Введення воєнного стану в Україні суттєво вплинуло на життя мільйонів людей, і це не могло не відобразитися на сімейних відносинах. У зв'язку з цим, багато подружніх пар прийняли рішення про розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу, є вільним рішенням, яке залежить від волі подружжя, і не підлягає обмеженню. Саме тому, введення воєнного стану в Україні не призвело до кардинальних змін у процедурі розірвання шлюбу, але все ж ця процедура має свої особливості. Наприклад, робота судів та органів державної реєстрації актів цивільного стану після початку війни дещо ускладнилася, особливо на окупованих територіях або в районах, де тривають активні бойові дії.
Тож, давайте розглянемо які існують процедури розірвання шлюбу під час воєнного стану.
Порядок та підстави розірвання шлюбу передбачені главою 11 Сімейного кодексу України.
Фактично, наразі чинне законодавство України передбачає два способи розірвання шлюбу: досудовий, тобто шляхом звернення до органів державної реєстрації актів цивільного стану та розірвання шлюбу в судовому порядку.
Досудовий порядок можливий виключно в тому випадку коли подружжя не має неповнолітніх дітей. В такому разі подружжя може звернутись до органів державної реєстрації актів цивільного з заявою про розірвання шлюбу. Під час воєнного стану державна реєстрація актів цивільного стану може проводиться будь-яким органом РАЦС за зверненням заявника.
До заяви про розірвання шлюбу необхідно долучити: копії паспортів, оригінал свідоцтва про шлюб, заповнену заяву про розірвання шлюбу та оригінал квитанції про сплату держмита.
Така заява має бути подана обома з подружжя, разом з тим, якщо один з них в силу поважних причин не може особисто подати таку заяву до РАЦС, інший з подружжя може подати заяву від його імені. Проте, в такому випадку заява підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.
Якщо обидва з подружжя перебувають за кордоном, та не мають можливості приїхати до України та подати документи до РАЦС, але все ж таки бажають розлучитись, то з відповідною заявою можна звернутися до найближчої консульської установи України.
У випадку досудового порядку, шлюб вважається розірваним після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана.
Якщо ж протягом місяця подружжя примирилось та більше не бажає розлучатись, вони мать право відкликати таку заяву.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.