Постанова
Іменем України
05 вересня 2018 року
м. Київ
справа № 2/2218/5165/11
провадження № 61-28464 св 18
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Гулька Б. І. (суддя-доповідач), Луспеника Д. Д., Черняк Ю. В.,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_4;
відповідач - ОСОБА_5;
представник відповідача - ОСОБА_6;
розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_4 на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 7 червня 2017 року у складі судді Продана Б. Г. та ухвалу апеляційного суду Хмельницької області від 18 липня 2017 року у складі колегії суддів: Корніюк А. П., П'єнти І. В., Талалай О. І.,
В С Т А Н О В И В :
У липні 2011 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Позовна заява мотивована тим, що він є власником квартири АДРЕСА_1. У квартирі з його згоди 25 березня 1999 року була зареєстрована його дружина - ОСОБА_5, яка проживала за вказаною адресою до вересня 2010 року. З вересня 2010 року відповідач в квартирі не проживає, комунальні послуги не сплачує, житло не утримує, він їй перешкоди проживанню не вчиняв.
Ураховуючи викладене, посилаючись на статтю 71 ЖК УРСР, позивач просив суд визнати ОСОБА_5 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, оскільки вона не проживає у квартирі більше шести місяців та не бажає зніматися з реєстрації.
Справа розглядалася судами неодноразово.
Останнім рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 7 червня 2017 року у задоволенні позову ОСОБА_4 відмовлено.
Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 22 березня 2017 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Хмельницької області від 25 травня 2017 року, позов ОСОБА_5 до ОСОБА_4 про визнання права спільної сумісної власності, визнання права власності на частку квартири задоволено. Визнано квартиру АДРЕСА_1спільною сумісною власністю ОСОБА_5 таОСОБА_4Визнано за ОСОБА_5 право власності на 1/2 частину вказаної квартири. Отже, відповідач є співвласником спірної квартири, а тому не може бути позбавлена права користування нею.
Ухвалою апеляційного суду Хмельницької області від 18 липня 2015 року апеляційну скаргу ОСОБА_4відхилено, рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Судове рішення апеляційного суду мотивоване тим, що рішенням суду, що набрало законної сили, за ОСОБА_5 визнано право власності на 1/2 частину спірної квартири, а тому у силу статті 317 ЦК України вона як власник квартири не може бути позбавлена права користування нею.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.