ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 липня 2015 року м. Київ справа № 875/16/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі Приходько І.В. Бухтіярової І.О. Костенка М.І. при секретарі судового засідання Бовкуні В.В.,
за участю представників сторін: від позивача - ОСОБА_4,
від відповідача - Рахнянський Б.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
апеляційну скаргу Центральної виборчої комісії
на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.07.2015 р.
у справі № 875/16/15
за позовом ОСОБА_6
до Центральної виборчої комісії
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
29 червня 2015 року ОСОБА_6 (далі - позивач, ОСОБА_6) звернулася до Київського апеляційного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центральної виборчої комісії (далі - відповідач, ЦВК) в якому просила суд: - визнати протиправною бездіяльність ЦВК в частині неприйняття у ОСОБА_6 документів передбачених частинами другою, третьою статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів»; - зобов'язати ЦВК прийняти у ОСОБА_6 документи передбачені частинами другою, третьою статті 55 Закону України «Про народних депутатів України» та видати ОСОБА_6 відповідну довідку про прийняття; - зобов'язати ЦВК зареєструвати ОСОБА_6 кандидатом у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі № 205 в порядку самовисування на проміжних виборах народних депутатів України 26 липня 2015 року в одномандатному виборчому окрузі № 205 (Чернігівська область), шляхом прийняття відповідного рішення.
Вимоги обґрунтовано тим, що 25.06.2015 р. після 19 год. 00 хв. ОСОБА_6 прибула до приміщення ЦВК з метою подання документів щодо реєстрації її кандидатом у народні депутати на проміжних виборах народного депутата України в ОВО № 205. Проте, співробітники правоохоронних органів не пропустили її до будівлі ЦВК, у зв'язку з надходженням інформації про мінування будівлі. В подальшому, не зважаючи на те, що повідомлення про мінування будівлі виявилось неправдивим і працівників ЦВК було допущено до робочих місць після 21 год. 00 хв., документи позивача так і не були прийняті. Такими діями (бездіяльністю) ЦВК, на думку позивача, порушила її конституційне право бути обраним народним депутатом України.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 01.07.2015 р. позовні задоволено частково: зобов'язано ЦВК невідкладно прийняти документи ОСОБА_6 для реєстрації кандидатом у народні депутати на проміжних виборах народного депутата України в ОВО № 205, які мають відбутися 26.07.2015 р.; в решті позовних вимог відмовлено; вирішено питання про судові витрати.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням Київського апеляційного адміністративного суду, відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України з апеляційною скаргою, в якій, з посиланням на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.07.2015 р. в частині задоволених позовних вимог та прийняти нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
У судовому засіданні представник відповідача апеляційну скаргу підтримав та просив задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні та в письмових поясненнях, поданих до суду 05.07.2015 р., проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає оскаржуване судове рішення законним, обґрунтованим та прийнятим у відповідності до норм діючого законодавства, тому просив відмовити в задоволенні апеляційної скарги.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про задоволення апеляційної скарги з наступних підстав.
Відповідно до частини третьої статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.
Так, порядок та умови таких виборів визначаються Законом України від 17.11.2011 р. № 4061-VI «Про вибори народних депутатів України».
Відповідно до положень статті 106 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у разі дострокового припинення повноважень депутата, обраного у одномандатному окрузі, Центральною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, призначаються проміжні вибори депутата.
Проміжні вибори депутата в одномандатному окрузі проводяться в останню неділю шістдесятиденного строку з дня опублікування рішення про їх призначення.
Відповідно до частини десятої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України» подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати розпочинається на наступний день після опублікування рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів і закінчується за тридцять днів до дня голосування.
Так, на підставі постанови Верховної Ради України від 19.05.2015 р. № 440-VШ «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України ОСОБА_7» ЦВК 28.05.2015 р. ухвалила постанову № 51, якою призначила проміжні вибори народного депутата України в ОВО № 205 на 26.07.2015 р. Отже строк на подання документів до ЦВК для реєстрації кандидатів у депутати закінчується 25.06.2015 р.
Упродовж періоду з 30.05.2015 р. по 25.06.2015 р. ЦВК приймала документи від осіб для реєстрації кандидатами у депутати на виборах у цьому окрузі.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.