Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВАСУ від 18.12.2015 року у справі №800/416/15

Постанова ВАСУ від 18.12.2015 року у справі №800/416/15

13.02.2017
Автор:
Просмотров : 132

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2015 року справа № 800/416/15

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Ємельянової В.І.,

суддів: Заїки М.М.,

Олексієнка М.М.,

Рецебуринського Ю.Й.,

Штульман І.В.,

при секретарі судового засіданні: Івановій Н.П.,

за участю позивача: ОСОБА_5

представника відповідача: Гуцала Д.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Президента України про визнання протиправним та скасування Розпорядження від 5 жовтня 2015 року №727/2015-рп «Про звільнення ОСОБА_5 з посади голови Горностаївської районної державної адміністрації Херсонської області», поновлення на посаді,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_5 звернувся до Вищого адміністративного суду України з позовом до Президента України, в якому просив визнати протиправним та скасувати розпорядження Президента України №727/2015-рп від 5 жовтня 2015 року і поновити його на посаді голови Горностаївської районної державної адміністрації Херсонської області (далі - РДА).

В обґрунтування позову вказав, що розпорядженням Президента України №727/2015-рп від 5 жовтня 2015 року його було звільнено з посади голови Горностаївської районної державної адміністрації Херсонської області за власним бажанням.

Позивач зазначає, що оскільки ним заява про звільнення з посади за власним бажанням від 7 вересня 2015 року не подавалась, то його звільнення відбулось всупереч вимогам трудового законодавства. Вважає, що відповідачем оскаржуване розпорядження прийнято з порушенням вимог Кодексу законів про працю України, Закону України «Про місцеві загальні адміністрації», а отже підлягає скасуванню.

Позивач у судовому засіданні підтримав позовну заяву.

Представник відповідача, заперечуючи проти позову, зазначив, що оскаржуване розпорядження прийнято відповідно до вимог Конституції України, норм чинного трудового законодавства, на підставі подання Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2015 року та заяви позивача про звільнення з посади за власним бажанням.

Просить у задоволенні позову відмовити.

Суд, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов задоволенню не підлягає, враховуючи наступне.

Частиною четвертою статті 118 Конституції України визначено, що голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.

Питання призначення на посади голів місцевих державних адміністрацій та припинення їх повноважень врегульовані статтями 8, 9 Закону України від 9 квітня 1999 року № 586-ХІV «Про місцеві державні адміністрації» (далі - Закон № 586-ХІV).

Згідно з частиною другою статті 8 Закону №586-ХІV голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Президента України.

Відповідно до частини 1 статті 9 зазначеного Закону повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються Президентом України у разі: 1) порушення ними Конституції України і законів України; 2) втрати громадянства, виявлення факту подвійного громадянства; 3) визнання судом недієздатним; 4) виїзду на проживання в іншу країну; 5) набрання законної сили обвинувальним вироком суду; 6) порушення вимог несумісності; 7) за власною ініціативою Президента України з підстав, передбачених цим Законом та законодавством про державну службу; 8) висловлення недовіри більшістю (дві третини) голосів від складу відповідної ради; 9) подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням.

Також повноваження голів місцевих державних адміністрацій можуть бути припинені Президентом України у разі: 1) прийняття відставки голови відповідної обласної державної адміністрації; 2) подання Прем'єр-міністра України з підстав, передбачених законодавством про державну службу; 3) висловлення недовіри простою більшістю голосів від складу відповідної ради; 4) з інших підстав, передбачених цим та іншими законами України; 5) з ініціативи Президента України (частина друга статті 9 Закону №586-ХІV).

Процедура розгляду питань призначення на посаду та звільнення з посади голів місцевих держадміністрацій визначається Порядком розгляду питань, пов'язаних з підготовкою і внесенням подань щодо осіб, призначення на посаду та звільнення з посади яких здійснюється Верховною Радою України, Президентом України або Кабінетом Міністрів України чи погоджується з Кабінетом Міністрів України, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 року № 298 (далі - Порядок №298).

Відповідно до підпункту 7 пункту 2 Порядку № 298 голова місцевої держадміністрації призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст