Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВАСУ від 06.10.2014 року у справі №875/203/14

Постанова ВАСУ від 06.10.2014 року у справі №875/203/14

27.02.2017
Автор:
Просмотров : 161

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 жовтня 2014 року. м. Київ А/800/95/14

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: суддя-доповідач Кочан В.М., судді Винокуров К.С. , Пасічник С.С. ,

секретар судового засідання Борілло Ю.В.,

за участю представника відповідача Ларіної Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 03.10.2014р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії №1283 від 28.09.2014р. в частині відмови в реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_3 в одномандатному виборчому окрузі №62 та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

02.10.2014р. ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправною та скасувати постанову Центральної виборчої комісії №1283 від 28.09.2014р. в частині відмови в реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_3 в одномандатному виборчому окрузі №62 та зобов'язання вчинити певні дії щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 62 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014р.

Позовні вимоги обґрунтовував тим, що незазначення в заяві про самовисування зобов'язання у разі обрання депутатом припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України або зазначення того, що така діяльність ним не здійснюється, є помилкою та неточністю, яка підлягала усуненню в порядку, встановленому ч. 3 ст. 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", та не могла бути підставою для відмови в реєстрації кандидатом у депутати.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 02.10.2014р. в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 відмовлено.

В обґрунтування прийнятого рішення суд першої інстанції послався на те, що в порушення вимог ч. 2 ст. 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" №4061-VI від 17.11.2011р. (далі Закон № 4061-VI) заява позивача про самовисування не містить зобов'язання припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України. З огляду на це, суд погодився з висновками Центральної виборчої комісії про те, що подана позивачем заява не є заявою про самовисування кандидата у народні депутати, що є підставою для прийняття рішення про відмову в реєстрації кандидата.

В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права, просить постанову суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

В судове засідання позивач не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі та просив апеляційну скаргу задовольнити.

У судовому засіданні представник відповідача проти задоволення апеляційної скарги заперечила, та просила відмовити у її задоволенні.

Заслухавши пояснення представника відповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, колегія суддів приходить до наступних висновків.

Як встановлено Київським апеляційним адміністративним судом, 23.09.2014р. позивачем подано до Центральної виборчої комісії заяву про самовисування та інші документи щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 62 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014р., що підтверджує відповідна довідка від 23.09.2014р.

Постановою Центральної виборчої комісії від 28.09.2014р. № 1283 відмовлено, в тому числі, ОСОБА_3 в реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 62 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014р. Підставою для відмови позивачу в реєстрації кандидатом у депутати стала відсутність в заяві про самовисування зобов'язання у разі обрання депутатом припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України.

Відповідно до ч. 3 ст. 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Організація і порядок проведення виборів народних депутатів України визначені Законом України "Про вибори народних депутатів України" № 4061-VI від 17.11.2011р. (далі Закон № 4061-VI).

Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення виборів народних депутатів України визначені ст. 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" від 30.06.2004р. №1932-IV. Відповідно до п.п. 6, 7 ч. 1 ст. 19 зазначеного Закону Комісія уповноважена реєструвати кандидатів у народні депутати України в порядку, встановленому законом та приймати рішення щодо скасування реєстрації кандидатів у народні депутати України в порядку, встановленому законом.

Порядок висування і реєстрації кандидатів у народні депутати визначено статтями 52-62 Закону України "Про вибори народних депутатів України" від 17.11.2011р. №4061-VI.

Відповідно до ч. 2 ст. 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 цього Закону, та отримання нею таких документів:

1) заяви про самовисування, датованої днем подання документів для реєстрації його кандидатом у депутати до Центральної виборчої комісії, із зобов'язанням у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом народного депутата України, та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у виборах, а також із зобов'язанням у разі обрання депутатом протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом (або зазначенням, що таких немає);

2) автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство із зазначенням часу проживання на території України, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості;

3) декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кандидата у депутати відповідно до статті 57 цього Закону;

4) документа про внесення грошової застави відповідно до статті 56 цього Закону;