Главная Блог Аналитические статьи Дайджесты Огляд практики ВС від Ростислава Кравця, що опублікована з 13 по 19 травня 2023 року

Огляд практики ВС від Ростислава Кравця, що опублікована з 13 по 19 травня 2023 року

22.05.2023
Просмотров : 1316

З початку цього року я вже звертав у своїх оглядах увагу на те, що окремих думок до дуже суперечливих та нелогічних й не відповідаючих закону рішень Великої палати незаконно зареєстрованого Верховного суду без України стає більше ніж самих рішень. Як і писав раніше та сова, що постійно судді-трирічки натягували на глобус порвалась. З огляду на останні події стало зрозумілим, чому з першого дня за участі суддів-трирічок, що були відібрані "найчеснішими та непідкупними за 700 доларів на день" міжнародними експертами на зарплаті іноземних урядів, та такими ж професійними громадськими активістами, що неспинно волають про необхідність скорішого закінчення проплаченого конкурсу до ВККСУ, постанови цього неприроднього утворення не витримували жодної критики та обгрунтовувались вигаданим верховенством права, справедливістю та доброчесністю без дотримання Закону. У цьому огляді це також не виключення.

До огляду включена єдина опублікована за останній тиждень постанова щодо перегляду втраченого провадження без його відновлення. Окрема думка до неї також є. Але цікавим в ній є висновок, що фактично судді ліквідованих вищих спеціалізованих судів повністю ідентичні суддям касаційних судів. Тепер, думаю, судді цих шостий рік не працюючих судів, завдяки реформам профанів та корупціонерів, можуть вимагати сплату за шість років окладів суддів касаційних судів. Також включено й огляд практики ЄСПЛ, який підтверджує висновки, що апарат верховного суду теж потрібно розганяти разом з суддями. Ті ніби науковці, що у робочий час ходять по всіляким організованим іноземцями форумам скрили від українців рішення ЄСПЛ про те, що зменшення заробітних плат, пенсій та винагород, у тому числі суддям, на час економічної скрути у державі, є повністю законним. Прізвище цієї особи, яка підставила весь апарат та дуже вірогідно була обізнана про діяльність незаконно обраного голови цього суду, думаю всім відомо.

За цей період, рекомендую звернути увагу на наступні ухвали, постанови й рішення:

Постанова ВП ВС після ЄСПЛ про можливість перегляду втраченого провадження по пенсійній справі та встановлення виконання однакових функцій суддями ВС-КАС та ВАСУ

Справа № 2-а-4658/09

Велика палата вчергове продемонструвала, що якщо потрібно, то можна і ніякий процесуальний Закон не є перешкодою. Суд без відновлення адміністративного провадження направив справ на новий розгляд. Просто дуже потрібно. Знову тільки єдина суддя на це вказала.

Суд зазначив:

7. Як убачається з пункту 23 Рішення, Суд повторює, що стаття 6 Конвенції не зобов'язує Договірні Сторони створювати суди апеляційної чи касаційної інстанцій. Проте там, де існують такі суди, мають дотримуватися гарантії статті 6 Конвенції, наприклад, держава має гарантувати громадянам ефективне право на доступ до судів для вирішення спору щодо їхніх прав та обов'язків цивільного характеру (див. рішення від 05 квітня 2018 року у справі «Зубач проти Хорватії» [ВП] (Zubac v. Croatia) [GC], заява № 40160/12, пункт 80, та наведену В ньому практику).

У пункті 25 Рішення Суд зазначив, що коли ВАСУ вдруге (див. пункт 15) розглядав касаційну скаргу заявника на постанову від 04 березня 2010 року, чинне на той момент законодавство передбачало, що цей суд був компетентним розглядати касаційні скарги, подані у справах, пов'язаних з пенсійним забезпеченням. Проте ВАСУ відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою заявника, пославшись на своє попереднє рішення (див. пункт 11), яке ґрунтувалося на зовсім іншому законодавстві, яке втратило чинність. Таким чином, Суд вважає, що ухвала ВАСУ від 19 вересня 2011 року не була належним чином обґрунтована і було порушено пункт 1 статті 6 Конвенції (право на доступ до суду). Крім того, Суд вважає, що немає необхідності розглядати цю ж скаргу за статтею 13 Конвенції.

Але найбільш цікавий висновок, який можна використовувати суддям недоліквідованих спецсудів це встановлення їх відповідності суддям касації з відповідними гарантіями:

У складі Верховного Суду діють: Велика Палата Верховного Суду, Касаційний адміністративний суд, Касаційний господарський суд, Касаційний кримінальний суд, Касаційний цивільний суд. До складу кожного касаційного суду входять судді відповідної спеціалізації (частини друга та третя статті 37 Закону № 1402-VІІІ).

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст