Бізнесмени, юристи та бухгалтери давно вже звикли до такої форми юридичної особи як товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Цей вид підприємства на Україні існує стільки ж, скільки і сама держава Україна, з 1991 року. Правовою основою для існування ТОВ був Закон України «Про господарські товариства». Цей Закон старіший за Конституцію, Цивільний кодекс та багато інших нормативних актів, до яких ми вже давно звикли. Без перебільшення, довгий час він був корпоративним кодексом господарських товариств.
І ось 6 лютого 2018 року, Верховна Рада України прийняла новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі Закон про ТОВ). Щоб оцінити важливість цієї події, наведу невелику статистику.
Станом на 1 березня 2017 року Україна нараховує майже 1,2 млн юридичних осіб. За організаційними формами кількісно перемагають товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) — їх 539,4 тис, тобто майже половина від усіх юридичних осіб.
Враховуючи те, що переважна кількість цих ТОВ діють на підставі «стандартних» статутів, в яких є тільки необхідний мінімум, а також останні тенденції в змінах до законодавства, прийнятий Закон стає дуже актуальним.
Перш за все, Закон про ТОВ за своєю структурою нагадує статут. У зв’язку з цим, є ймовірність, що модельний статут, який неминуче буде приведений у відповідність з цим Законом, буде практично його копією. Для тих, кому модельний статут підходить для їхніх корпоративних взаємовідносин, перейти на нові норми регулювання буде нескладно.
А от усім іншим необхідно звернути увагу на відповідні статті в Законі.
З обов’язкових вимог до статуту товариства прибрали вимоги про зазначення складу учасників товариства та їхніх часток, порядок формування статутного капіталу, предмет і цілі діяльності, а також ряд інших вимог. Простіше вказати список того, що тепер обов’язково потрібно:
- найменування;
- органи управління, їхня компетенція та порядок прийняття рішень;
- порядок вступу до товариства та виходу з нього.
Все інше — за бажанням. Безумовно, для нормальної роботи товариства цього не достатньо, але свобода вибору — це добре.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.