ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"13" березня 2014 р. м.Київ К/800/41123/13
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючий суддя Голяшкін О.В. (доповідач),
судді Заяць В.С.,
Стрелець Т.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі Черкаської області на постанову Кам'янського районного суду Черкаської області від 20 вересня 2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16 липня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі Черкаської області про визнання протиправними рішення комісії про перерахунок пенсії, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі Черкаської області, в якому, з урахуванням збільшених позовних вимог, просив визнати протиправним рішення комісії при УПФ в Кам'янському районі від 08 вересня 2010 року № 7 та від 02 серпня 2012 року № 11 про відмову в перерахунку пенсії, зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії згідно з довідкою про зарплату від 04 липня 2012 року № К-21/01-19, починаючи з 01 лютого 2008 року.
Постановою Кам'янського районного суду Черкаської області від 20 вересня 2012 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 липня 2013 року, адміністративний позов задоволено.
При винесенні рішень суди попередніх інстанцій виходили із необхідності визначення позивачу пенсії відповідно до довідки про заробітну плату, видану на підставі судового рішення виходячи із посадового окладу начальника відділу.
Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій, Управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі Черкаської області звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить судові рішення скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити в позові в повному обсязі.
У касаційній скарзі скаржник зазначає про відсутність підстав для здійснення перерахунку позивачу пенсії, яка призначена на підставі довідки про заробітну плату на момент виходу на пенсію з посади головного спеціаліста - держінспектора Черкаської міжрайдержінспекції екологічної безпеки відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу», а вказана у наданій довідці посада начальник районної екологічної інспекції не відповідає посаді, з якої він оформився на пенсію.
ОСОБА_2 у поданих запереченнях просить судові рішення залишити без змін.
Заслухавши доповідача, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено та із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 з 01 червня 1989 року був зарахований на посаду голови Кам'янського районного комітету охорони природи державного інспектора.
В жовтні 1991 року Камянський районний комітет по охороні природи реорганізований у державну інспекцію охорони навколишнього природного середовища по Кам'янському району, 28 жовтня 1991 року позивач переведений на посаду начальника вказаної інспекції.
13 березня 1995 року у зв'язку із ліквідацією Державного управління охорони навколишнього природного середовища по Черкаській області позивач звільнений з посади начальника Держінспекції охорони навколишнього природного середовища у Кам'янському районі в порядку переведення в Держуправління екобезпеки в Черкаській області та призначений з 14 березня 1995 року на посаду начальника Держінспекції екобезпеки по Кам'янському району.
01 березня 1997 року у зв'язку з реорганізацією держінспекції екобезпеки в Кам'янському районі ОСОБА_2 переведений на посаду держінспектора - головного спеціаліста Черкаської міжрайдержекоінспекції, з якої звільнений 14 квітня 1999 року у зв'язку із виходом на пенсію за досягненням граничного віку перебування на державній службі.
З 15 квітня 1999 року ОСОБА_2 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду в Кам'янському районі Черкаської області як пенсіонер по віку відповідно до Закону України «Про державну службу». Пенсія призначена при досягненні граничного пенсійного віку та після звільнення з посади держінспектора - головного спеціаліста Черкаської міжрайонної державної інспекції екологічної безпеки згідно наказу від 14 квітня 1999 року № 58-о.
З 01 вересня 2003 року, з 01 листопада 2004 року, з 01 січня 2005 року, з 01 січня 2006 року, з 01 травня 2007 року та з 01 лютого 2008 року, відповідно до положень ст.37-1 Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», проведені перерахунки пенсії ОСОБА_2 у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям на підставі довідок про заробітну плату головного спеціаліста районної екологічної інспекції, виданих державним управлінням екології та природних ресурсів в Черкаській області.
Судами також встановлено, що ОСОБА_2 звертався до відповідача із письмовими заявами про перерахування йому пенсії відповідно до наданих Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області довідок від 17 серпня 2010 року та 04 липня 2012 року про розмір посадового окладу начальника відділу вказаного управління.
Рішеннями від 08 вересня 2010 року №7 та від 02 серпня 2012 року №11 комісією при УПФ України в Кам'янському районі йому відмовлено в такому перерахунку.
Відповідно до положень ч.1 ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Як встановлено ст.37-1 Закону України «Про державну службу» у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України заробітна плата для перерахунку пенсії іншим пенсіонерам визначається на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.