7 лютого стане визначним днем для українського фінансового ринку. В цей день набуде чинності новий закон "Про валюту та валютні операції". (Джерело: ЕП)
Він замінить собою декрет "Про систему валютного регулювання і контролю" ще 1993 року, в якому прописувався тотальний валютний контроль, та безліч інших підзаконних актів.
Замість всіх документів буде діяти лише новий закон та сім нормативно-правових актів Нацбанку, які деталізують правила роботи для банків.
Всі нововведення можна умовно розділити на дві групи: для бізнесу і для населення.
Для населення
Суттєвих змін тут, насправді, лише дві — підвищення ліміту інвестицій за кордон з 50 тис доларів до 50 тис євро і можливість онлайн-купівлі валюти.
"Онлайн-купівля — це те, чого ми чекали більше десяти років. Це не тільки просто для клієнтів, це й зручно: один клік — і ти купив валюту, тобі не потрібно виходити з дому, шукати по відділеннях валюту.
Ти знімаєш операційний ризик: не несеш цю валюту в руках у відділення. У той же час це дуже зручно для банку: в нього знижуються витрати на інкасацію відділень і знижуються ризики", — пояснює начальник управління казначейства Банку Форвард Наталя Шишацька.
Для бізнесу
По-перше. Життя компаній, які здійснюють зовнішньо-економічну діяльність, значно спроститься.
Наприклад, строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами збільшується з 180 до 365 днів. Тобто, якщо зараз компанія, укладаючи контракт купівлі товару за кордоном за попередньою оплатою повинна оплатити, отримати та розмитнити товар протягом 180 днів, то з 7 лютого в неї на це буде удвічі більше часу.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.