Главная Блог Новости Під час виїзних перевірок Держгеокадастру/Держекоінспекції земельні ділянки можуть законсервувати

Під час виїзних перевірок Держгеокадастру/Держекоінспекції земельні ділянки можуть законсервувати

28.01.2022
Просмотров : 3977

На засіданні 19 січня Уряд прийняв постанову «Про затвердження Порядку консервації земель» (далі - Порядок).

Відповідно до положень Земельного кодексу України консервації підлягають деградовані та малопродуктивні землі (ст.71). Консервація земель здійснюється за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на підставі договорів з власниками земельних ділянок. На період здійснення робіт по консервації земель передача таких земель у власність або користування заборонена.

Відповідно до прийнятого Порядку консервація земель здійснюється незалежно від форми власності земельної ділянки за ініціативою її власника або на підставі відповідного подання територіальних органів Держгеокадастру або територіальних органів Держекоінспекції.

Як виявлятимуть потребу у консервації земель?

Органи Держгеокадастру або Держекоінспекції під час проведення заходів з державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель, у разі виявлення деградованих земель, протягом 10 днів зобов’язані повідомити уповноважений орган (щодо земель комунальної або державної форми власності), сільську, селищну, міську раду (щодо земель приватної власності) про потребу у здійсненні консервації земель.

Консервація земель приватної власності здійснюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, на території якої розташована земельна ділянка, на підставі договору про консервацію земель.

Договір повинен містити таку інформацію:

  • кадастровий номер (за наявності);
  • місце розташування та розмір;
  • вид і спосіб консервації земель;
  • вартість і строк консервації земель;
  • інші умови, які сторони вважають за потрібне передбачити у договорі.

«Деградовані землі мають бути виведені з обігу шляхом їх консервації. Механізм залужування, заліснення та ренатуралізації дозволить відновити виснажені ґрунти, а відновлення зрошувальних систем – раціонально використовувати запаси вологи в ґрунті», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Консервація здійснюється відповідно до робочого проєкту землеустрою щодо консервації земель. Цим проєктом визначаються види та способи консервації земель (консервація-реабілітація, консервація-трансформація (вилучення з обробітку)), строк консервації, напрями використання земель, межі земельних ділянок, на яких здійснюється консервація земель.

Варто вказати, що консервації підлягають біля 6 млн гектарів. За словами Міністра аграрної політики Романа Лещенка консервація землі відбуватиметься на основі аналізу ґрунтів, супутникового моніторингу. Вся інформація відображатиметься на геопорталі відкритих даних.

Здебільшого консервації підлягають техногенно-забруднені землі, внаслідок господарської діяльності людини. Сюди можна віднести й малородючі землі, облік яких, скоріше за все, ведеться територіальними громадами і саме вони повинні дбати про стан таких земельних ділянок.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст