Главная Блог Новости Під своїм хрестом. Сім фактів про народження Православної церкви України та її очільника

Під своїм хрестом. Сім фактів про народження Православної церкви України та її очільника

21.12.2018
Просмотров : 1384

Морозним вечором 15 грудня тисячі людей на Софійській площі Києва гучно вітали чоловіка середніх років у білому клобуку, що з'явився на сцені біля стародавнього кафедрального собору київських митрополитів. Це був не черговий кандидат у президенти, а вже чинний "президент" - новообраний голова новонародженої Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній. - повідомляє Новое время

Свою посаду він отримав у ході таємного голосування на об'єднавчому соборі, який проходив того ж дня. Тепер Епіфанію залишилося зробити одну маленьку справу - 6 січня одержати томос про автокефалію з рук вселенського патріарха в Стамбулі та одну велику - організувати струнку систему нової церкви.

Згадайте новину: Головою помісної православної церкви в Україні обраний митрополит УПЦ КП Епіфаній

1. У компанії з Петром Порошенком. В Об'єднавчому соборі брали участь 192 делегати. Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) делегувала 41 єпископа, Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) - 14. Також за власною ініціативою на собор з'явилися два єпископа УПЦ Московського патріархату (МП).

З кожним із єпископів було по одному священику та мирянину. Константинопольський патріархат представляла окрема делегація, яка складалася з греків та українців. У соборі взяла участь і група чиновників на чолі з президентом Петром Порошенком: заступник голови президентської адміністрації Ростислав Павленко, міністр культури Євген Нищук та спікер Верховної ради Андрій Парубій.

2. Вибори в українських традиціях. Собор мав розпочатися о 10:00. Однак делегація УПЦ КП від самого ранку закрилася в одному з храмів Софійського собору, щоб порадитися. Частина єпископів хотіла бачити предстоятелем ставленика Філарета - митрополита Переяславського Епіфанія, а частина - митрополита Луцького Михайла Зінкевича.

Після першого туру голосування голоси розподілилися так: 81 - за Епіфанія, 56 - за митрополита Вінницького Симеона з УПЦ МП, 38 - за Михайла.

Порошенко активно брав участь у роботі собору. Зокрема, саме він переконав митрополита Михайла зняти свою кандидатуру. Пізніше той зізнався, що його шантажували - не тільки президент, але й Філарет. Голова УПЦ КП наголошував на тому, що в разі балотування Михайла вибори може виграти Симеон з МП. Порошенко ж апелював до того, що Константинополь і так вже шкодує, що зв'язався з Україною, а тому треба домовлятися, а не сперечатися.

У другому турі голосування Епіфаній отримав на вісім голосів більше, ніж Симеон.

3. Наймолодший голова церкви в православному світі. Епіфанію 39 років. У звичайному житті його звати Сергій Думенко, він закінчив школу в Чернівецькій області.

У молодості хотів пов'язати життя з Московським патріархатом. Юнак (тоді ще просто Думенко) спробував взяти рекомендацію в місцевому храмі УПЦ МП для вступу до Одеської духовної семінарії. Однак настоятель храму йому відмовив. "Він побачив у мені певного конкурента і не благословив мене", - зізнався Епіфаній.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст