ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2024 року
м. Київ
справа №200/1065/22
адміністративне провадження № К/990/29252/23
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача: Мартинюк Н.М.,
суддів - Жука А.В., Мельник-Томенко Ж.М.,
розглянув у порядку письмового провадження у касаційній інстанції адміністративну справу №200/1065/22
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Державної служби України з безпеки на транспорті
про визнання протиправною та скасування постанови
за касаційною скаргою Державної служби України з безпеки на транспорті
на ухвалу Першого апеляційного адміністративного суду від 5 червня 2023 року (головуючий суддя: Геращенко І.В., судді: Блохін А.А., Сіваченко І.В.).
УСТАНОВИВ:
І. Історія справи
У січні 2022 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 пред`явив позов до Державної служби України з безпеки на транспорті (далі також - «Укртрансбезпека»), у якому просив суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову Східного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки від 7 грудня 2021 року №283986 про застосування адміністративно-господарського штрафу у сумі: 17000,00 грн;
- визнати протиправною та скасувати постанову Східного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки від 7 грудня 2021 року №283987 про застосування адміністративно-господарського штрафу у сумі: 17000,00 грн;
- стягнути з відповідача на користь ФО-П ОСОБА_1 витрати на правову допомогу у сумі: 4500,00 грн.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 15 червня 2022 року позов задоволено частково:
- визнано протиправною та скасувати постанову від 7 грудня 2018 року №283987, винесену Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки, про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 адміністративно-господарського штрафу в сумі: 17000,00 грн;
- у інших позовних вимогах відмовлено.
- стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань з Державної служби України з безпеки на транспорті на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 судовий збір у розмірі: 1240,50 грн та витрати на правову допомогу в сумі: 2250,50 грн; разом - 3490,50 грн.
2 вересня 2022 року відповідач оскаржив це рішення в апеляційному порядку.
Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2022 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Укртрансбезпеки на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15 червня 2022 року з підстав пункту 4 частини першої статті 299 КАС України.
Постановою Верховного Суду від 27 березня 2023 року задоволено касаційну скаргу Укртрансбезпеки, скасовано ухвалу Першого апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2022 року, а справу направлено до цього ж суду для продовження розгляду на стадії вирішення питання щодо відкриття апеляційного провадження.
Верховний Суд виходив з того, що відповідач надіслав апеляційну скаргу на електронну адресу Першого апеляційного адміністративного суду, тобто подав апеляційну скаргу в електронній формі без обов`язкового її скріплення власним електронним підписом учасника справи через підсистему «Електронний суд», що свідчить про використання відповідачем непередбаченого процесуальним законодавством способу звернення до апеляційного суду із апеляційною скаргою. Відтак, відмовляючи у відкритті апеляційного провадження з підстав пункту 4 частини першої статті 299 КАС України, суд апеляційної інстанції дійшов помилкового висновку, не врахувавши положень пункту 1 частини четвертої статті 298 КАС України, якими в такому випадку передбачено повернення апеляційної скарги, що не перешкоджає повторному зверненню до суду апеляційної інстанції зі скаргою.
Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 1 травня 2023 року апеляційну скаргу відповідача повернуто останньому на підставі пункту 1 частини четвертої статті 298 КАС України.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.