Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВАСУ від 21.04.2015 року у справі №818/2320/14

Постанова ВАСУ від 21.04.2015 року у справі №818/2320/14

27.02.2017
Автор:
Просмотров : 322

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 квітня 2015 року м. Київ К/800/68652/14, К/800/1175/15

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого - судді Васильченко Н.В.,

суддів: Калашнікової О.В., Леонтович К.Г.,

секретаря - Романишин О.Р.,

за участю представника позивача Марченка І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за касаційними скаргами Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Державної фінансової інспекції в Сумській області на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2014 року та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 9 грудня 2014 року у справі №818/2320/14 за позовом Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини до Державної фінансової інспекції в Сумській області про визнання рішення недійсним, -

ВСТАНОВИЛА:

У серпні 2014 року Сумська районна державна лікарня ветеринарної медицини звернулася в суд з позовом до Державної фінансової інспекції в Сумській області, в якому просила визнати протиправними та скасувати повністю пункти 2, 3, 4. 5, 6, 8, 9 листа-вимоги Державної фінансової інспекції в Сумській області за №18-07-14-14/5511 від 04.08.2014р., а також пункт 7 вказаної вимоги в частині зменшення кредиторської заборгованості по ТОВ "Консалтинг Експерт Прокьюремент" на суму 1000 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що вимоги вищевказаних пунктів, які викладені у листі Державної фінансової інспекції в Сумській області №18-07-14-14/5511 від 04.08.2014р. підлягають скасуванню, зважаючи на відсутність порушень законодавства з питань збереження і використання активів зі сторони Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини, та з підстав не відповідності висновків відповідача вимогам закону.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2014 року позовні вимоги задоволені частково. Визнані протиправними та скасовані пункти 2, 3, 4, 5, 6 листа - вимоги Державної фінансової інспекції в Сумській області від 04.08.2014р. №18-07-14-14/5511 про усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства. Визнаний протиправним та скасований пункт 7 листа - вимоги Державної фінансової інспекції в Сумській області від 04.08.2014р. №18-07-14-14/5511 в частині зменшення кредиторської заборгованості по ТОВ "Консалтинг Експерт Прокьюремент" на суму 1000,00 грн. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 9 грудня 2014 року, рішення суду першої інстанції скасоване в частині визнання протиправним та скасування пункту 5 листа - вимоги Державної фінансової інспекції в Сумській області від 04.08.2014р. №18-07-14-14/5511 про усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства. В цій частині прийнята нова постанова, якою в задоволенні позову відмовлено. В іншій частині постанова суду першої інстанції залишена без змін.

Не погоджуючись з ухваленими у справі рішеннями Сумська районна державна лікарня ветеринарної медицини та Державна фінансова інспекція в Сумській області звернулися до Вищого адміністративного суду України з касаційними скаргами, в яких просять, відповідно: скасувати рішення суду апеляційної інстанції в частині відмови у визнанні протиправним та скасуванні п.5 листа-вимоги Відповідача, скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій в частині відмови у визнанні протиправними та скасуванні пунктів 8 - 9 листа-вимоги Відповідача; скасувати рішення судів попередніх інстанцій в частині задоволення позовних вимог та ухвалити в цій частині нове судове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, проаналізувавши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга Державної фінансової інспекції в Сумській області задоволенню не підлягає, натомість касаційна скарга Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судами першої і апеляційної інстанцій встановлено, що згідно п.2.12 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції у Сумській області(далі -ДФІ у Сумській області) на І квартал 2014 року та на підставі направлень на проведення ревізії, відповідачем була проведена ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини за період з 01.01.2011р. по 28.02.2014р. За результатами ревізії відповідачем складений акт від 01.07.2014р. №07-06/42 в якому зафіксовані виявлені під час ревізії порушення. Також, ДФІ у Сумській області складений лист-вимога від 04.08.2014р. №18-07-14-14/5511 "Про усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства".

Згідно пункту 2 листа-вимоги від 04.08.2014р. ревізією встановлено, що в результаті завищення площі мисливських угідь за мінусом водно-болотних угідь та, відповідно, площі обробки під час весняних та осінніх кампаній 2011 - 2012 років, за рахунок коштів спеціального фонду зайво сплачено за послуги з виконання робіт по розкладці вакцини проти сказу диких м'ясоїдних тварин з використанням повітряних суден на території мисливських угідь, в межах Сумського району, чим порушені вимоги ч.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансових звітність в Україні" та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, що призвело до завдання матеріальної шкоди (збитків) установі на загальну суму 27860,12 грн., у зв'язку з чим:

- стягнути кошти в сумі 27860,12 грн. із надавачів послуг шляхом проведення претензійно-позовної роботи;

- в іншому випадку, стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю в Україні.

У пункті 3 листа-вимоги ревізією встановлено, що позивачем протягом 2011-2013 років в результаті внесення недостовірних даних до розрахунків потреби(актів розрахунку потреби) на проведення пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин на відповідні роки (весняної та осінньої кампаній) внесені недостовірні дані щодо площі, яка підлягає обробці, що призвело до зайвого списання вакцини антирабічної пероральної для імунізації диких м'ясоїдних тварин "Броварабіс" на загальну суму 93420,25 грн. чим порушені вимоги ч.1 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, що призвело до завдання матеріальної шкоди (збитків) установі на загальну суму 93420,25 грн., у зв'язку з чим позивача зобов'язано:

- стягнути з осіб, винних у зайвому списанні матеріальних цінностей на суму 93420,25 грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130, 133, 136 КЗпП України.

У пункті 4 листа-вимоги ревізією встановлено, що в порушення п. 2.1 Порядку акумулювання, до перерозподілу та використання коштів спеціального фонду за надання платних послуг бюджетними установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, затвердж. Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 10.11.2010 487 та п. 11.5 Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого наказом Міністерства фінансів Україні і від 30.09.2011 № 1223, лікарнею ветмедицини проведене зайве перерахування коштів акумулювання до Державної ветеринарної та фітосанітарної службі України в сумі 170085,02 грн., чим завдана матеріальна шкода (збитки) установі на вказану суму, у зв'язку з чим позивача зобов'язано:

- стягнути зайво перераховані кошти в сумі 170085,02 грн. шляхом проведення претензійно-позовної роботи з одержувачем коштів щодо їх повернення;

- в іншому випадку, стягнути з осіб, винних у зазначеному порушенні, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. 130-136 КЗпПУ.

У пункті 5 листа-вимоги ревізією встановлено неперерахування лікарнею отриманих коштів за надання адміністративних послуг у 2011 році до Державного бюджету України, що є порушенням ч. 4 ст. 29 Бюджетного кодексу України та ч.32 ст. 4 Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", що призвело до недоотримання доходів Державним бюджетом України в сумі 162563,70 грн. у зв'язку з чим позивача зобов'язано:

- перерахувати в дохід державного бюджету за кодом надходження 28010500 кошти в сумі 162563,70 гривень.

Згідно пункту 6 листа-вимоги ревізією встановлено, що в недотримання ч. 4 ст. 2, ч. 8 ст. 7, ч. 4 ст. 13. п.3 ч. 1 ст.26 Бюджетного кодексу України, ч. 6 та ч. 8 Паспорта бюджетної програми на 2011 рік за КПКВ 2802030 "Організація і регулювання діяльності установ в системі ветеринарної медицини", ч. 6 та ч.8 Паспорта бюджетної програми на 2012 рік за КПКВ 2802030 "Організація і регулювання діяльності установ в системі Державної ветеринарної та фіто санітарної служби України", лікарнею ветмедицини проведена оплата вартості послуг по розкладці вакцини за КПКВ 2802030 замість її проведення за КПКВ 2802020. що призвело до нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму 133916,7 грн., у зв'язку з чим позивача зобов'язано: