Главная Блог Аналитические статьи Дайджесты Огляд практики ВС від Ростислава Кравця, що опублікована з 28 березня по 03 квітня 2020 року

Огляд практики ВС від Ростислава Кравця, що опублікована з 28 березня по 03 квітня 2020 року

05.04.2020
Просмотров : 2013

В цей огляд увійшли постанови оприлюднені з 28 березня по 03 квітня 2020 року про порядок визначення та стягнення моральної шкоди, а також відсутність необхідності доводити протиправність при закритті кримінальної справи з реабілітуючих підстав, щодо підтвердження прав прокурора, можливості одночасного розгляду до юридичних та фізосіб, та відмові у прийнятті відзиву поданого з пропуском строку, юрисдикцію спору стосовно отримання відносно себе інформації щодо психічного здоров’я, огляд практики ВС-ККС за лютий 2020 року і багато іншого.

За цей період, рекомендую звернути увагу на наступні ухвали, постанови й рішення:

Постанова ВП-ВС про порядок визначення та стягнення моральної шкоди, а також відсутність необхідності доводити протиправність при закритті кримінальної справи з реабілітуючих підстав

Справа № 641/8857/17

Велика палата зазначила, що вимоги про визнання незаконними дій органів досудового розслідування у кримінальних провадженнях мають вирішуватися за правилами КПК України. При цьому закриття кримінального провадження щодо фізичної особи з реабілітуючих підстав є підтвердженням незаконних дій органів досудового розслідування, які в судовому порядку додатково не потрібно такими визнавати.

Чинним законодавством чітко визначено порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду, у тому числі й відшкодування моральної шкоди, і право на таке відшкодування виникає в силу прямої вказівки закону, а саме статті 1176 ЦК України та Закону.

Оскільки Закон України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду» не містить чітких вимог щодо процесуальної форми документа, з яким особа має звернутися до суду за захистом свого порушеного права, то таким способом захисту в силу положень статей 15, 16 ЦК України може бути, зокрема, звернення до суду з відповідною позовною заявою.

Постанова ВП-ВС щодо підтвердження прав прокурора, можливості одночасного розгляду до юридичних та фізосіб, та відмові у прийнятті відзиву поданого з пропуском строку

Справа № 522/3777/17

Дуже цікаве рішення особливо в частині обґрунтування юрисдикції та повноважень прокурора, якщо стисло то просто - тому що. Можна брати приклад як писати ні про що обґрунтовуючи рішення виключно припущеннями.

Також дуже цікаве рішення в частині не прийняття до уваги відзиву та пояснень поданих з пропуском строку про поновлення яких не було заявлено. А також клопотання, що надійшло на електронну адресу суду та не скріплені електронним цифровим підписом, тому Велика Палата повертає це клопотання заявникові без розгляду. Дуже дивна поведінка та підхід до всебічного й повного з'ясування обставин та врахування інтересів не тільки прокурора.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст