ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2025 року
м. Київ
справа №380/25241/21
адміністративне провадження № К/990/2916/23
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Мацедонської В. Е.,
суддів: Білак М. В., Мельник-Томенко Ж. М.,
розглянув у порядку письмового провадження як суд касаційної інстанції адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 до Мостиської міської ради Львівської області про визнання протиправним та скасування рішення, провадження у якій відкрито
за касаційною скаргою Мостиської міської ради Львівської області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01 серпня 2022 року (головуючий суддя Чаплик І. Д.) та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06 грудня 2022 року (головуючий суддя Матковська З. М., судді: Запотічний І. І., Кузьмич С. М.)
УСТАНОВИВ:
І. Суть спору
У грудні 2021 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Мостиської міської ради Львівської області (далі - відповідач, Мостиська міськрада), у якому просив визнати протиправним та скасувати рішення VII сесії Мостиської міськради VIII скликання від 23 квітня 2021 року № 25 «Про роботу постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, взаємодії із правоохоронними органами, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту».
На обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що оскаржуване рішення Мостиської міськради від 23 квітня 2021 року № 25 прийнято без достатніх правових підстав та з порушенням визначеної законодавством процедури його прийняття, а саме: статтей 21, 22, 23, 32, 34 Регламенту Мостиської міськради VIII скликання, затвердженого рішенням II сесії Мостиської міськради VIII скликання від 23 грудня 2020 року № 49 (далі - Регламент). Позивач стверджує, що, в порушення норм Регламенту, проєкт рішення Мостиської міськради від 23 квітня 2021 року № 25 не проходив попереднє обговорення громадськістю, депутатами, постійними комісіями, іншими зацікавленими сторонами, а був внесений до порядку денного в день проведення сесії, пояснювальна записка не складалась, протоколи засідання постійних комісій щодо розгляду питання переформатування останніх відсутні.
На думку ОСОБА_1 , ініціатором внесення пропозицій щодо оскаржуваного рішення на розгляд ради був суб`єкт (депутатська фракція ПП ВО «Батьківщина»), у якого відсутнє таке право, установлене статтею 22 Регламенту.
Крім того ОСОБА_1 вважає, що проєкт спірного рішення попередньо повинен був обговоритися з позивачем, оскільки стосується його персонально (виведення депутата ОСОБА_1 зі складу постійної комісії з питань земельних відносин, комунального майна, екології, будівництва, архітектури та просторового планування та введення депутата ОСОБА_1 у склад постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, взаємодії із правоохоронними органами, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту).
ІІ. Установлені судами фактичні обставини справи.
На підставі рішення Мостиської міськради від 20 листопада 2020 року № 1 «Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Мостиської міської ради» ОСОБА_1 є депутатом Мостиської міськради VIII скликання, що підтверджується довідкою від 03 листопада 2021 року № 2.17-3055, виданою виконкомом Мостиської міськради.
Рішенням І сесії Мостиської міськради VIIІ скликання від 20 листопада 2020 року № 12 обрано постійні комісії Мостиської міськради, зокрема, Постійну комісію з питань земельних відносин, комунального майна, екології, будівництва, архітектури та просторового планування у складі: голова постійної комісії Кулій Володимир Теодозійович члени постійної комісії: ОСОБА_7 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .
23 квітня 2021 року на ім`я міського голови м. Мостиська Пельц М. М. надійшло звернення від депутатів Мостиської міськради, членів фракції ПП ВО «Батьківщина» з проханням внести доповнення до проєкту рішення «Про роботу постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, взаємодії із правоохоронними органами, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту», виклавши пункт 2 у наступній редакції: « 2. Внести зміни у пункт 3 рішення Мостиської міськради від 20 листопада 2020 року № 12 «Про постійні комісії Мостиської міської ради» шляхом виведення депутата ОСОБА_1 зі складу комісії з питань земельних відносин, комунального майна, екології, будівництва, архітектури та просторового планування та введення депутата ОСОБА_1 у склад постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, взаємодії із правоохоронними органами, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту».
Цього ж дня, на VII сесії Мостиської міськради Львівської області VIII скликання прийнято рішення від 23 квітня 2021 року № 25, пунктом 2 якого внесено зміни у пункт 3 рішення Мостиської міськради від 20 листопада 2020 року № 12 «Про постійні комісії Мостиської міської ради», а саме:
« 2.1. Вивести ОСОБА_1 зі складу постійної комісії з питань земельних відносин, комунального майна, екології, будівництва, архітектури та просторового планування Мостиської міської ради.
2.2. Ввести ОСОБА_1 у склад постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, взаємодії із правоохоронними органами, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту Мостиської міської ради».
Результати поіменного голосування за Рішення № 25: «за» - 19, «проти» - 1, «утрималось» - 4, «не голосувало» - немає.
14 травня 2021 року представник позивача звернувся із адвокатським запитом до відповідача із проханням надати докази із обґрунтуванням необхідності переведення депутата ОСОБА_1 в іншу постійну комісію без його згоди.
24 травня 2021 року Мостиська міськрада надала відповідь на адвокатський запит, у якому вказала, що протоколи засідань постійної комісії з питань земельних відносин, комунального майна, екології, будівництва, архітектури та просторового планування Мостиської міської ради та постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, взаємодії із правоохоронними органами, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту відсутні, оскільки питання переведення позивача на Комісії не розглядалось. Також зазначила, що надання письмових пояснень за адвокатським запитом, з обґрунтуванням необхідності переведення позивача, чинним законодавством не передбачено. Оскільки обсяг документів, які просить надати адвокат, перевищує десять сторінок, йому слід оплатити розмір фактичних витрат, зазначений у рахунку (відповідно до рахунку № 86 від 24 травня 2021 року сума до сплати становить 330 грн), після чого буде надана відповідь на адвокатський запит, у зв`язку з цим продовжено строк розгляду запиту до 20 робочих днів.
Листом від 11 червня 2021 року № 2.15-1543 відповідач надав на адвокатський запит наступні документи: копію звернення депутатів фракції ПП ВО «Батьківщина» від 23 квітня 2021 року; копію Порядку денного VII сесії Мостиської міськради VIII скликання; копію рішення Мостиської міськради від 23 квітня 2021 року № 25; копії Регламенту роботи Мостиської міськради, Положення про постійні комісії Мостиської міськради та рішень Мостиської міськради, якими затверджено вказані нормативно-правові акти; результати поіменного голосування при прийнятті рішення Мостиської міськради 23 квітня 2021 року № 25.
Указаний лист та додатки до нього позивач отримав 15 червня 2021 року.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.