Главная Блог Консультации от юристов Невнесення відомостей до ЄРДР службовою особою: як домогтися справедливості

Невнесення відомостей до ЄРДР службовою особою: як домогтися справедливості

14.09.2022
Просмотров : 10954

Уявіть ситуацію, що Ви стали свідком вчинення кримінального правопорушення або прийшли у якості потерпілого і написали заяву, а через деякий час дізналися, що кримінальне провадження за фактом подання Вашої заяви про вчинення кримінального правопорушення не відкрито, іншими словами проводити розслідування Вашої справи ніхто не збирається.

Користуйтеся консультацією: Заява про злочин. Як подати так, щоб не відфутболили

Аби вміло вирішити таку проблему обов’язково прочитайте цю статтю до кінця, щоб дізнатися усі корисні поради на основі реальних судових справ.

Перше на що необхідно звернути увагу, якщо Вам як заявнику не надали витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі за текстом – ЄРДР), це означає, що кримінальне провадження за фактом подання Вашої заяви не відкрито.

При цьому, необхідно звернути увагу на положення законодавства, які обумовлюють обов’язок прокурора, слідчого чи інших службових осіб правоохоронного органу приймати, реєструвати заяви про вчинення кримінальних правопорушень та вносити відповідні відомості до ЄРДР.

Зокрема відповідно до частин 1, 2 ст. 9 Кримінального процесуального кодексу України під час кримінального провадження прокурор, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов’язані неухильно додержуватися принципу законності та забезпечувати прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Згідно частини 1 статті 214 Кримінального процесуального кодексу України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Таким чином, невнесення відомостей до ЄРДР є порушенням принципу законності та вважається бездіяльністю, яка повинна бути оскаржена заявником з метою захисту його порушених прав та свобод.

Користуйтеся консультацією: Хто такий потерпілий у кримінальному провадженні. Все що треба знати, коли постраждав від злочину

ЯКИМ ЧИНОМ МОЖНА ОСКАРЖИТИ ТАКУ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ?

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 Кримінального процесуального кодексу України на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст