Главная Блог Аналитические статьи Статьи Подвійне громадянство в Україні: факти, міфи і правила існування

Подвійне громадянство в Україні: факти, міфи і правила існування

13.04.2016
Автор:
Просмотров : 98575

Питання подвійного громадянства останні кілька років є топовою темою для обговорення в нашому суспільстві. І у першу чергу через бажання багатьох громадян України вільно пересуватися та подорожувати світом, при нагоді працювати за кордоном.

Ніби очевидні речi: чим бiльше паспортiв у громадянина, тим комфортнiше вiн почувається. Але проблема в тому, що в разi запровадження подвiйного громадянства українцiв, якi матимуть паспорти США, Британiї чи Німеччини буде насправді небагато.

Набагато бiльше наших землякiв матимуть росiйськi паспорти. А наявність російського паспорта в українських громадян підриває безпеку нашої держави. Адже Росія вже неодноразово застосовувала сценарії "захисту власних громадян", які це було опробувано вперше у Південній Осетії і Абхазії. Добре відомо, що Росія активно намагалася роздавати своє громадянство і в Криму, а також на сході і півдні України.

Утім факт, що чимало закарпатців мають також подвійне громадянство Угорщини, Румунії, інших європейських країн. Як бути з ними?

Поки політики сперечаються – "бути чи не бути" інституту подвійного громадянства в Україні, люди роблять свій власний вибір.

Ми ж зібрали для вас десять розповсюджених фактів та міфів, що існують про подвійне громадянство.

1. Подвійне громадянство дозволене у понад 100 країнах світу. Абсолютно вірно.

Загалом у свiтi є близько 100 держав, якi допускають можливiсть подвiйного громадянства. Серед них Бельгiя, Бразилiя, Канада, Колумбiя, Кiпр, Сальвадор, Фiнляндiя, Грецiя, Угорщина, Iсландiя, Iрландiя, Iталiя, Латвiя, Мексика, Нова Зеландiя, Швецiя, Велика Британiя. Вважається, що стосовно набуття другого громадянства найлiберальнiшою країною у свiтi є Австралiя, натомiсть там чи не найжорсткiше iммiграцiйне законодавство.

Користуйтесь консультацією: Чи є відповідальність за подвійне громадянство?

2. Подвійне громадянство в Україні заборонене. Це не зовсім так.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст