Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 06.02.2019 року у справі №824/747/16-а

Ухвала КАС ВП від 06.02.2019 року у справі №824/747/16-а

12.06.2020
Автор:
Просмотров : 90

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 лютого 2019 року

Київ

справа №824/747/16-а

адміністративне провадження №К/9901/23244/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

Головуючої судді - Желтобрюх І.Л.,

суддів: Білоуса О.В., Данилевич Н.А.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року (суддя: Левицький В.К.) та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року (судді: Сушко О.О., Залімський І.Г., Смілянець Е.С.) у справі №824/747/16-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, Атестаційної комісії №7 Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області (далі - ГУ НП в Чернівецькій області), Атестаційної комісії №7 Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області (далі - АК №7 ГУ НП в Чернівецькій області), в якому просив: визнати протиправним та скасувати наказ ГУ НП в Чернівецькій області від 15.08.2016 № 124 о/с щодо звільнення його зі служби поліції через службову невідповідність; зобов'язати ГУ НП України в Чернівецькій області; поновити його на раніше займаній посаді та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року, позов задоволено: визнано протиправним та скасовано висновок АК № 7 ГУ НП в Чернівецькій області про невідповідність ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення його зі служби в поліції через службову невідповідність, оформлений протоколом ОП №15.00007948.0035885 від 12.07.2016; визнано протиправним та скасувано наказ ГУ НП в Чернівецькій області № 124 о/с від 15.08.2016 "По особовому складу" в частині звільнення підполковника поліції ОСОБА_1, заступника начальника Путильського відділення поліції Кіцманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області з 15.08.2016 зі служби в поліції через службову невідповідність; поновлено позивача на раніше займаній посаді та стягнуто з ГУ НП в Чернівецькій області на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 16 серпня 2016 року по 02 грудня 2016 року у сумі 19951,47 грн.

Судами попередніх інстанцій було встановлено, що з вересня 1997 року ОСОБА_1 проходив службу на різних посадах в органах внутрішніх справ, а з 07.11.2015 прийнятий на службу в поліцію.

11 лютого 2016 року наказом т.в.о. начальника ГУНП в Чернівецькій області №117 «Про організацію проведення атестування поліцейських Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області» вирішено провести відповідне атестування особового складу, в тому числі й позивача.

На підставі зазначеного наказу позивачем було пройдено тестування та атестування, визначені «Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015 (далі - Інструкція).

12 липня 2016 року АК №7 ГУ НП в Чернівецькій області складено висновок, оформлений протоколом ОП №15.00007948.0035885, відповідно до якого ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Наказом ГУНП в Чернівецькій області від 15.08.2016 №124 о/с «По особовому складу» підполковника поліції ОСОБА_1, заступника начальника Путильського відділення поліції Кіцманського відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області, звільнено зі служби в поліції згідно з пунктом 5 (через службову невідповідність) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон №580-VIII).

Вважаючи своє звільнення незаконним, а оскаржуваний наказ відповідача - таким, що винесений з порушенням процедури, встановленої законодавством, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції, з мотивами якого погодився суд апеляційної інстанції, дійшов висновку, що при проведенні атестування та винесенні оскаржуваного наказу відповідачами не було дотримано визначеної чинним законодавством процедури, а тому дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 та, як наслідок, наявність підстав до їх задоволення.

Крім того, суд дійшов висновку, що повний захист прав позивача є неможливим без визнання протиправним та скасування рішення Атестаційної комісії № 7 ГУ НП в Чернівецькій області, оформленого протоколом ОП № 15.00007948.0035885 від 12.07.2016.

Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій відповідач подав касаційну скаргу, в якій просить скасувати такі рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі. На думку скаржника, атестування позивача проведене в межах повноважень атестаційної комісії та у спосіб, передбачений Інструкцією, а тому висновки судів попередніх інстанцій про порушення порядку проведення атестування є безпідставними.

Відзиву на касаційну скаргу до суду не надходило.

Переглянувши судові рішення в межах доводів касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судовими інстанціями фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального та процесуального права, Верховний Суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги, з огляду на наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначено Законом № 580-VIII.

Порядок призначення на посади поліцейських працівників міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, визначений у пункті 9 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VIII.

Так, працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

Отже, пунктом 9 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VIII не передбачено проведення атестування чи переатестування працівників міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції.

Вимоги до кандидатів на службу в поліції визначені у статтях 49, 61 Закону №580-VIII. До таких вимог належать, зокрема: досягнення 18 років, наявність повної загальної середньої освіти, відповідність рівня фізичної підготовки вимогам, що затверджені Міністерством внутрішніх справ України.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст