Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВАСУ від 04.11.2015 року у справі №823/1031/15

Постанова ВАСУ від 04.11.2015 року у справі №823/1031/15

27.02.2017
Автор:
Просмотров : 141

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"04" листопада 2015 р. К/800/37689/15

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Ємельянової В.І.,

Рецебуринського Ю.Й., Стародуба О.П.,

розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 3 червня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2015 року по справі № 823/1031/15

за позовом ОСОБА_4

до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області

про скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

У квітні 2015 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії. Просив суд скасувати пункт 1 наказу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області від 10 грудня 2014 року №2170 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих працівників Управління громадської безпеки Управління Міністерства внутрішніх справ України, Придніпровського та Соснівського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області» та утриматись від його звільнення з органів внутрішніх справ.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 3 червня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2015 року, позов задоволено частково.

Скасовано пункт 1 наказу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області від 10 грудня 2014 року №2170 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих працівників Управління громадської безпеки Управління Міністерства внутрішніх справ України, Придніпровського та Соснівського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області».

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеними рішенням, відповідач подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального і процесуального права, просить рішення судів першої та апеляційної інстанцій скасувати, ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, доводи касаційної скарги, суд касаційної інстанції вважає, що скарга підлягає задоволенню.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що ОСОБА_4 з 4 липня 2013 року займав посаду помічника начальника відділу - оперативного чергового чергової частини штабу Придніпровського районного відділу в м. Черкаси Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області.

На підставі рапорту начальника Відділу дозвільної системи, ліцензування та державного охоронного нагляду Управління громадської безпеки Управління Міністерства внутрішніх справ України майора міліції ОСОБА_5 від 27 листопада 2014, відповідно до наказу начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області від 2 грудня 2014 року призначено проведення службового розслідування по факту видачі працівниками дозвільної системи сектору охорони громадського порядку Соснівського районного відділу в м. Черкаси Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області громадянам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 дозволів на придбання мисливської гладкоствольної зброї без дотримання вимог чинного законодавства.

Висновком службового розслідування, затвердженим начальником Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області 10 грудня 2014 року встановлено, що ОСОБА_4, перебуваючи у дружніх стосунках із ОСОБА_6 та ОСОБА_7, вчинив дії, які сприяли вказаним особам у отриманні дозволів на придбання мисливської гладкоствольної зброї.

Пунктом 1 наказу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області від 10 грудня 2014 року №2170 за грубі порушення статті 30 Конституції України, статті 11 Закону України «Про міліцію», статті 5 Закону України «Про звернення громадян», статтей 1, 7 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, Присяги працівника органів внутрішніх справ, пункту 7.7 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, пункту 2.2 Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України, вчинення ряду дисциплінарних проступків, які не сумісні із подальшим проходженням служби в органах внутрішніх справ - помічника начальника відділу - оперативного чергового чергової частини штабу Придніпровського районного відділу в м. Черкаси Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області майора міліції ОСОБА_4 притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з органів внутрішніх справ.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої та апеляційної інстанцій виходили з наступних мотивів.

Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про міліцію» працівник міліції у межах повноважень, наданих цим Законом та іншими законодавчими актами, самостійно приймає рішення і несе за свої протиправні дії або бездіяльність дисциплінарну чи кримінальну відповідальність.

Сутність службової дисципліни, обов'язки осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України стосовно її дотримання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, порядок і права начальників щодо їх застосування, а також порядок оскарження дисциплінарних стягнень визначаються Законом України «Про дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України» (далі - Дисциплінарний статут).

Службовою дисципліною відповідно до статті 1 Дисциплінарного статуту є дотримання особами рядового і начальницького складу Конституції і законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів та інших нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, підпорядкованих йому органів і підрозділів та Присяги працівника органів внутрішніх справ України.

Статтею 2 Дисциплінарного статуту визначено, що дисциплінарний проступок - це невиконання чи неналежне виконання особою рядового або начальницького складу службової дисципліни.

Згідно частини 1 статті 5 Дисциплінарного статуту за вчинення дисциплінарних проступків особи рядового і начальницького складу несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.

Згідно зі статтею 7 Дисциплінарного статуту службова дисципліна базується на високій свідомості та зобов'язує кожну особу рядового і начальницького складу: дотримуватися законодавства, неухильно виконувати вимоги Присяги працівника органів внутрішніх справ України, статутів і наказів начальників; захищати і охороняти від протиправних посягань життя, здоров'я, права та свободи громадян, власність, довкілля, інтереси суспільства і держави; поважати людську гідність, виявляти турботу про громадян і бути готовим у будь-який час надати їм допомогу; дотримуватися норм професійної та службової етики; берегти державну таємницю; у службовій діяльності бути чесною, об'єктивною і незалежною від будь-якого впливу громадян, їх об'єднань та інших юридичних осіб; стійко переносити всі труднощі та обмеження, пов'язані зі службою; постійно підвищувати свій професійний та культурний рівень; сприяти начальникам у зміцненні службової дисципліни, забезпеченні законності та статутного порядку; виявляти повагу до колег по службі та інших громадян, бути ввічливим, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, носіння встановленої форми одягу, вітання та етикету; з гідністю і честю поводитися в позаслужбовий час, бути прикладом у дотриманні громадського порядку, припиняти протиправні дії осіб, які їх вчиняють; берегти та підтримувати в належному стані передані їй в користування вогнепальну зброю, спеціальні засоби, майно і техніку. У разі виявлення порушень законодавства, зловживань чи інших правопорушень у службовій діяльності особа рядового або начальницького складу повинна вжити заходів щодо припинення цих порушень та доповісти про це безпосередньому або старшому прямому начальникові.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст