Главная Блог Аналитические статьи Статьи Порушення прав адвокатів: незаконне прослуховування і як з цим боротися

Порушення прав адвокатів: незаконне прослуховування і як з цим боротися

11.08.2016
Автор:
Просмотров : 7471

Я адвокат, моя діяльність пов’язана виключно з наданням правової допомоги та захистом інтересів клієнтів, і незаконне збирання інформації відносно мене та зняття інформації з моєї телефонної кореспонденції є грубим порушенням закону.

З особистих джерел інформації мені стало відомо, що мій телефон протиправно працівниками правоохоронних органів ставився на «прослуховування», тобто мої телефонні розмови контролювались, записувались, відбувалось незаконне збирання інформації щодо мене. Слід зазначити, що у мобільного оператора «Київстар» мій телефон зареєстрований та рахується за мною в системі самообслуговування, і будь-яке «випадкове» зняття інформації за моїм номером телефону та IMEI - виключається.

Пользуйтесь консультацией: Шпионские страсти: как защитить телефон от прослушки

Я адвокат, моя діяльність пов’язана виключно з наданням правової допомоги та захистом інтересів клієнтів, і незаконне збирання інформації відносно мене та зняття інформації з моєї телефонної кореспонденції є грубим порушенням закону, а саме, це є порушення вимог ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право на повагу до приватного та особистого сімейного життя, також в порушення ст. 31 Конституції України, яка гарантує право громадянину таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, в порушення ст. 32 Конституції України, яка гарантує не втручання в особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Вважаю, що отримання дозволу суду на зняття інформації з каналів зв’язку мого телефону стало наслідком умисної фальсифікації документів та введення в оману суду з метою отримання особистої вигоди працівниками правоохоронного органу.

З метою встановлення всіх дійсних обставин необхідним є встановлення інформації про те, хто, на якій підставі та у зв’язку з якими обставинам звертався до суду в період з 2013 по 2016 роки з клопотаннями про тимчасовий доступ та з клопотаннями про проведення негласних слідчих дій, зняття інформації, доступу до телефонної кореспонденції за номером телефону та/або IMEI телефонного апарату яким я користувався.

Наголошу, що працівники правоохоронних органів часто не зазначають у своїх клопотаннях до суду номер телефону, обмежившись посиланням на IMEI, разом з тим достовірно не повідомляючи учасникам процесу, кому належить телефонний пристрій, IMEI якого зазначається в клопотанні (під будь-яке кримінальне провадження можна взяти ухвалу суду на прослуховування телефону особи, зазначивши в документах тільки IMEI, телефон особи, яка цікава правоохоронцям, слід відмітити, що ніхто IMEI свого телефону не пам’ятає, та й достовірно з’ясувати кому належить IMEI того чи іншого телефону у суду можливості немає, тобто суд безперешкодно санкціонує прослуховування будь-якого телефону який цікавий працівникам силового органу, чи відомства, але на підставі одного IMEI можна знімати всю інформацію з каналу зв’язку абонента (в тому числі Інтернет трафік, розшифровуючи повідомлення в зі скапу, вайбера та інших програм).

Пользуйтесь консультацией: Ответственность за запись без согласия собеседника телефонных разговоров как своих, так и чужих

В межах проведення перевірки за вказаним фактом, я звертався до Національної поліції та прокуратури, отримав відповіді, що мій телефон не прослуховувався, та відносно мене слідчі дії не проводились, проте, по жодній із перевірок по моїм скаргам не було звернення до мобільного оператора ПрАТ "Київстар" та витребувати у нього інформацію про те, хто та на якій підставі звертався з вимогою про зняття інформації та доступ до телефонної кореспонденції з належного мені телефонного пристрою IMEI: 861888010315931. Тобто, працівники правоохоронного органу свідомо надають інформацію, що прослуховування номеру не було, але приховують, що санкцію вони отримували у суду не на номер телефону, або відносно моєї персони, а саме за номером IMEI належного мені телефонного пристрою, перевірку щодо зняття інформації по IMEI умисно не проводять. Вбачається саме за необхідне провести належну перевірку щодо зняття інформації саме з прив’язкою до IMEI телефону.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст