ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2014 року м. Київ справа № 875/167/14
№А/800/186/14
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
Олендера І.Я. (головуючого), Бутенка В.І., Лиска Т.О.,
секретар судового засідання Лопушенко О.В.,
за участю представника відповідача Савяк Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною, скасування постанови Центральної виборчої комісії від 30 вересня 2014 року № 1385, провадження в якій відрито за апеляційною скаргою Центральної виборчої комісії на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 3 жовтня 2014 року,-
В С Т А Н О В И В :
1 жовтня 2014 року позивач - ОСОБА_5 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду, як суду першої інстанції, із позовом, в якому просив скасувати постанову Центральної виборчої комісії № 1385 від 30 вересня 2014 року «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_5 ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23» та зобов'язати відповідача зареєструвати його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 211 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 3 жовтня 2014 року адміністративний позов задоволено частково: визнано протиправною та скасовано постанову Центральної виборчої комісії від 30 вересня 2014 року № 1385 «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_5 ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23» в частині відмови в реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_5 в одномандатному виборчому окрузі № 211 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року; в задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Суд мотивував своє рішення тим, що відсутність у заяві позивача про самовисування зобов'язання у разі обрання народним депутатом припинити діяльність, несумісну з мандатом народного депутата України та не зазначення у автобіографії громадянства та часу проживання на території України є недоліками поданих документів, які не можна розцінювати як такі, що перешкоджають позивачу зареєструвати позивача кандидатом в народні депутати, оскільки згідно п. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України» (далі - Закон) підставою для такої відмови є відсутність документів, зазначених зокрема в ч. 2 ст. 55 Закону.
У поданій апеляційній скарзі відповідач заявив вимоги про скасування рішення суду першої інстанції, як такого, що ухвалене із порушенням норм матеріального і процесуального права, та про ухвалення нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
У доводах апеляційної скарги, відповідач зазначає, що судом першої інстанції при прийнятті рішення про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_5 не враховано, що заява про самовисування без зазначення зобов'язання у разі обрання народним депутатом України припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України і автобіографія без зазначення відомостей про громадянство та час проживання на території України не є відповідними документами у розумінні пункту 2 частини 2 статті 55 Закону, що є підставою для відмови у реєстрації відповідно до пункту 2 частини 1 статті 60 зазначеного Закону.
У судовому засіданні представник відповідача апеляційну скаргу підтримав і просив задовольнити її у повному обсязі, а позивач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги і правильність правової оцінки обставин справи та застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що дана апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.
ОСОБА_5 25 вересня 2014 року подано до Центральної виборчої комісії заяву про реєстрацію його кандидатом в народні депутати України на позачергових виборах до Верховної Ради України, що призначені на 26 жовтня 2014 року, в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 211.
Постановою Центральної виборчої комісії № 1385 від 30 вересня 2014 року «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_5 ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23» позивачу відмовлено у реєстрації кандидатом у народні депутати України у виборчому окрузі № 211.
Зазначена постанова Центральної виборчої комісії № 1385 від 30 вересня 2014 року в частині відмови в реєстрації позивача вмотивована тим, що заява про самовисування ОСОБА_5 суперечить вимогам п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 55 Закону, оскільки не містить зобов'язання у разі обрання депутатом припинити діяльність яка відповідно до Конституції України та законів України, несумісна з мандатом народного депутата України та автобіографія позивача не містить відомостей щодо громадянства із зазначенням часу проживання на території України.
З огляду на зазначені обставини відповідач дійшов висновку про наявність підстав для відмови в реєстрації позивача кандидатом у народні депутати України згідно з пунктом 2 частини 1 статті 60 Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 77 Конституції України, порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.
Організація і порядок проведення виборів народних депутатів України визначені Законом України «Про вибори народних депутатів України».
Статтею 52 Закону встановлено, що право висування кандидатів у депутати у одномандатних округах реалізується виборцями через партії або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 55 Закону Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 цього Закону, та отримання нею таких документів:
1) заяви про самовисування, датованої днем подання документів для реєстрації його кандидатом у депутати до Центральної виборчої комісії, із зобов'язанням у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом народного депутата України, та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у виборах, а також із зобов'язанням у разі обрання депутатом протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом (або зазначенням, що таких немає);
2) автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство із зазначенням часу проживання на території України, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості;
3) декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кандидата у депутати відповідно до статті 57 цього Закону;
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.