ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2014 року м. Київ К/9991/31279/11
колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючого-судді: Юрченка В.В.,
суддів: Амєліна С.Є., Кочана В.М.,
розглянувши в порядку касаційного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, територіального управління Державної судової адміністрації в Луганській області про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити певні дії, перерахунок та виплату заробітної плати за касаційною скаргою Міністерства фінансів України на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 9 лютого 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року,
в с т а н о в и л а:
В грудні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом.
Свої позовні вимоги обґрунтовувала тим, що з 31 січня 2007 року працює Жовтневого районного суду м. Луганська. Частиною 2 статті 44 Закону України «Про статус суддів» передбачено, що розміри посадових окладів суддів встановлюються у відсотковому відношенні до посадового окладу Голови Верховного Суду України і не можуть бути меншими від 50 відсотків його окладу. Посадовий оклад судді не може бути меншим від 80 відсотків посадового окладу голови суду, в якому працює суддя. Частиною 4 зазначеної статті передбачено, що суддям виплачується щомісячна надбавка за вислугу років у відсотках від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи. Постановою Кабінету Міністрів України «Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів» від 3 вересня 2005 року № 865 затверджені схеми посадових окладів керівників і суддів Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, Апеляційного суду України, апеляційних та місцевих судів згідно з додатками 1-6 у співвідношенні до мінімальної заробітної плати. Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2005 р. № 865» від 31 грудня 2005 року №1310 постанову № 865 доповнено пунктом 4-1, згідно з яким мінімальна заробітна плата для обчислення посадових окладів суддів встановлена у розмірі 332 грн і при її підвищенні у подальшому перерахунок заробітної плати не провадиться. Постановою окружного адміністративного суду м. Києва від 21 травня 2008 року визнано незаконним, зокрема, пункт 4-1 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів» від 3 вересня 2005 року № 865. Проте відповідачі продовжують незаконно нараховувати посадовий оклад, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати 332 грн, а не з розміру мінімальної заробітної плати, яка встановлена законодавчими актами за вказаний період. Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 р. №865» від 16 січня 2008 року №19 постанову №865 доповнено пунктом 2-2, згідно якого суддям щомісяця виплачується надбавка за вислугу років у відсотках від посадового окладу з урахуванням надбавки за кваліфікаційний клас, тобто було змінено порядок нарахування щомісячної надбавки за вислугу років, замість її визначення у відсотках до загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи (частина 4 статті 44 Закону України «Про статус суддів»). Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» стосовно оплати праці суддів визнані неконституційними. Положення постанови Уряду не повинні застосовуватися, оскільки нею безпідставно фактично внесено зміни до Закону України «Про статус суддів», який має вищу силу, ніж ця постанова, що згідно з Конституцією України є недопустимим.
Просила з урахуванням уточнення позовних вимог:
поновити строк звернення до суду;
визнати незаконною бездіяльність територіального управління Державної судової адміністрації в Луганській області щодо не проведення перерахунку заробітної плати позивача з урахуванням усіх складових у період з 31 січня 2007 року по 31 грудня 2010 року відповідно до статті 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року із змінами;
визнати незаконною бездіяльність Державної судової адміністрації України щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати позивача з урахуванням усіх складових у період з 31 січня 2007 року по 31 грудня 2010 року відповідно до статті 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року із змінами;
визнати незаконною бездіяльність Міністерства фінансів України щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати позивача з урахуванням усіх складових у період з 31 січня 2007 року по 31 грудня 2010 року відповідно до статті 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року із змінами;
зобов'язати територіальне управління Державної судової адміністрації в Луганській області провести перерахунок та сплату розміру заробітної плати позивача з урахуванням усіх складових у період з 31 січня 2007 року по 31 грудня 2010 року відповідно до статті 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року із змінами;
зобов'язати Міністерство фінансів України профінансувати витрати на виплату позивачу заборгованості із заробітної плати з урахуванням усіх складових у період з 31 січня 2007 року по 31 грудня 2010 року у встановленому статтею 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року із змінами та постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2005 року № 865 розмірі;
зобов'язати Державну судову адміністрацію України виділити територіальному управлінню Державної судової адміністрації в Луганській області з єдиного рахунку Державного бюджету України №35213015004024, відкритого у Державному казначейству України МФО 820172, передбаченого на виконання рішень судів на користь суддів, кошти для проведення виплати недоплаченої позивачу з 31 січня 2007 року по 31 грудня 2010 року заробітної плати з урахуванням усіх її складових.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 9 лютого 2011 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Визнано незаконною бездіяльність територіального управління Державної судової адміністрації в Луганській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку заробітної плати з урахуванням усіх складових у період з 19 серпня 2009 року по 31 грудня 2010 року відповідно до статті 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року.
Визнано незаконною бездіяльність Державної судової адміністрації України щодо неприйняття заходів з повного фінансування ОСОБА_1 заробітної плати з урахуванням усіх складових у період з 19 серпня 2009 року по 31 грудня 2010 року відповідно до статті 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року.
Визнано незаконною бездіяльність Міністерства фінансів України щодо неприйняття заходів з повного фінансування ОСОБА_1 заробітної плати з урахуванням усіх складових у період з 19 серпня 2009 року по 31 грудня 2010 року відповідно до статті 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року.
Зобов'язано територіальне управління Державної судової адміністрації в Луганській області провести перерахунок та сплату розміру заробітної плати з урахуванням усіх її складових у період з 19 серпня 2009 року по 31 грудня 2010 року відповідно до статті 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року.
Зобов'язано Міністерство фінансів України профінансувати витрати на виплату заборгованості із заробітної плати з урахуванням усіх складових у період з 19 серпня 2009 року по 31 грудня 2010 року у встановленому статтею 44 Закону України «Про статус судів» від 15 грудня 1992 року із змінами та постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2005 року № 865 розмірі.
Зобов'язано Державну судову адміністрацію України виділити територіальному управлінню Державної судової адміністрації в Луганській області з єдиного рахунку Державного бюджету України № 35213015004024, відкритого у Державному казначейству України МФО 820172, передбаченого на виконання рішень судів на користь суддів, кошти для проведення виплати недоплаченої з 19 серпня 2009 року по 31 грудня 2010 року заробітної плати з урахуванням усіх її складових.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено за необґрунтованістю.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року апеляційні скарги Державної судової адміністрації України та Міністерства фінансів України залишено без задоволення, а постанову Луганського окружного адміністративного суду від 9 лютого 2011 року - без змін.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.