба В.М.,
за участю: представника позивача - Назаренка С.П.,
представника відповідача - Приходько О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Командитного товариства «Донтрансгарант і компанія» до Чернігівської митниці ДФС, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Цикловаст», Приватне підприємство «МІГ 29», про визнання протиправними та скасування вимог, що переглядається за касаційною скаргою Чернігівської митниці ДФС на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 9 вересня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 1 грудня 2015 року,
у с т а н о в и л а :
У січні 2015 року КТ «Донтрансгарант і компанія» (далі - Товариство) звернулося до суду з позовом до Чернігівської митниці ДФС (далі - Митниця), треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Цикловаст», Приватне підприємство «МІГ 29», про визнання протиправними та скасування вимог про сплату належної суми митних платежів за гарантією від 15 грудня 2014 року № 5, № 6 та № 7.
Зазначали, що отримали від Чернігівської митниці Міндоходів акти про настання гарантійного випадку та оскаржувані вимоги, де зазначено, що товар, під який Товариством видавалися вимоги, не доставлений у митницю призначення в установлений строк, а відтак, з нього підлягає стягненню сума митних платежів.
Посилаючись на протиправність оскаржуваних вимог, порушення норм чинного законодавства під час складення, просили їх скасувати.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 9 вересня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 1 грудня 2015 року, позов задоволено.
У касаційній скарзі Митниця, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить оскаржувані рішення скасувати, а в задоволенні позову відмовити.
Заслухавши доповідача, пояснення представників сторін, здійснивши перевірку доводів касаційної скарги та матеріалів справи, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню.
Відповідно до пункту 1.2 Угоди про надання фінансових гарантій митним органам незалежним фінансовим посередником від 22 листопада 2012 року № 771 (далі - Угода), укладеної між Товариством та Державною митною службою України, Товариство визнається незалежним фінансовим посередником, уповноваженим Держмитслужбою України на надання митним органам фінансових гарантій та вноситься до реєстру гарантій.
Відповідно до умов Договору про надання послуг з видачі фінансових гарантій у вигляді документа з метою забезпечення сплати митних платежів від 27 листопада 2013 року № 333ЕН, Товариством надано особі, відповідальній за сплату митих платежів компанії «Ksandro Enterprise Ltd» гарантійні документи від 19 лютого 2014 року № 00085482 код 10211/14/1902/Т/121, від 21 лютого 2014 року № 00085642 код 10211/14/2102/Т/121 та № 00085643 код 10211/14/2102/Т/121 (далі - фінансові гарантії).
Згідно з митними деклараціями від 20 лютого 2014 року № 102110000/2014/010671, від 21 лютого 2014 року № 102110000/2014/010728 та № 102110000/2014/010729 компанією «Ksandro Enterprise Ltd» ввезено на митну територію України товар - важкі дистиляти, газойлі: паливо дизельне автомобільне ДТ-3-К4, Сорт F. СТБ 1658-2012 (код за УКТЗЕД: 2710194710).
У вказаних митних деклараціях зазначено, що особою, відповідальною за фінансове врегулювання є Товариство.
Відповідно до вказаних митних декларацій і фінансових гарантій товар мав бути доставлений автомобільним транспортом до митного посту «Одесса-порт» Південної митниці.
Станом на 8 грудня 2014 року звернень до Південної митниці Міндоходів власника товарів, їх перевізника чи інших уповноважених осіб з приводу перебування товарів, автотранспортного засобу, яким здійснюється їх переміщення, або особи-водія під дією обставин непереборної сили не надходило. В Єдиній автоматизованій інформаційній системі Міндоходів інформація щодо переміщення вказаного товару також відсутня.
15 грудня 2014 року Чернігівською митницею Міндоходів складено акти про настання гарантійного випадку № 5, № 6 та № 7, в яких зазначено, що товар - важкі дистиляти, газойлі (код за УКТЗЕД: 2710194710), який повинен був бути доставлений у митницю призначення відділ митного оформлення № 5 митного поста «Одеса-Порт» Південної митниці Міндоходів перевізником ПП «МІГ 29» за маршрутом м. Чернігів - м. Одеса у строк до 2 та до 3 березня 2014 року без зміни його кількості, вартості, найменування, не доставлений у митницю призначення у встановлений строк. Митна вартість товарів становить 4 085 894,17 грн (акт № 5), 2 009 916,31 грн (акт № 6) та 2 382 145,56 грн (акт № 7). Сума податків і зборів (обов'язкових платежів), що повинні бути сплачені за митне оформлення цих товарів, складає 1 168 147,60 грн, 574 113,32 грн та 680 437,04 грн відповідно.
На підставі вказаних актів митним органом прийнято та направлено Товариству вимоги про сплату належної суми митних платежів за гарантією від 15 грудня 2014 року № 5, № 6 та № 7, відповідно до яких, на підставі фінансових гарантій від 19 та 21 лютого 2014 року, виданих Товариством, суми митних платежів, які підлягають сплаті складають 1 168 147,60 грн, 574 113,32 грн та 680 437,04 грн відповідно.
Задовольнивши позов, суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний суд, дійшов висновку, що оскаржувані вимоги складено без дотримання статті 311 Митного кодексу України, що в свою чергу свідчить про їх протиправність.
Зокрема, суди звернули увагу на відсутність у відповідача товарно-транспортних накладних та протоколів про порушення митних правил.
Колегія суддів не погоджується з таким висновком судів.
Відповідно до частин першої та другої статті 305 Митного кодексу України (далі - МК України) у випадках, визначених цим Кодексом, виконання зобов'язань осіб, що випливають з митних процедур, забезпечуються шляхом надання органам доходів і зборів забезпечення сплати митних платежів у способи, передбачені для відповідної митної процедури. Надання органам доходів і зборів забезпечення сплати митних платежів є обов'язковим при ввезенні на митну територію України та/або переміщенні територією України прохідним та внутрішнім транзитом товарів за переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно із частиною першою статті 306 МК України фінансові гарантії є одним із способів забезпечення митних платежів.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.