Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВАСУ від 06.10.2014 року у справі №875/112/14

Постанова ВАСУ від 06.10.2014 року у справі №875/112/14

27.02.2017
Автор:
Просмотров : 199

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 жовтня 2014 року м. Київ справа № 875/112/14

вх.№А/800/109/14

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі :

Пасічник С.С.

Винокурова К.С.

Кочана В.М.,

за участю секретаря Лавренюка В.В.,

за участю представників сторін ОСОБА_4 та ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_6 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_6 до Центральної виборчої комісії про визнання дій неправомірними, скасування постанови Центральної виборчої комісії №1247 від 27.09.2014р. в частині відмови в реєстрації ОСОБА_6 кандидатом у народні депутати України та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И Л А :

30 вересня 2014 року ОСОБА_6 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з позовом до Центральної виборчої комісії, в якому просив: визнати неправомірними дії Центральної виборчої комісії по розміщенню на своєму офіційному сайті форми заяви про самовисування кандидатом у депутати під №24A, яка не відповідає нормам чинного законодавства; скасувати постанову Центральної виборчої комісії від 27 вересня 2014 року №1247 «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_6, ОСОБА_10» в частині відмови ОСОБА_6 в реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №218 як таку, що не відповідає вимогам чинного законодавства; зобов'язати Центральну виборчу комісію поновити порушені права позивача на виправлення помилок і недоліків шляхом надання права у дводенний строк виправити виявлені ЦВК недоліки чи неточності в поданій позивачем 22 вересня 2014 року заяві про самовисування та вчинити дії, спрямовані на реєстрацію ОСОБА_6 кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №218.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказав на безпідставність прийняття відповідачем спірної постанови в частині відмови у реєстрації його кандидатом в народні депутати України, враховуючи, що ним було подано всі передбачені чинним законодавством, зокрема, пунктом 1 частини 2 статті 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" документи для здійснення такої реєстрації, а також, що при поданні до Центральної виборчої комісії заяви про самовисування позивачем використано зразок такої заяви, розміщений на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії, й незазначення ним в заяві обов'язку припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України, є лише помилкою в її оформленні.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 01 жовтня 2014 року позовну заяву ОСОБА_6 в частині позовних вимог про визнання неправомірними дій Центральної виборчої комісії по розміщенню на своєму офіційному сайті форми заяви про самовисування кандидатом у депутати під №24А, яка не відповідає нормам чинного законодавства, залишено без розгляду.

Постановою ж Київського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, позивач звернувся до Вищого адміністративного суду України з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив постанову суду скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов.

В судовому засіданні представник позивача апеляційну скаргу підтримав та просив задовольнити її у повному обсязі; представник відповідача проти задоволення апеляційної скарги заперечила.

Заслухавши пояснення осіб, що беруть участь у справі, обговоривши доводи апеляційної скарги та перевіривши за матеріалами справи правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачем - ОСОБА_6 до Центральної виборчої комісії подано заяву про самовисування, автобіографію, документ про внесення грошової застави, фотографії, ксерокопію паспорта, передвиборну програму.

Постановою Центральної виборчої комісії №1247 від 27.09.2014р. "Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_6, ОСОБА_10" позивачу відмовлено у реєстрації кандидатом у народні депутати України у виборчому окрузі №218.

Постанова Центральної виборчої комісії №1247 від 27.09.2014р. в частині відмови в реєстрації позивача кандидатом у народні депутати України мотивована тим, що подана заява про самовисування ОСОБА_6 суперечить вимогам пункту 1 частини 2 статті 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України", оскільки не містить зобов'язання у разі обрання депутатом, припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України.

Відмовляючи у задоволенні позову, Київський апеляційний адміністративний суд виходив з доведеності Центральною виборчою комісією наявності обставин, з якими пункт 2 частини 1 статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України" пов'язує наявність підстав для відмови в реєстрації кандидата у депутати.

З матеріалів справи вбачається, що позивач 22 вересня 2014 року подав до Центральної виборчої комісії разом з іншими документами, визначеними Законом, заяву про самовисування наступного змісту: "Я, ОСОБА_6, заявляю про самовисування та прошу зареєструвати мене кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №218 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

У зв'язку з участю у виборах даю згоду на оприлюднення моїх біографічних відомостей.

Іншого представницького мандата, який відповідно до Конституції України та законів України несумісний з мандатом народного депутата України, не маю.

У разі обрання мене народним депутатом України зобов'язуюсь протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні мені підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом". У заяві також зазначено перелік поданих документів.

Відповідно до частини третьої статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.