Питання Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та Реєстру адміністративних послуг
{Назва Постанови в редакції Постанови КМ № 514 від 14.05.2021 }
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 123 від 05.02.2020
№ 785 від 02.09.2020
№ 514 від 14.05.2021
№ 565 від 14.05.2021
№ 1445 від 29.12.2021
№ 380 від 26.03.2022
№ 937 від 16.08.2022}
Відповідно до частини третьої статті 16, частини четвертої статті 17 Закону України “Про адміністративні послуги”, пункту 5 статті 1 Указу Президента України від 29 липня 2019 р. № 558 “Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг” Кабінет Міністрів України постановляє:
{Вступна частина в редакції Постанови КМ № 514 від 14.05.2021 }
1. Затвердити Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, що додається.
{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 514 від 14.05.2021 }
2. Установити, що Порядок ведення Реєстру адміністративних послуг, який є складовою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема строки та порядок подання до зазначеного Реєстру інформації органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, визначається у Положенні про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, затвердженому цією постановою.
{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 514 від 14.05.2021 }
{Пункт 3 виключено на підставі Постанови КМ № 514 від 14.05.2021 }
4. Міністерству цифрової трансформації забезпечити створення та впровадження в експлуатацію Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 937 від 16.08.2022 }
5. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади подати протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проекти актів законодавства та привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
6. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
ПОЛОЖЕННЯ
про Єдиний державний вебпортал електронних послуг
1. Це Положення визначає мету, основні завдання, функціональні можливості та суб’єктів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зміст розміщеної на ньому інформації та порядок її внесення, порядок ведення Реєстру адміністративних послуг, а також інші питання щодо функціонування Порталу Дія.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
користувач - будь-яка фізична або юридична особа, яка після проходження ідентифікації та автентифікації в порядку, встановленому цим Положенням, використовує засоби Порталу Дія відповідно до їх функціонального призначення;
суб’єкт розгляду звернень - державний орган, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державні, комунальні підприємства, установи, організації та інші суб’єкти, уповноважені відповідно до законодавства надавати публічні (електронні публічні) послуги, розглядати заяви (звернення, запити), адміністративну справу або скаргу; фінансові установи; інший суб’єкт, до якого користувачі звертаються з використанням Порталу Дія для вирішення питань, отримання інформації (консультацій), здійснення доступу до благодійної (волонтерської) діяльності;
технічний адміністратор - державне підприємство “ДІЯ”, що належить до сфери управління Мінцифри;
підсистема перевірки даних - підсистема Порталу Дія для перевірки інформації в заявках, поданих особою на отримання гуманітарної, благодійної та іншої допомоги у грошовій формі та/або отримання особою гуманітарної, благодійної та іншої допомоги у грошовій формі від інших організацій, що реалізують програми гуманітарної, благодійної та іншої допомоги у грошовій формі;
користувачі підсистеми перевірки даних - організації, що реалізують програми гуманітарної, благодійної та іншої допомоги у грошовій формі, яким надано доступ до підсистеми перевірки даних.
3. Портал Дія має офіційну адресу в Інтернеті - diia.gov.ua.
Користування Порталом Дія здійснюється на безоплатній основі цілодобово сім днів на тиждень, крім випадків проведення модернізації або планових і позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних із усуненням технічних та/або методологічних недоліків чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається технічним адміністратором із повідомленням власнику (держателю).
Плата за надання публічних (електронних публічних) послуг, зокрема адміністративних послуг, із використанням Порталу Дія справляється відповідно до закону.
Власником (держателем) Порталу Дія та виключних майнових прав інтелектуальної власності на його програмне забезпечення є держава в особі Мінцифри.
Програмне забезпечення Порталу Дія використовується державним підприємством “ДІЯ”.
4. Портал Дія створений з метою реалізації права кожного на доступ до електронних публічних послуг та інших послуг, звернення до органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (зокрема відповідно до Закону України “Про звернення громадян”), благодійної (волонтерської) діяльності, отримання інформації з національних електронних інформаційних ресурсів, інших інформаційно-комунікаційних систем, яка необхідна для надання послуг, а також для проведення моніторингу та оцінки якості послуг у випадках, визначених цим Положенням.