Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВАСУ від 28.04.2015 року у справі №818/2470/14

Постанова ВАСУ від 28.04.2015 року у справі №818/2470/14

27.02.2017
Автор:
Просмотров : 189

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2015 року м. Київ К/800/256/15,К/800/3370/15

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого - судді Васильченко Н.В.,

суддів: Калашнікової О.В., Леонтович К.Г.,

при секретарі - Яроші Д.В.,

за участю представника позивача Буланова О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за касаційними скаргами Державної фінансової інспекції в Сумській області, Глухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 9 грудня 2014 року у справі №818/2470/14 за позовом Глухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини до Глухівської об'єднаної державної фінансової інспекції, державної фінансової інспекції в Сумській області про визнання протиправною та скасування вимоги, -

ВСТАНОВИЛА:

У вересня 2014 року Глухівська районна державна лікарня ветеринарної медицини звернулася в суд з позовом до Глухівської об'єднаної державної фінансової інспекції, державної фінансової інспекції в Сумській області, в якому просила визнати протиправними та скасувати пункти 2, 4, 5 листа-вимоги Глухівської об'єднаної державної фінансової інспекції від 07.08.2014 року № 101-14/1232.

Позовні вимоги мотивовані тим, що вимоги вищевказаних пунктів, які викладені у листі Державної фінансової інспекції в Сумській області №18-07-14-14/5511 від 04.08.2014р. підлягають скасуванню, зважаючи на відсутність порушень законодавства з питань збереження і використання активів зі сторони Глухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, та з підстав не відповідності висновків відповідача вимогам закону.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 9 грудня 2014 року, позовні вимоги задоволені в частині скасування п. 5 та п. 4 вимоги Глухівської об'єднаної державної фінансової інспекції від 07.08.2014 р. №101-14/1232 в частині перерахування до Державного бюджету України 152,49 грн., як плати за надання адміністративних послуг. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з ухваленими у справі рішеннями державна фінансова інспекція в Сумській області та Глухівська районна державна лікарня ветеринарної медицини звернулися до Вищого адміністративного суду України з касаційними скаргами, в яких просять: скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій в частині задоволення позовних вимог та прийняти в цій частині нове рішення по відмову в задоволенні позовних вимог; скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій в частині відмови у задоволенні позовних вимог та прийняти в цій частині нове рішення по задоволення позовних вимог, відповідно, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права

Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, проаналізувавши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга державної фінансової інспекції в Сумській області задоволенню не підлягає, натомість касаційна скарга Глухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судами першої і апеляційної інстанцій встановлено, що відповідно п. 2.12 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції України на І квартал 2014 року, службовими особами Глухівської ОДФІ проведена планова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Глухівської лікарні ветмедицини за період з 01.01.2011 по 28.02.2014 року, за результатами якої складений акт ревізії від 04.07.2014 року № 101-21/165 та лист-вимога від 07.08.2014 року № 101-14/1232 "Про усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства"(далі - Вимога).

В пункті 2 Вимоги вказано про порушення позивачем ч. 4, 30 ст. 2, ч. 8 ст. 7, ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України, ч. ч. 6, 8 Паспорту бюджетної програми на 2011 рік за КПКВ 2802030 "Організація і регулювання діяльності установ в системі ветеринарної медицини", ч. ч. 6, 8 Паспорта бюджетної програми на 2012 рік за КПКВ 2802030 "Організація і регулювання діяльності установ в системі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України". Позивача зобов'язано прийняти до відома факт застосування фінансової санкції у вигляді зменшення бюджетних асигнувань на суму 86766,00 грн.

В пункті 4 вимоги зазначено про порушення позивачем ч. 32 ст. 4 Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік", в результаті чого останнім не перерахована до бюджету 31790,23 грн. плати за надані адміністративні послуги. Глухівську лікарню ветмедицини зобов'язано перерахувати до Державного бюджету кошти в сумі 19333,89 грн. як плату за надання адміністративних послуг.

В пункті 5 вимоги вказано про порушення позивачем вимог п. 2.1 Порядку акумулювання, перерозподілу та використання коштів спеціального фонду за надання платних послуг бюджетними установами, що входять до сфери управління Державного комітету ветеринарної медицини України. Позивача зобов'язано вжити заходи щодо відшкодування коштів в сумі 28861,82 грн., в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвому перерахуванні коштів.

Задовольняючи позовні вимоги в частині, суди першої та апеляційної інстанцій виходили з того, що п. 5 та п. 4 вимоги Глухівської об'єднаної державної фінансової інспекції від 07.08.2014 р. №101-14/1232 в частині перерахування до Державного бюджету України 152,49 грн., як плату за надання адміністративних послуг, є протиправними, оскільки позивачем не було допущене зайве перерахування коштів акумулювання до Державної ветеринарної та фіто санітарної служби України при цьому сума 152,49 грн., як плата за надання адміністративних послуг взагалі не була отримана на спеціальний рахунок позивача. Разом із тим, позивачем допущене нецільове використання коштів Державного бюджету, що виявилось в неперерахуванні на видатки головних розпорядників коштів державного бюджету, пов'язаних з наданням адміністративних послуг на суму 19181,40 грн., допущене порушення ч. 4, 30 ст. 2, ч. 8 ст. 7, ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України, ч. ч. 6, 8 Паспорту бюджетної програми на 2011 рік за КПКВ 2802030 "Організація і регулювання діяльності установ в системі ветеринарної медицини", ч. ч. 6, 8 Паспорта бюджетної програми на 2012 рік за КПКВ 2802030 "Організація і регулювання діяльності установ в системі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України".

Колегія суддів погоджується із висновком судів першої та апеляційної інстанцій в частині задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

Згідно обставин справи між сторонами існує спір щодо законності пунктів 2, 4, 5, листа-вимоги Глухівської об'єднаної державної фінансової інспекції від 07.08.2014 року №101-14/1232.

Пункт 5 листа-вимоги Глухівської об'єднаної державної фінансової інспекції від 07.08.2014 року №101-14/1232 містить посилання на те, що позивачем порушені вимоги п. 2.1 Порядку акумулювання, перерозподілу та використання коштів спеціального фонду за надання платних послуг бюджетними установами, що входять до сфери управління Державного комітету ветеринарної медицини України. у зв'язку з чим Позивача зобов'язано вжити заходи щодо відшкодування коштів в сумі 28861,82 грн.

Механізм акумулювання, перерозподілу та використання коштів спеціального фонду за надання платних послуг бюджетними установами, що входять до сфери управління Державного комітету ветеринарної медицини України визначений Порядком акумулювання, перерозподілу та використання коштів спеціального фонду за надання платних послуг бюджетними установами, що входять до сфери управління Державного комітету ветеринарної медицини України, затверджений наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 10.11.2010р. № 487(далі - Порядок №487).

Відповідно п.1.3 Порядку № 487 перерозподіл та використання (акумульованих) коштів спеціального фонду проводяться з метою забезпечення належного фінансування бюджетних установ ветеринарної медицини, які не забезпечені або частково забезпечені коштами загального фонду Державного бюджету.

Згідно п.п.2.1, 2.2 Порядку № 487 бюджетні установи ветеринарної медицини перераховують Державному комітету ветеринарної медицини України кошти з урахуванням забезпеченості коштами, що визначені законом про Державний бюджет України на відповідний рік, які отримані понад кошторисні призначення за підсумками виконання основних функцій цих установ; кошти перераховуються не пізніше 10 числа першого місяця, що настає за звітним кварталом, на підставі наказу Комітету.

Згідно положень Порядку № 487, акумулюванню підлягали кошти, які становили різницю між сумою отриманих коштів від надання платних послуг та сумою запланованих коштів, при цьому, така сума коштів визначалась за наслідками звітного кварталу та за наявності наказу Держкомветмедицини про акумулювання коштів.

Судами було встановлено, проведеною перевіркою був досліджений річний звіт за 2012 року. Так, відповідно до звіту форми 4-1д "Про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги" на 2011 рік затверджений кошторис на суму 468786,00 грн., надійшло коштів в 2011 році - 461084,83 грн., за 2012 рік затверджений кошторис 470726,00 грн., надійшло коштів 449766,21 грн., за 2013 рік затверджений кошторис 493591,40 грн., надійшло коштів 493880,08 грн.